Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich

Przypominamy iż do dnia 10-01-2019 r Urząd Gminy w Żyrakowie przyjmuje zgłoszenia kandydatów na Sołtysów oraz kandydatów do Rad Sołeckich. Zgłoszenie należy składać w Urzędzie Gminy w Żyrakowie w godzinach 7.00-14.00. Przypominamy iż zgodnie z kalendarzem wyborczym wybory sołtysów i Rad Sołeckich w sołectwach gminy Żyraków odbędą się w dniu 17 lutego 2018 w godzinach od 8.00 do 16.00.

Informacja o rozpoczęciu działalności żłobka

W odpowiedzi na zapytania zainteresowanych uprzejmie informujemy co następuje:

• Żłobek w nowo powstałym budynku w Zawierzbiu rozpocznie działalność z dniem 1 luty 2019 r.
  • Rekrutację dzieci do żłobka przeprowadzi w styczniu nowo powołany dyrektor placówki lub osoba której te obowiązki zostaną powierzone.
  • Formularz zgłoszenia dziecka wraz z informacją dotyczącą zasad przyjmowania dziecka zostanie opublikowany w pierwszych dniach stycznia.

Powiatowy konkurs wielkanocny 2018

Jest nam niezwykle miło poinformować że wśród laureatów Powiatowego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową, który odbył się 25 marca br., w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy, znalazły się reprezentujące Gminę Żyraków stowarzyszenia. KGW im Księżnej Heleny Jabłonowskiej w Straszęcinie zajęło I miejsce w kategorii: stół wielkanocny, drugie miejsce przypadło Stowarzyszeniu Gospodyń Wiejskich „Górzanki” w Górze Motycznej zaś wyróżnienia otrzymały Stowarzyszenie „Łączymy Pokolenia Mokre Wczoraj i Dziś” w Mokrem oraz Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Środowiska Wiejskiego w Żyrakowie. W kategorii: współczesne ozdoby wielkanocne, pierwsze miejsce przypadło dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bobrowej Woli zaś trzecie dla Zakładu Aktywności Zawodowej w Woli Żyrakowskiej

W kategorii najpiękniejsza pisanka wyróżnione zostały KGW ze Straszęcina oraz Zakład Aktywności Zawodowej w Woli Żyrakowskiej. Drugie miejsce w kategorii: ciasto wielkanocne zdobyło Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich „Górzanki” a wyróżnienie Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Środowiska Wiejskiego w Żyrakowie. Dodatkowo indywidualne nagrody od członków komisji otrzymały: Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich „Górzanki” oraz Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej w Straszęcinie.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, po szczegółowe wyniki zapraszamy na stronę Powiatu Dębickiego www.powiatdebicki.pl, z której pochodzą zamieszczone poniżej zdjęcia. Dziękujemy za udostępnienie.