W skrócie

Informacja o rozpoczęciu działalności żłobka

W odpowiedzi na zapytania zainteresowanych uprzejmie informujemy co następuje:

 • Żłobek w nowo powstałym budynku w Zawierzbiu rozpocznie działalność z dniem 1 luty 2019 r.
 • Rekrutację dzieci do żłobka przeprowadzi w styczniu nowo powołany dyrektor placówki lub osoba której te obowiązki zostaną powierzone.
 • Formularz zgłoszenia dziecka wraz z informacją dotyczącą zasad przyjmowania dziecka zostanie opublikowany w pierwszych dniach stycznia.

 

Projekt dla KGW

Informacja o projekcie dla Kół Gospodyń Wiejskich

Gościmy

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Otwarty Grand Prix Podkarpacia Amatorów w Tenisie Stołowym pamięci Marcina Przydzielskiego 07.01.2018 r. Żyraków.

7 stycznia 2018 roku przejdzie do historii tenisa stołowego w gminie Żyraków. Organizatorom otwartego turnieju udało się bowiem zgromadzić w 11 kategoriach wiekowych ok. 170 zawodników z kilku województw płd.-wsch. Polski. Organizatorzy przygotowali po 3 puchary w każdej kategorii, a także za miejsca 4-8 statuetki i dyplomy. W kategorii do 13 lat dyplomy otrzymali także zawodnicy z miejsc 9-15. To m.in. spowodowało tak olbrzymie zainteresowanie turniejem. Wszystko rozpoczęło się o godz. 9.00, kiedy prezes LUKS-u ZSP Zasów p. Zdzisław Rej  w imieniu swoim i kolegi z UKS SP Korzeniów p. Bernarda Steca powitał wszystkich zawodników i gości w hali sportowej ZSP w Żyrakowie. Powitał najpierw gospodarza gminy p. Wójta Marka Rączkę oraz gospodarza szkoły  p. Dyrektor Elżbietę Ulak. Następnie przywitał prezesa Zarządu POZTS p. Grzegorza Kielara i Prezesa Zarządu Wojewódzkiego w Badmintonie p. Andrzeja Rachwała. Następnie ciepło przywitał p. Barbarę Tereszkiewicz-Stach menedżera KTS Tarnobrzeg oraz członków Zarządu Tenisa Stołowego w Rzeszowie p. Henryka Oleksiuka i p. Marka Worka.

 

P. Rej podziękował wszystkim sponsorom, którzy wsparli turniej. Wymienił więc: p. Danutę Klabacha – dyrektora Banku Spółdzielczego w Żyrakowie, p. Józefa Gila- prywatnego przedsiębiorcę z Woli Żyrakowskiej, p. Ninę Gucwę z Korzeniowa, p. Piotra Przydzielskiego, p. Andrzeja Zielińskiego, p. Bogusława Wawrzonka, p. Krzysztofa Wawrzonka, p. Jana Wałęgę, p. Zbigniewa Wałęgę, p. Kazimierza Matłoka, p. Zofię Ryczek (wszyscy są szkółkarzami z Zasowa) oraz Krzysztofa Szpyrkę z Róży. Wszystkich w/w i zaproszonych gości obdarowano symboliczną turniejową statuetką. Następnie Alicja Przydzielska (znakomita zawodniczka LUKS-u Zasów)  przedstawiła notkę biograficzną poświęconą Marcinowi Przydzielskiemu. 

