Informacja o rozpoczęciu działalności żłobka

W odpowiedzi na zapytania zainteresowanych uprzejmie informujemy co następuje:

• Żłobek w nowo powstałym budynku w Zawierzbiu rozpocznie działalność z dniem 1 luty 2019 r.
  • Rekrutację dzieci do żłobka przeprowadzi w styczniu nowo powołany dyrektor placówki lub osoba której te obowiązki zostaną powierzone.
  • Formularz zgłoszenia dziecka wraz z informacją dotyczącą zasad przyjmowania dziecka zostanie opublikowany w pierwszych dniach stycznia.

Projekt dla KGW

Informacja o projekcie dla Kół Gospodyń Wiejskich

Nabór ochotników do służby przygotowawczej

Wojskowy Komendant Uzupełnień w Mielcu prowadzi nabór ochotników do służby przygotowawczej w korpusie szeregowych, podoficerów i oficerów. Służba przygotowawcza jest rodzajem czynniej służby wojskowej dla ochotników, którzy do tej pory nie pełnili żadnego innego rodzaju czynnej służby wojskowej.

Wymagania dla ochotników służby przygotowawczej:

1. Niekaralność za przestępstwa umyślne.
  2. Posiadanie obywatelstwa polskiego.
  3. Posiadanie odpowiedniej zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia czynnej służby wojskowej.
  4. Posiadanie odpowiedniego wykształcenia:
  • Co najmniej wyższe – w przypadku kształcenia na potrzeby korpusu oficerów;
  • Co najmniej średnie – w przypadku kształcenia na potrzeby korpusu podoficerów;
  • Co najmniej gimnazjalne – w przypadku kształcenia na potrzeby korpusu szeregowych;

Zainteresowani spełniające powyższe kryteria proszeni są o złożenie wniosku do Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Mielcu wraz z dokumentem potwierdzającym wykształcenie. Po ukończeniu służby przygotowawczej, osoba, która tą służbę ukończyła uzyskuje prawo do ubiegania się o przyjęcie do służby w Narodowych Siłach Rezerwowych, w Terytorialnej Służbie Wojskowej jak również w Zawodowej Służbie Wojskowej.

Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami:

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Mielcu, ul. Legionów 25

Tel. 261 156 525,  261 156 539