W skrócie

Składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Na stronach BIP w zakładce Wybory i Referenda opublikowano składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Stan realizacji projektu OZE

W dniu 7 września 2018 r. została podpisana umowa na wykonanie dostawy i montażu kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp napowietrznych do cwu. Obecnie przygotowywane są umowy pomiędzy Gminą a mieszkańcem. Planowany termin wpłaty II transzy (ostatniej) wkładu własnego: październik 2018 r. Niestety nie uda się w 2018 r. zamontować kotłów na biomasę. Planowany termin wykonania wszystkich instalacji - do połowy 2019 r.

Ogłoszenie wyników konkursu

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w spawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Oferta z bezpieczeństwa

Na stronach BIP ukazała się uproszczona oferta realizacja zadania publicznego z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ogłoszenie o naborze 2018

Na stronach BIP opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.


Na stronach NIP opublikowano ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 14 sierpnia 2018 r.


Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

NOWOROCZNY KONCERT WIELKICH SERC

Oj się działo!

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku w Gminie Żyraków odbyła się niesamowita impreza „Noworoczny Koncert Wielkich Serc”, zorganizowany w ramach XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Świetna muzyczna zabawa oraz pełny pozytywnej energii noworoczny wieczór wypełnił nie tylko halę sportową w Zespole Szkół w Żyrakowie, ale również Wielkie Serce mieszkańców gminy. Wspólne granie „dwóch Orkiestr” pobiło ubiegłoroczny rekord zbiórki i dzięki gorącym licytacjom udało się zebrać 13238,45 zł! Panie konferansjerki: Anna Czerniak oraz Joanna Podraza nie dały chwili spokoju Komisji (Anita Sikorska, Agata Dziedzic oraz Sylwia Muciek), która czuwała nad prawidłowym przebiegiem licytacji i panowała nad liczeniem wpływających kwot licząc każdą złotówkę. 

Wszystkim zebranym Wójt Gminy Żyraków Pan Marek Rączka złożył mieszkańcom Noworoczne Życzenia oraz życzył wieczoru pełnego niesamowitych wrażeń. W pierwszej części Noworocznego Koncertu salę wypełnił wspólny śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu Orkiestry Gminy Żyraków pod kierownictwem Pana Grzegorza Steca i jej solistów: Grzegorza Tomaszewskiego, Marka Smagacza, Karoliny i Wiktorii Chmura. Gościnnie wystąpiła Pani Monika Biziuk. Ponadto na scenie zadebiutowali: Pan Paweł Morawczyński (Viceprezes Stowarzyszenia RADOŚĆ wz Woli Żyrakowskiej), Zastępca Wójta Gminy Żyraków Pan Grzegorz Reguła oraz Radni: Pani Agnieszka Czapiga, Pani Zuzanna Janora, Pan Zbigniew Grdeń, Pan Krzysztof Grzyb z Przewodniczącą Rady Gminy Panią Marią Bodzioch na czele – wprowadzając w zachwyt zgromadzoną publiczność. 

Mali, ale odważni Strażacy ze Straszęcina, których opiekunem jest Pani Elżbieta Drąg przeprowadzili pokaz Pierwszej Pomocy. Na Żyrakowskie Smakołyki: przepyszny żurek, bigos, rozpływające się w ustach pierożki i najsmaczniejsze „pod słońcem” wypieki - zapraszały nasze Panie ze Stowarzyszenia „Kobiet na Rzecz Środowiska Wiejskiego” z Żyrakowa oraz Stowarzyszenia „Razem w Przyszłość” z Woli Żyrakowskiej. Najmłodsi uczestnicy zostali zaproszeni do Kącika Plastycznego na malowanie twarzy, kolorowe fryzury i kolorowanki.

Drugą - Karnawałową część koncertu Orkiestry Dętej swoimi występami wzbogaciły  występy grup działających przy Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie (Grupy rytmiczno-tanecznej z Woli Żyrakowskiej (instruktor: Małgorzata Kania), Sekcji tańca towarzyskiego z Woli Żyrakowskiej (instruktor: Jakub Jurek) oraz Formacją Mażoretek „Pryzmat” ze Straszęcina (instruktor: Katarzyna Rymut)), a także na specjalne zaproszenie gościnnie  wystąpił Zespół Mażoretek ANTURJA ze Skrzyszowa.

Dzięki pomocy Jednostki OSP z Żyrakowa w kosmiczną przestrzeń ok. godz. 19.00 wysłaliśmy „Światełko do nieba” pełne serduszkowej energii i pozytywnego zakręcenia!

Organizatorzy wydarzenia: Wójt Gminy Żyraków, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, Zespół Szkół w Żyrakowie oraz Orkiestra Dęta Gminy Żyraków składają serdeczne Podziękowania wszystkim: Wolontariuszom z Zespołu Szkół z Żyrakowa, Współorganizatorom, Sponsorom i Darczyńcom, którzy w nawet najmniejszy sposób włączyli się do udziału w XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zagrali w rytmie naszych serc i wsparli Akcję. 

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia ...

 

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217