Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej

Informujemy iż z dniem dzisiejszym na platformie BIP pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego:

"Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej"

Oferta realizacji zadania publicznego

"Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu dzieci i młodzieży w 2019 roku z różnych dyscyplin sportowych"

RUSZYŁ NABÓR WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE NA KOLEJNĄ EDYCJĘ PROGRAMU „DZIAŁAJ LOKALNIE”

Organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z powiatu dębickiego po raz kolejny będą mogły pozyskać dotację w wysokości do 6.000 zł, na realizację swoich pomysłów w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalnymi Partnerami. Wnioski będą przyjmowane do dnia 5 czerwca 2019 r. - przyjmować je będzie funkcjonujący na terenie powiatu dębickiego Ośrodek Działaj Lokalnie - Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu - który tegoroczną edycję realizuje w partnerstwie z Jednostkami Samorządu Terytorialnego: Gminą Dębica, Miastem i Gminą Pilzno, Gminą Żyraków oraz firmami: TIKKURILA POLSKA S.A. i FIRMA OPONIARSKA DĘBICA S.A.

Program „Działaj Lokalnie” realizowany jest w powiecie dębickim od 2010 r. - od tego czasu zrealizowano już ponad 130 inicjatyw - dzięki programowi można otrzymać wsparcie dla inicjatyw i działań, które angażują lokalną społeczność wokół określonego celu i dobra wspólnego. Dużą uwagę przywiązuje też do roli lokalnych liderów, potrafiących skupić wokół siebie mieszkańców celem skutecznego wcielania w życie pomysłów i inicjatyw. Zgodnie ze swoim hasłem „Działaj Lokalnie” wyzwala wśród mieszkańców społeczną energię, prowadząc do budowania i umacniania kapitału społecznego, dla dobra lokalnych wspólnot. Na konieczność budowania kapitału społecznego, jako wartości ważnej i potrzebnej, niejednokrotnie zwraca też uwagę Zbigniew Nosal, Prezes Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu.

Szczegółowe informacje o programie „Działaj Lokalnie” edycja 2019 zostaną przedstawione podczas bezpośrednich spotkań informacyjnych, które odbędą się:

·       w Mieście i Gminie Pilzno: dn. 14.05.2019 r., o godz. 16:00, w Urzędzie Miasta i Gminy Pilzno (Rynek 6), sala Urzędu Stanu Cywilnego;

·       w Gminie Żyraków: dn. 15.05.2019 r., o godz. 15:30 w Centrum Kultury i Promocji w Woli Żyrakowskiej (Wola Żyrakowska 73);

·       w Gminie Dębica: dn. 16.05.2019 r., o godz. 15:30, w Urzędzie Gminy Dębica (ul. Stefana Batorego 13), sala sesyjna.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy, w szczególności przedstawicieli grup nieformalnych oraz organizacji pozarządowych - uczestnictwo w spotkaniach jest bezpłatne.

Dodatkowo, więcej informacji o programie „Działaj Lokalnie” edycja 2019 można odnaleźć na stronie internetowej Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu (www.dkb.info.pl), w zakładce: OŚRODEK DZIAŁAJ LOKALNIE - DZIAŁAJ LOKALNIE - EDYCJA 2019 (http://www.karierawdebicy.pl/dzialaj-lokalnie/konkurs-grantowy-2019/).

Projekt dofinansowano ze środków Programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu i Lokalnymi Partnerami:
Jednostkami Samorządu Terytorialnego: Gminą Dębica, Gminą i Miastem Pilzno, Gminą Żyraków
oraz firmami: TIKKURILA POLSKA S.A. i FIRMA OPONIARSKA DĘBICA S.A.