Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w miejscowości Wola Wielka.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w miejscowości Straszęcin.

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w drodze bezprzetargowej

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej w miejscowości Nagosznyn.

Punkt poboru próbek krwi

W ośrodku zdrowia w Żyrakowie funkcjonuje punkt poboru próbek (krwi i moczu). Z możliwości oddania swoich próbek do badań mogą skorzystać pacjenci ośrodka zdrowia w Żyrakowie. Materiał do badań można oddać w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 7.00 do 9.00. Badania dla pacjentów spoza ośrodka a także wszystkie badania nie będące w gestii lekarza POZ są odpłatne.

Godziny otwarcia

Informujemy, że z dniem 1 marca 2019 r. zostały zmienione godziny pracy Urzędu Gminy w Żyrakowie. Urząd Gminy pracuje w następujących godzinach:

poniedziałek – od 08:00 do 16:00
wtorek - piątek – od 07:00 do 15:00

Pogoda dla gminy Żyraków

Wigilia w Górze Motycznej

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich “Górzanki” wraz ze Szkołą Podstawową w Górze Motycznej zorganizowało w niedzielę 16 grudnia 2018 r. spotkanie wigilijne dla mieszkańców oraz zaproszonych gości. Wśród gości znaleźli się Wójt Gminy Marek Rączka, Przewodnicząca Rady Gminy Maria Bodzioch, Radna Rady Powiatu Bożena Osocha, Radny Rady Gminy Wojciech Szaj, Prezes Banku Spółdzielczego w Żyrakowie Danuta Klabacha oraz Panie z zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia Kobiet na Rzecz Środowiska Wiejskiego w Żyrakowie. Na wstępie Małgorzata Żabicka Dyrektor SP w Górze Motycznej powitała zebranych gości oraz w kilku zdaniach nakreśliła wyjątkowy charakter wieczoru wigilijnego w kontekście 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Głos zabrali również zebrani goście.

Świąteczny program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów szkoły również zawierał motywy patriotyczne. Po części artystycznej goście udali się na świetlice gdzie po błogosławieństwie Ks. Proboszcza Mariana Górowskiego połamali się opłatkiem oraz spożyli wierzę wigilijną oraz wspólnie śpiewali kolędy.

Gminny Żłobek w Żyrakowie: tel. 146876317, zlobek@zyrakow.pl, www.zlobekzyrakow.pl