Oferta realizacji zadania publicznego - przeciwdziałanie

Na stronach BIP Gminy Żyraków pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego dotycząca przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym

Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej

Informujemy iż z dniem dzisiejszym na platformie BIP pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego:

"Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej"

Oferta realizacji zadania publicznego

"Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu dzieci i młodzieży w 2019 roku z różnych dyscyplin sportowych"

Pogoda dla gminy Żyraków

Międzygminny Turniej Recytatorski

Poznaliśmy laureatów Międzygminnego Turnieju Recytatorskiego Poezji Dziecięcej im. Jana Brzechwy 2019 – Lena Gałat z Nagoszyna zajęła II miejsce

Na konkurs do Radomyśla Wielkiego przyjechało 38 wykonawców z czterech gmin: z Żyrakowa, Wadowic Górnych, Przecławia i Radomyśla Wielkiego. 16 maja za Lenkę wszyscy w szkole trzymali kciuki a najbardziej denerwowała się jej pani Monika Bielawa, bo obie włożyły dużo pracy, aby przygotować się do konkursu.
Występy prezentowane w Radomyślu Wielkim oceniała komisja w składzie: Jolanta Strycharz - przewodnicząca, dyrektor Miejskiej Biblioteki w Mielcu; Anna Brożyna - polonistka, dyrektor radomyskiego Zespołu Szkół i Jolanta Golba - emerytowana bibliotekarka; po wysłuchaniu wszystkich recytatorów przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

Kat. I – klasy: 0, 1, 2
1 miejsce: Oskar Sołek (ZS w Bobrowej, gm. Żyraków), Anna Czapiga (ZSP Dąbie, gm. Radomyśl Wielki)
2 miejsce: Lena Gałat (ZS Nagoszyn, gm. Żyraków)
3 miejsce: Dominika Zielińska (SP Mokre, gm. Żyraków)
Wyróżnienia: Amelia Świstro (ZSP Ruda, gm. Radomyśl Wielki), Anna Pleban (ZS Żyraków)
Kat. II – klasy: 3, 4, 5
1 miejsce: Filip Trela (SP Przecław), Dominik Brożyna (ZSP Dulcza Wielka, gm. Radomyśl Wielki)
2 miejsce: Emilia Wiśniewska i Dominik Polak (oboje SP Zabrnie, gm. Wadowice Górne)
3 miejsce: Jan Stefański (ZS Bobrowa, gm. Żyraków), Julia Kudłacz (SP Przecław)
Wyróżnienia: Zofia Polak (SP Zabrnie, gm. Wadowice Górne), Maria Pryga (ZSP Żarówka, gm. Radomyśl Wielki), Anna Działo (ZSP Ruda, gm. Radomyśl Wielki), Zuzanna Depowska (SP Wiewiórka).
Kat. III – klasy: 6, 7, 8
1 miejsce: – nie przyznano
2 miejsce: Daria Czaja (ZS Żyraków), Julia Noga (SP Dąbrówka Wisłocka, gm. Radomyśl Wielki)
3 miejsce: Wiktoria Działo (ZSP Ruda, gm. Radomyśl Wielki)