Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Gościmy

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Dwa medale „Orbitka” w Medyce

W dniach 18-20.01.2018r w Medyce odbył się Międzynarodowy Turniej „VICTOR POLISH YOUTH” w badmintonie. Do turnieju  przystąpiło 91 zawodników z takich krajów jak: Ukraina, Białoruś i Polska. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych (U11, U13, U15). Nie zabrakło oczywiście badmintonistów ze Straszęcina. „Orbitek” reprezentowali: Klaudia Zator oraz Arkadiusz Dydyński w kategorii do lat 15. Nasza dwójka spisała się bardzo dobrze zdobywając dwa medale.

W grze podwójnej dziewcząt (U15) Klaudia Zator wystąpiła w parze z białorusinką Maryną Yanbayevą. W fazie eliminacyjnej wygrały dwa mecze, kolejno z parami: Karmalys/Pashkevich z Białorusi (21:13;21:15) oraz Knaź/Woźniak z Polski – Medyki (21:8;21:4). Poniosły również jedną porażkę z deblem z Ukrainy Bazulina/Bobyr (13:21;18:21) awansują do półfinału. W meczu o finał spotkały się z inną parą ukraińską Prykhotko/Taranova. Pomimo tego iż nie były faworytkami wygrały po bardzo dobrym meczu w dwóch setach (21:18;21:18) awansując do finału.

W meczu o I miejsce spotkały się z deblem polskim z Kędzierzyna –Koźle – Dzialuk/Gajda. I tym razem nasza kombinowana para Klaudia Zator/Maryna Yanbayeva  nie dała szans przeciwniczkom i ku zdziwieniu wszystkim zwyciężyła w dwóch setach (21:18;21:16) wygrywając cały turniej i stając na najwyższym stopniu podium.

W grze podwójnej chłopców (U15) Arkadiusz Dydyński w parze z Igorem Jaskiem z Kędzierzyna – Koźle po zajęciu drugiego miejsca w grupie awansowali do półfinału. W meczu o finał nie sprostali parze polskiej z Kędzierzyna –Kożle - Gajda/Juhnke przegrywając w dwóch setach (9:21;15:21) zajmując ostatecznie III miejsce w turnieju i stając na najniższym stopniu podium.

W grze mieszanej (U15) mikst Arkadiusz Dydyński/Klaudia Zator zajmując drugie miejsce w grupie eliminacyjnej awansował do ćwierćfinału. Niestety w meczu o „czwórkę” nie sprostał parze ukraińskiej Nechai/Tykhorskaya przegrywając w dwóch setach (5:21;7:21) zajmując ostatecznie miejsce 5-8.

W grze pojedynczej dziewcząt (U15) Klaudia Zator po zajęciu w swojej grupie eliminacyjnej drugiego miejsca awansowała do kolejnej rundy. W meczu o ćwierćfinał spotkała się z białorusinką W. Stankievich wygrywając w dwóch setach (24:22;21:17) awansując do „ósemki”. W meczu o półfinał spotkała się z z późniejszą finalistką Y. Prykhodko z Ukrainy. Niestety nasza badmintonistka nie sprostała przeciwniczce przegrywając w dwóch setach (11:21:16:21) zajmując ostatecznie miejsce 5-8.

W grze pojedynczej chłopców (U15) Arkadiusz Dydyński wygrał swoją grupę eliminacyjną awansując do kolejnej rundy. W meczu ćwierćfinałowym uległ jednak zawodnikowi z Kędzierzyna –Koźle – P. Gajdzie w dwóch setach (13:21;17:21) zajmując ostatecznie miejsce 5-8.