W skrócie

Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Gościmy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Ogólnopolski Turniej w Żyrakowie i w Straszęcinie

– sześć medali dla „Orbitka”

W dniach 10-11.03.2018 r. na halach Zespołów Szkół w Żyrakowie i w Straszęcinie odbył się Ogólnopolski Turniej Badmintona w czterech  kategoriach wiekowych, tj.: Młodzików (U15), Młodzików Młodszych (U13), Żaków (U11) oraz Dzieci (U9). W zawodach udział wzięło w sumie 206 badmintonistów z 31 klubów z Polski oraz gościnnie ekipa z Ukrainy (Lwowa). W imprezie wystartowało 18 zawodników gospodarzy ze Straszęcina z czego pięcioro z nich stanęło na podium zdobywając sześć medali. Dwa srebrne i cztery brązowe. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Prezes Podkarpackiego Związku badmintona – Andrzej Rachwał, natomiast uroczystej dekoracji medalistów dokonali: Wójt Gminy Żyraków - Marek Rączka oraz Przewodniczący Rady Gminy Żyraków - Andrzej Wielgos.

Na hali w Żyrakowie przez dwa dni rywalizowali Młodzicy i Młodzicy Młodsi.

W grze podwójnej dziewcząt (U15) wystąpiła jedna nasza para tj. Emilia Skrzek/Klaudia Zator. Dziewczęta spisały się bardzo dobrze. W I rundzie pokonały debel z KSBAD Kraków Kapanowska/Kotyza (21:9;21:7) awansując do ćwierćfinału. W meczu o „czwórkę” również nie dały szans parze z Niepołomic Gwóźdź/Więcław wygrywając w dwóch setach (21:9;21:9). W pojedynku półfinałowym przeciwniczkami były wyżej notowane Bernchard (Kiełczów)/Tatomir (Ślęza). I tym razem po bardzo emocjonującym meczu nasze badmintonistki wygrały (21:19;21:19) awansując do finału. W meczu o złoty medal spotkały się z parą Janko(Głubczyce)/Wójcik (Kędzierzyn-Koźle). Niestety po bardzo zaciętym pojedynku uległy w trzech setach (25:23;15:21;15:21) zajmując ostatecznie II miejsce na podium.

W grze podwójnej chłopców (U15) wystąpił Arkadiusz Dydyński w parze z Pawłem Muchą z Niepołomic. Nasz debel kombinowany w I rundzie miał wolny los, natomiast w II rundzie spotkał się z deblem z Medyki Harapiński/Obłoza wygrywając w dwóch łatwych setach (21:7;21:11) awansując do ćwierćfinału. W meczu o półfinał spotkali się z wyżej notowaną parą z Bierunia Cierpisz/Słupczewski. I tym razem nie dali szans przeciwnikom wygrywając zdecydowanie w dwóch setach (21:7;21:12). W meczu o finał przeciwnikami była para kombinowana Frańczak (Kielce)/Pruszkowski (Warszawa). Niestety tego dnia lepsi okazali się rywale wygrywając w dwóch setach (21:15;21:16). Tym samym para Dydyński/Mucha ostatecznie zajęła III miejsce na podium.                                                                   

W grze mieszanej (U15) Straszęcin reprezentowała również jedna para – Arkadiusz Dydyński/Emilia Skrzek. Z racji rozstawienia w I rundzie mieli wolny los. W II rundzie spotkali się z mikstem z Suchedniowa Dulemba/Markiewicz wygrywając łatwo w dwóch setach (21:8;21:2). W meczu ćwierćfinałowym przeciwnikami byli Mucha/Kura z Niepołomic. I tym razem nasi zawodnicy okazali się lepsi wygrywając również w dwóch setach (22:20;21:10) awansując do półfinału. W meczu o finał spotkali się z para z Bierunia Liszka/Stokfisz. Niestety w tym pojedynku górą byli przeciwnicy. Nasza para przegrała w dwóch setach (10:21:15:21) zajmując ostatecznie III miejsce na podium.   W grze pojedynczej dziewcząt (U15) Straszęcin reprezentowały :Klaudia Zator i Emilia Skrzek. Obie nasze badmintonistki wygrały swoje grupy eliminacyjne awansując do ćwierćfinału. Klaudia Zator w meczu o półfinał spotkała się z Małecką z Zamościa. Po dwóch setach (21:18;21:19) lepsza okazała się nasza zawodniczka awansując do „czwórki”. W meczu o finał Klaudia zagrała z Janko z Głubczyc. Niestety po dwóch setach przegrała (4:21;9:21) zajmując ostatecznie III miejsce na podium.  Emilka w meczu ćwierćfinałowym niestety uległa Wójcik z Kędzierzyna Koźla w dwóch setach (19:21;8:21) zajmując ostatecznie miejsce 5/8. W grze pojedynczej chłopców (U15)  wystąpiło dwóch zawodników „Orbitka”: Arkadiusz Dydyński przeszedł zwycięsko trzy rundy docierając do ćwierćfinału. Niestety w meczu o półfinał późniejszemu zwycięzcy Tomaszewskiemu w Kielc zajmując ostatecznie miejsce 5/8. 

W kategorii Młodzików Młodszych najlepiej spisał się debel Dawid Dydo/Jakub Kufel zajmując miejsce 5/8.

W sobotę analogicznie do turnieju w Żyrakowie odbywał się turniej Dzieci i Żaków w Straszęcinie. W grze pojedynczej Żaków bardzo dobrze spisał się Mikołaj Krystek. Młody badmintonista ze Straszęcina wygrał swoją grupę eliminacyjna awansując do kolejnej rundy. W meczu o ćwierćfinał nie dał szans Wanotowi z Bierunia wygrywając (15:0;15:0). W ćwierćfinale zagrał z Michalikiem z Tarnowa. I tym razem wygrał w dwóch setach (15:13;15:10) awansując do półfinału. W meczu o finał przeciwnikiem był Chuchro z Widełki. Nasz zawodnik również i w tym pojedynku wygrał zdecydowanie (15:3;15:5) awansując do finału. W meczu finałowym spotkał się z Czapczyńskim z Imielina. Po bardzo zaciętym trzysetowym (9:1515:12;12:15) pojedynku nieznacznie lepszy okazał się przeciwnik. Tym samym Mikołaj Krystek zajął II miejsce na podium. Paweł Zwinka zajął miejsce 5/8,  Kacper Tyrpin zajął miejsce 9/16 a Szymon Kosztyło  miejsce 17/18. W grze pojedynczej dziewcząt Klaudia Ciołek po wygraniu grupy awansowała do ćwierćfinału jednak w meczu o półfinał przegrała zajmując ostatecznie miejsce 5/8.   W grze pojedynczej chłopców Dzieci bardzo dobrze spisał się Dawid Kosztyło, który wyszedł z drugiego miejsca w grupie do cwierćfinału. W meczu o półfinał w dwóch setach (15:12:15:8) pokonał Pyrlika z Niepołomic i awansował do „czwórki”. W meczu o finał uległ niestety w dwóch setach (6:15;13:15) Koniecznemu z Krakowa zajmując ostatecznie III miejsce na podium.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia ...

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217