Oferta realizacji zadania publicznego - przeciwdziałanie

Na stronach BIP Gminy Żyraków pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego dotycząca przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym

Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej

Informujemy iż z dniem dzisiejszym na platformie BIP pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego:

"Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej"

Oferta realizacji zadania publicznego

"Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu dzieci i młodzieży w 2019 roku z różnych dyscyplin sportowych"

Pogoda dla gminy Żyraków

Spotkanie z przyrodnikiem Sebastianem Sobowcem

10 maja w GBP w Żyrakowie odbyło się spotkanie z ornitologiem, przyrodnikiem, fotografem i autorem książek Sebastianem Sobowcem. Tematem prelekcji było zagadnienie: "Dzikie zwierzęta obok człowieka". W spotkaniu wzięły udział dzieci z klasy 3, 4 i 5 ZS w Żyrakowie oraz delegacja z PS w Mokrem i ZS w Zasowie wraz z nauczycielami. Przyrodnik w interesujący sposób opowiedział o ciekawostkach z życia wybranych przez siebie dzikich zwierząt. Udzielił wielu mało znanych porad w jaki sposób zachować się w kontaktach z nimi. Prelekcja została wzbogacona prezentacją zdjęciami autora. Na zakończenie uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupić publikacje oraz pocztówki z autorskimi zdjęciami przyrodnika. Spotkanie z przyrodnikiem sfinansowane zostało przez MiPBP w Dębicy.