W skrócie

Oferta realizacji zadania publicznego - przeciwdziałanie

Na stronach BIP Gminy Żyraków pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego dotycząca przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym

Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej

Informujemy iż z dniem dzisiejszym na platformie BIP pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego:

"Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej"

Oferta realizacji zadania publicznego

Informujemy iż z dniem dzisiejszym na platformie BIP pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego:

"Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu dzieci i młodzieży w 2019 roku z różnych dyscyplin sportowych"

Gościmy

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Pogoda dla gminy Żyraków

Medal w mistrzostwach Polski dla pary Orbitka Straszęcin

W dniach 06-09.06.2019 r. w Mysłowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików (U15) w badmintonie. W imprezie wzięli udział najlepsi zawodnicy w tej kategorii wiekowej wyłonieni na podstawie wysokiego miejsca na liście klasyfikacyjnej oraz dodatkowych kwalifikacji. Ekipę Podkarpacia reprezentowała dwójka zawodników UKS „Orbitek” Straszęcin: Emilia Skrzek oraz Arkadiusz Dydyński. Nasi badmintoniści spisali się bardzo dobrze ostatecznie do domu wracając z brązowymi medalami.

W grze mieszanej para– Arkadiusz Dydyński/Emilia Skrzek ze względu na rozstawienie miała wolny los w I rundzie. W II rundzie zagrała z parą Krogulski (Zalesie Górne)/Kotlarska (Garwolin). Po bardzo dramatycznym meczu nasi zawodnicy wygrali w trzech setach 21:19;16:21;24:22 awansując do ćwierćfinału. W meczu o półfinał zagrali z mikstem Pruszkowski/De Flassilier (Warszawa). Również ten mecz był pełen dramaturgii i walki. Ostatecznie po trzech setach (21:15;19:21;21:18) na korzyść Arka i Emilki. W meczu o finał spotkali się z parą Kisielewski/Kisielewska (Białystok). I po raz kolejny rozegrali trzy sety (21:19;13:21;14:21), tym razem niestety zwycięsko z tego boju wyszli rywale (późniejsi mistrzowie Polski). Mikst UKS Orbitek Straszęcin – Arkadiusz Dydyński/Emilia Skrzek ostatecznie zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w grze mieszanej!!! Wielkie GRATULACJE!!!

 

W grze podwójnej chłopców Arkadiusz Dydyński wystąpił w parze z Pawłem Muchą z Niepołomic. Ze względu na rozstawienie debel ten w I rundzie miał wolny los. W II rundzie zagrał z parą z Kędzierzyna Koźle – Gajda/Juhnke. Po trzech zaciętych setach nasza para kombinowana wygrała i awansowała do ćwierćfinału. W meczu o półfinał ich przeciwnikami byli Buza (Warszawa)/Danielak (Piotrków Tryb.) Pomimo ambitnej postawy i walki do końca ulegli w dwóch setach kończąc ostatecznie Mistrzostwa na miejscu 5-8.

W grze podwójnej dziewcząt Emilia Skrzek wystąpiła w parze z Magdaleną Tatomir (Jelenia Góra). W I rundzie ze względu na rozstawienie dziewczęta miały wolny los. W meczu o ćwierćfinał niespodziewanie uległy w dwóch setach parze z Suwałk Lenczewska/Niedźwiecka zajmując ostatecznie miejsce 9-16.

 Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217