W skrócie

Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Gościmy

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Mistrzostwa Gminy Żyraków w Tenisie Stołowym

Korzeniów 03.03.2018 r.

Po raz kolejny Korzeniów był areną Indywidualnych Mistrzostw Gminy w Tenisie Stołowym. W sprawnie zorganizowanych zawodach wzięło udział prawie 50 zawodników z Korzeniowa, Zasowa, Bobrowej, Żyrakowa i Góry Motycznej. Na wszystkich uczestników czekały dyplomy, a dla najlepszych puchary ufundowane przez Wójta Gminy Żyraków. Organizujący Mistrzostwa: p. Bernard Stec (UKS SP Korzeniów) i p. Zdzisław Rej (LUKS Zasów) w podsumowaniu mistrzostw stwierdzili jednak, że tak popularna dyscyplina jak tenis stołowy nie jest reprezentowana przez zawodników ze wszystkich miejscowości Gminy Żyraków tak jak bywało w minionych latach.

Same zawody stały na wysokim poziomie, a wiele pojedynków przyciągnęło uwagę licznie zebranych widzów. Wyniki gier  przedstawiają się następująco: 

gry pojedyncze:

Kategoria do lat 13 (dziewczęta)

 1. Strączek Kinga (Korzeniów)
 2. Grabiec Aleksandra (Korzeniów)
 3. Gąsiorek Anna (Korzeniów)
 4.  Podlasek Kinga (Korzeniów)
 5. Kukułka Wiktoria (Korzeniów)
 6. Gucwa Aleksandra ( Korzeniów)

Kategoria do 13 lat chłopcy:

 1. Augustyn Oskar (Korzeniów)
 2. Popiołek Szymon (Korzeniów)
 3. Grzyb Hubert (Zasów)
 4. Mika Przemysław (Zasów)
 5. Niemiec Kacper (Bobrowa)
 6. Sojka Piotr ( Bobrowa)

Kategoria 14 -19 lat dziewczęta:

 1. Szpyrka Patrycja (Zasów)
 2. Przydzielska Alicja (Zasów)
 3. Łapa Agata (Korzeniów)
 4. Lipa Anna (Korzeniów)

Kategoria 14-19 lat chłopcy:

 1. Gąsiorek Norbert (Korzeniów)
 2. Strączek Patryk ( Korzeniów)
 3. Grabiec Jakub ( Korzeniów)
 4. Lipa Dominik (Korzeniów)

Kategoria 20+ (kobiety):

 1. Łapa Weronika (Korzeniów)
 2. Lipa Monika (Korzeniów)
 3. Szpyrka Diana (Zasów)
 4. Gucwa Nina (Korzeniów)

Kategoria 20+ (mężczyźni):

 1. Pytel Janusz (Zasów)
 2. Tarała Kamil (Zasów)
 3. Pietrucha Tomasz (Zasów)
 4. Kulas Grzegorz (Zasów)

O ile w grach pojedynczych wielkich sensacji nie było, to w rozegranych grach podwójnych doszło do wielu zaskakujących wyników. Do strefy medalowej nie doszły m.in. takie deble jak: J. Pytel-T. Pietrucha (ulegli Kindze Strączek i Annie Gąsiorek) oraz B. Stec-K. Tarała (przegrali z Norbertem Gąsiorkiem i Patrykiem Strączkiem).

Wyniki gier podwójnych:

 1. Gąsiorek Norbert-Strączek Patryk (Korzeniów)
 2. Kania Grzegorz – Paździor Wojciech (Zasów)
 3. Przydzielska Alicja – Szpyrka Patrycja (Zasów)
 4. Gąsiorek Anna – Strączek Kinga (Korzeniów)

Po kilku godzinach pięknych pojedynków w singlu i w deblu  Wójt Gminy Żyraków p. Marek Rączka w towarzystwie organizatorów p. B. Steca i p. Z. Reja wręczył puchary za pierwsze 3 miejsca w każdej kategorii, a dyplomy wszystkim uczestnikom. Organizatorzy mistrzostw chcą w zakończeniu podsumowania podziękować  Wójtowi Gminy Żyraków za ufundowanie nagród i Dyrektorowi SP w Korzeniowie p. Teresie Jakubiak za udostępnienie sali gimnastycznej do rozegnania mistrzostw.

Do zobaczenia za rok na następnych mistrzostwach.

 

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217