Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (2)

W dniu 16 marca 2018 roku w Zespole Szkół Publicznych w Żyrakowie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP), w których wzięło udział 36 uczniów z terenu gminy Żyraków. Zgodnie z regulaminem w Turnieju mogli rywalizować zawodnicy w 3 grupach wiekowych:

• I grupa wiekowa – uczniowie klas I-VI szkół podstawowych,
  • II grupa wiekowa - uczniowie szkół podstawowych klasy VII oraz gimnazjum klasy II i III,
  • III grupa wiekowa – uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Organizatorami OTWP byli: Urząd Gminy w Żyrakowie, Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Żyrakowie i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Dostarcza wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Na podstawie regulaminu Turnieju zdobywcy I i II miejsca z każdej grupy wiekowej zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych Turnieju, które odbędą się w dniu 9 kwietnia br. o godz. 10.00 w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Dębicy, ul. Kwiatkowskiego 20.

I grupa wiekowa

1. Jakub Wszołek – SP w Wiewiórce
  2. Dominik Foryś – ZSP w Straszęcinie
  3. Natalia Wiercioch – SP w Górze Motycznej

II grupa wiekowa

1. Wojciech Świerk - ZSP w Straszęcinie
  2. Patryk Persak– SP w Woli Wielkiej
  3. Natalia Wrona – ZSP w Żyrakowie

III grupa wiekowa

1. Michał Persak – II LO w Dębicy
  2. Dominik Wrona – II LO w Dębicy
  3. Marek Persak – II LO w Dębicy

Wszystkim uczestnikom teleturnieju serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia ...