Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej

Informujemy iż z dniem dzisiejszym na platformie BIP pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego:

"Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej"

Oferta realizacji zadania publicznego

"Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu dzieci i młodzieży w 2019 roku z różnych dyscyplin sportowych"

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Żyrakowie

W dniu 19 marca 2019 roku w Zespole Szkół Publicznych w Żyrakowie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP), w których wzięło udział 36 uczniów z terenu gminy Żyraków. Zgodnie z regulaminem w Turnieju mogli rywalizować zawodnicy w 3 grupach wiekowych:

•    I grupa wiekowa – uczniowie klas I-VI szkół podstawowych,
•    II grupa wiekowa - uczniowie szkół podstawowych klasy VII oraz gimnazjum klasy II i III,
•    III grupa wiekowa – uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Organizatorami OTWP byli: Urząd Gminy w Żyrakowie, Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Żyrakowie i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Dostarcza wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Na podstawie regulaminu Turnieju zdobywcy I i II miejsca z każdej grupy wiekowej zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych Turnieju, które odbędą się w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Dębicy, ul. Kwiatkowskiego 20.

I grupa wiekowa

1. Sebastian Piękoś – SP w Korzeniowie
2. Dominik Krajewski – ZSP w Żyrakowie
3. Mikołaj Drąg – SP w Straszęcinie

II grupa wiekowa

1. Jakub Wszołek - ZSP w Wiewiórce
2. Wojciech Świerk – SP w Straszęcinie
3. Aleksandra Majka – ZSP w Wiewiórce

III grupa wiekowa

1. Marek Persak – II LO w Dębicy
2. Michał Persak – II LO w Dębicy
3. Natalia Wrona – II LO w Dębicy

Wszystkim uczestnikom Turnieju serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.