Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich

Przypominamy iż do dnia 10-01-2019 r Urząd Gminy w Żyrakowie przyjmuje zgłoszenia kandydatów na Sołtysów oraz kandydatów do Rad Sołeckich. Zgłoszenie należy składać w Urzędzie Gminy w Żyrakowie w godzinach 7.00-14.00. Przypominamy iż zgodnie z kalendarzem wyborczym wybory sołtysów i Rad Sołeckich w sołectwach gminy Żyraków odbędą się w dniu 17 lutego 2018 w godzinach od 8.00 do 16.00.

Informacja o rozpoczęciu działalności żłobka

W odpowiedzi na zapytania zainteresowanych uprzejmie informujemy co następuje:

• Żłobek w nowo powstałym budynku w Zawierzbiu rozpocznie działalność z dniem 1 luty 2019 r.
  • Rekrutację dzieci do żłobka przeprowadzi w styczniu nowo powołany dyrektor placówki lub osoba której te obowiązki zostaną powierzone.
  • Formularz zgłoszenia dziecka wraz z informacją dotyczącą zasad przyjmowania dziecka zostanie opublikowany w pierwszych dniach stycznia.

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych

Zgodnie już z coroczną tradycją 19 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół Publicznych w Żyrakowie Wójt Gminy Marek Rączka przy współudziale Stowarzyszenia Kobiet Na Rzecz Środowiska Wiejskiego i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zorganizował wieczerze wigilijną dla osób samotnych z terenu naszej gminy.  Spotkanie daje szanse odczuć tradycyjną rodzinną atmosferę dla osób które nie mają z kim spożyć wigilijnej kolacji. Na uczestników czekały stoły zastawione tradycyjnymi wigilijnymi potrawami i ciastami przygotowanymi przez członkinie stowarzyszenia. Zgodnie z tradycją zebrani łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Uroczystość ugościli również Ksiądz Józef Rzepka, przewodnicząca Rady Gminy Pani Maria Bodzioch, dyrektor ZSP w Żyrakowie Elżbieta Ulak oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Po tradycyjnej modlitwie Wójt Marek Rączka przekazał życzenia, by ten świąteczny czas niósł pociechę i radość, a także pomyślność w nadchodzącym Nowym Roku. Uroczystą Wigilię uświetniły jasełka wystawione przez uczniów  Zespołu Szkół Publicznych w Żyrakowie. Na zakończenie uroczystości uczestnicy spotkania zostali obdarowani świątecznymi upominkami.

Więcej na stronie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej ...