W skrócie

Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej

Informujemy iż z dniem dzisiejszym na platformie BIP pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego:

"Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej"

Oferta realizacji zadania publicznego

Informujemy iż z dniem dzisiejszym na platformie BIP pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego:

"Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu dzieci i młodzieży w 2019 roku z różnych dyscyplin sportowych"

Gościmy

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

   

100-lecie urodzin Pani Marii Czerwiec

Do grona najstarszych mieszkańców gminy Żyraków dołączyła Pani Maria Czerwiec z Wiewiórki, która w dniu 23 kwietnia świętowała stulecie swoich urodzin. Wśród najstarszych mieszkańców gminy Żyraków są panie: Antonina Czerwiec z Zasowa – 102 lata, Julia Zięba i Józefa Sidor – 101 lat,  obie mieszkające w Bobrowej. 

Pani Maria Czerwiec nie kryła radości z odwiedzin niecodziennych gości: Marka Rączki, wójta Gminy Żyraków, Krystyny Kani - kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, Grażyny Kokoszki - kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Stanisława Małozięcia – sołtysa Wiewiórki oraz kierownika Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Dębicy - Krzysztofa Madejczyka.

 

Mieszkanka naszej gminy przyszła na świat w Górze Motycznej 23 kwietnia 1918 roku. Tam też mieszkała również po ślubie z mężem Stanisławem Piękosiem i małym synkiem Mieczysławem. Niestety, mąż Pani Mari został zastrzelony podczas wojny. W roku 1948 ponownie wyszła za mąż i przeprowadziła się do sąsiedniej Wiewiórki. Z mężem Karolem przeżyła 37 lat. Z małżeństwa urodziły się dwie córki: Stanisława i Janina oraz syn Józef, który obecnie mieszka z panią Marią. 

Goście Nestorki dopytywali o receptę na długowieczność. Pani Maria wygląda pięknie i zdrowo. Jest osobą pogodną, serdeczną i życzliwą, nie uskarża się też na poważne dolegliwości, od lat nie odwiedza lekarzy. Tylko nogi odmawiają jej czasem posłuszeństwa, ale codziennie odnajduje siły, aby spacerować w ogrodzie, przyglądać się wyhodowanym kwiatom, które są bliskie jej sercu od zawsze. Całe życie pracowała i aktywność jest dla niej bardzo ważna – mówił syn Józef. I to jest chyba recepta na długowieczność: być aktywnym, brać życie takim, jakim jest, cieszyć się każdą chwilą.

Aby uczcić urodziny mamy, babci i prababci zamówiono mszę św. w parafialnym kościele w Wiewiórce. „Będę mogła uczestniczyć we mszy św. – opowiada z nieukrywaną radością – bo od trzech lat niestety, nie byłam w kościele. Są tam bardzo wysokie schody. Za wysokie jak dla mnie. Ale moi najbliżsi jutro zorganizują mi takie wyjście. Cieszę się, że będę mogła zobaczyć kościół jak wypiękniał przez te lata.” 

Atmosfera spotkania w domu Nestorki była wspaniała i pełna ciepła. Taka uroczystość to rzadkość, pewnie każdy z nas chciałby doczekać takiej chwili. Był tort, lampka szampana i piękne przyjęcie. Droga Jubilatko, jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, miłości najbliższych, szacunku przyjaciół i otoczenia oraz spoglądania zawsze radośnie na świat.

 

 

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217