W skrócie

Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Gościmy

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

100-lecie urodzin Pani Marii Czerwiec

Do grona najstarszych mieszkańców gminy Żyraków dołączyła Pani Maria Czerwiec z Wiewiórki, która w dniu 23 kwietnia świętowała stulecie swoich urodzin. Wśród najstarszych mieszkańców gminy Żyraków są panie: Antonina Czerwiec z Zasowa – 102 lata, Julia Zięba i Józefa Sidor – 101 lat,  obie mieszkające w Bobrowej. 

Pani Maria Czerwiec nie kryła radości z odwiedzin niecodziennych gości: Marka Rączki, wójta Gminy Żyraków, Krystyny Kani - kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, Grażyny Kokoszki - kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Stanisława Małozięcia – sołtysa Wiewiórki oraz kierownika Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Dębicy - Krzysztofa Madejczyka.

 

Mieszkanka naszej gminy przyszła na świat w Górze Motycznej 23 kwietnia 1918 roku. Tam też mieszkała również po ślubie z mężem Stanisławem Piękosiem i małym synkiem Mieczysławem. Niestety, mąż Pani Mari został zastrzelony podczas wojny. W roku 1948 ponownie wyszła za mąż i przeprowadziła się do sąsiedniej Wiewiórki. Z mężem Karolem przeżyła 37 lat. Z małżeństwa urodziły się dwie córki: Stanisława i Janina oraz syn Józef, który obecnie mieszka z panią Marią. 

Goście Nestorki dopytywali o receptę na długowieczność. Pani Maria wygląda pięknie i zdrowo. Jest osobą pogodną, serdeczną i życzliwą, nie uskarża się też na poważne dolegliwości, od lat nie odwiedza lekarzy. Tylko nogi odmawiają jej czasem posłuszeństwa, ale codziennie odnajduje siły, aby spacerować w ogrodzie, przyglądać się wyhodowanym kwiatom, które są bliskie jej sercu od zawsze. Całe życie pracowała i aktywność jest dla niej bardzo ważna – mówił syn Józef. I to jest chyba recepta na długowieczność: być aktywnym, brać życie takim, jakim jest, cieszyć się każdą chwilą.

Aby uczcić urodziny mamy, babci i prababci zamówiono mszę św. w parafialnym kościele w Wiewiórce. „Będę mogła uczestniczyć we mszy św. – opowiada z nieukrywaną radością – bo od trzech lat niestety, nie byłam w kościele. Są tam bardzo wysokie schody. Za wysokie jak dla mnie. Ale moi najbliżsi jutro zorganizują mi takie wyjście. Cieszę się, że będę mogła zobaczyć kościół jak wypiękniał przez te lata.” 

Atmosfera spotkania w domu Nestorki była wspaniała i pełna ciepła. Taka uroczystość to rzadkość, pewnie każdy z nas chciałby doczekać takiej chwili. Był tort, lampka szampana i piękne przyjęcie. Droga Jubilatko, jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, miłości najbliższych, szacunku przyjaciół i otoczenia oraz spoglądania zawsze radośnie na świat.

 

 

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217