Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej

Informujemy iż z dniem dzisiejszym na platformie BIP pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego:

"Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej"

Oferta realizacji zadania publicznego

"Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu dzieci i młodzieży w 2019 roku z różnych dyscyplin sportowych"

Ferie w CKiP 2019

Tradycyjnie już podczas Ferii Zimowych w siedzibie Centrum Kultury i Promocji w Woli Żyrakowskiej zorganizowano dla dzieci zajęcia, które odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30- 12.30. Jak co roku maluchy i młodzież chętnie i licznie uczestniczyli w tych spotkaniach. Uczestnicy zajęć brali udział w zajęciach plastycznych, rytmiczno-tanecznych oraz w wielu grach planszowych, logicznych i zabawach zespołowych. Aby uatrakcyjnić zajęcia zorganizowano wycieczkę do kina KOSMOS w Dębicy na film pt. „Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra”. Zorganizowano także dla dzieci spotkanie ze strażakami z OSP w Woli Żyrakowskiej, którzy zaprezentowali udzielanie pierwszej pomocy, profesjonalne stroje bojowe strażaków, pokaz systemu bojowego gaśniczego. Odbyła się również wspólna zabawa karnawałowa na zakończenie karnawału.

Zajęcia feryjne odbywały się również we wszystkich świetlicach wiejskich Gminy Żyraków: w Straszęcinie, Wiewiórce, Woli Wielkiej, Nagoszynie, Zasowie, Bobrowej Woli oraz Korzeniowie. Dzieci brały udział w licznych zajęciach plastycznych i technicznych. Malowały kredkami, farbkami, flamastrami, wykonywały kolorowe kwiaty z krepiny, maski karnawałowe oraz wiele kolorowych obrazków. Z chęcią lepiły z masy solnej czy masy porcelanowej. Dzieci korzystały również z gier planszowych oraz komputerów. Czas ferii został w pełni wykorzystany i minął bardzo szybko i radośnie. Zajęcia odbywały się w sposób bezpieczny i atrakcyjny, a dzieci i młodzież miło spędziły czas wolny od zajęć szkolnych.