Marcin Przydzielski (1980-2012) był najbardziej utytułowanym zawodnikiem Gminy Żyraków w tenisie stołowym. Już w młodości zwyciężał w turniejach szkolnych, a przez wiele lat był jako senior niepokonany w mistrzostwach gminy. Kiedy w 2003 roku w Zasowie p. Zdzisław Rej założył klub tenisowy-LUKS ZSP Zasów Marcin wypłynął na szersze wody. Wyjeżdżał na turnieje do Leżajska, Gorlic, Olecka, które wygrywał w swojej kategorii. Został kapitanem V-ligowej drużyny z Zasowa, z którą w 2010 roku uzyskał awans do IV ligi. Był to największy sukces zespołu, w którym Marcin grał razem z Kacprem Kobosem, Kamilem Tarałą, Jakubem Tarałą, Pawłem Dubielem, Wojciechem Paździorem, Adrianem Szpyrką i Małgorzatą Cichoń. Największym sukcesem indywidualnym Marcina był brązowy medal na Podkarpackiej Olimpiadzie Młodzieży. Wysoki poziom sportowy Marcina to wyłącznie jego zasługa. Nikt bowiem nie uczył go grać w tenisa. Marcin był SAMOUKIEM. To coś niespotykanego w dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy trenując muszą mieć nauczycieli, instruktorów, trenerów. Marcin był też pasjonatem wędkarstwa, a ze swoim tatą prowadził szkółką róż w Zasowie. Jego jednak prawdziwą miłością był tenis stołowy.

Na prośbę p. Zdzisława Reja zgromadzeni uczcili zmarłego tragicznie w 2012 roku Marcina Przydzielskiego minutą ciszy. O godz. 930 rozpoczął się na 14 stołach wielki turniej, podczas którego rozegrano łącznie 280 pojedynków. Mecze rozgrywane były na wysokim poziomie. Zawodnicy dostarczyli  niezapomnianych wrażeń licznie zgromadzonej widowni. Turniej zakończył się o godz. 1700.

Wszyscy opuszczali halę w dobrych nastrojach, licząc że za rok spotkają się w Żyrakowie ponownie. 

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

 • W kategorii do 13 lat dziewcząt w finale Emilia Skiba (Kąkolówka) pokonała Martynę Gołąb (Przemyśl). III miejsce zajęła Aleksandra Grabiec, IV Kinga Strojek, V Anna Gąsiorek (wszystkie Korzeniów)
 • W kategorii do 13 lat chłopców w finale Kacper Turecki (Gdów) pokonał Filipa Derenia (Krościenko Wyżne). Oskar Augustyn z Korzeniowa był VI.
 • W kategorii 14-16 lat dziewcząt Weronika Szczepanik (Tarnobrzeg) wygrała z Urszulą Dereń (Krościenko Wyżne). III była Agata Łapa, a IV Anna Lipa (obie Korzeniów).
 • W kategorii 14-16 lat chłopców Maciej Kołek (Wojaszówka) pokonał Sebastiana Sobczyka (Przyszów). Norbert Gąsiorek był IV, Patryk Strączek  VII, a Dominik Lipa VIII (wszyscy Korzeniów).
 • W kategorii 17-19 lat dziewcząt wygrała Natalia Chrząszcz (Brzostek) przed Patrycją Szpyrka, Izabelą Zygmunt i Alicją Przydzielską (wszystkie Zasów).
 • W kategorii 17-19 lat chłopców Adrian Wilisowski (Brzostek) pokonał w finale Filipa Kołka (Wojaszówka). Dawid Łapa był IV, a Konrad Gąsiorek VII (obaj Korzeniów).
 • W kategorii 20-39 lat kobiet zwyciężyła Kamila Juszczyk (Dębowiec) przed Weronką Łapą (Korzeniów), Małgorzatą Cichoń (Zasów), Marią Strączek (Korzeniów), Dianą Szpyrką (Zasów) i Niną Gucwą (Korzeniów). 
 • W kategorii mężczyzn 20-39 lat (bez licencji) I miejsce zajął Rafał Jamrogiewicz (Sandomierz). Z zawodników naszej gminy najwyższe VIII miejsce zajął Tomasz Pietrucha z Zasowa.
 • W kategorii mężczyzn 20-39 lat (z licencją) Dariusz Bara (Dębowiec) pokonał w finale Mateusza Sroczyńskiego (Sandomierz).
 • W kategorii 40-59 lat mężczyzn Stanisław Dobroś (Tarnów) pokonał w finale Zenona Wolińskiego (Mędrzechów). Współorganizator turnieju reprezentujący UKS SP Korzeniów Bernard Stec w gronie 30 zawodników był IX.
 • W kategorii 60+ mężczyzn Stanisław Magdoń (Dębica) pokonał Stanisława Króla (Brzostek). Reprezentujący gminę Krzysztof Moskal był IX.

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217