Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich

Przypominamy iż do dnia 10-01-2019 r Urząd Gminy w Żyrakowie przyjmuje zgłoszenia kandydatów na Sołtysów oraz kandydatów do Rad Sołeckich. Zgłoszenie należy składać w Urzędzie Gminy w Żyrakowie w godzinach 7.00-14.00. Przypominamy iż zgodnie z kalendarzem wyborczym wybory sołtysów i Rad Sołeckich w sołectwach gminy Żyraków odbędą się w dniu 17 lutego 2018 w godzinach od 8.00 do 16.00.

Informacja o rozpoczęciu działalności żłobka

W odpowiedzi na zapytania zainteresowanych uprzejmie informujemy co następuje:

• Żłobek w nowo powstałym budynku w Zawierzbiu rozpocznie działalność z dniem 1 luty 2019 r.
  • Rekrutację dzieci do żłobka przeprowadzi w styczniu nowo powołany dyrektor placówki lub osoba której te obowiązki zostaną powierzone.
  • Formularz zgłoszenia dziecka wraz z informacją dotyczącą zasad przyjmowania dziecka zostanie opublikowany w pierwszych dniach stycznia.

„Przeszłość ku przyszłości…” – zakończenie projektu

„Przeszłość ku przyszłości. Obrazy dzieciństwa i młodości zachowane w pamięci mieszkańców Żyrakowa.” Pod taką nazwą Ochotnicza Straż Pożarna w Żyrakowie realizowała projekt.

Dnia 10 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół w Żyrakowie odbyło się spotkanie kończące projekt pt. „Przeszłość ku przyszłości. Obrazy dzieciństwa i młodości zachowane w pamięci mieszkańców Żyrakowa.” Projekt był realizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Żyrakowie w okresie od lipca do grudnia bieżącego roku. Jego celem była integracja mieszkańców Żyrakowa oraz wzrost ich świadomości na temat historii wsi, w oparciu o wspomnienia najstarszych mieszkańców. Uczestniczy finałowego spotkania otrzymali foldery oraz oglądnęli film, powstały na kanwie wspomnień najstarszych mieszkańców Żyrakowa, dokumentujący wspomnienia historii wsi. Uczestnicy mogli zobaczyć również wystawę zdjęć obrazujących przeszłość miejscowości.

Całość finalnego spotkania odbyła się w miłej i rodzinnej atmosferze, gdzie uczestnicy mogli porozmawiać przy przysłowiowej kawie i ciastku. Wsparcia konsultacyjnego i doradztwa przy realizacji tego projektu udzielili: członek OSP – poseł na Sejm RP Kazimierz Moskal, Zespół Szkół w Żyrakowie, Centrum Kultury i  Promocji oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie. Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj lokalnie X” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie – Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu – i lokalnych Partnerów: Jednostki Samorządu Terytorialnego: gmina Dębica, Pilzno, Żyrakowa oraz firmy: TIKKURILA POLSKA S.A. i FIRMA OPONIARSKIEJ DĘBICA S.A.”