W skrócie

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w miejscowości Wola Wielka.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w miejscowości Straszęcin.

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w drodze bezprzetargowej

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej w miejscowości Nagosznyn.

Punkt poboru próbek krwi

W ośrodku zdrowia w Żyrakowie funkcjonuje punkt poboru próbek (krwi i moczu). Z możliwości oddania swoich próbek do badań mogą skorzystać pacjenci ośrodka zdrowia w Żyrakowie. Materiał do badań można oddać w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 7.00 do 9.00. Badania dla pacjentów spoza ośrodka a także wszystkie badania nie będące w gestii lekarza POZ są odpłatne.

Godziny otwarcia

Informujemy, że z dniem 1 marca 2019 r. zostały zmienione godziny pracy Urzędu Gminy w Żyrakowie. Urząd Gminy pracuje w następujących godzinach:

poniedziałek – od 08:00 do 16:00
wtorek - piątek – od 07:00 do 15:00

Gościmy

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Pogoda dla gminy Żyraków

136 stypendystów dorocznej nagrody Wójta Gminy Żyraków

17 czerwca Zespół Szkół w Nagoszynie gościł 136 stypendystów dorocznej nagrody Wójta Gminy Żyraków – laureatów i finalistów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych, wojewódzkich, krajowych i międzynarodowych konkursów plastycznych, literackich, tanecznych i muzycznych, oraz szkolnych sportowców: medalistów i finalistów  Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Igrzysk Dzieci, zawodów i turniejów wojewódzkich, regionalnych i krajowych.


Tradycyjnie był to równocześnie przegląd osiągnięć gminnej oświaty; nieformalny tytuł „szkoły mistrzostwa naukowego” nadano placówce z Woli Wielkiej, bo licząc we wszystkich klasach zaledwie 58 uczniów, wychowała 3 z tytułem laureata i 2 z tytułem finalisty w wojewódzkich konkursach przedmiotowych. Uczennicą tej Szkoły jest m.in. Wiktoria Kleszcz, laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Biologii, a równocześnie – laureatka krajowych i finalistka międzynarodowych konkursów tanecznych.
Na kształcenie historyczne i językowe postawił w tym roku Zespół Szkół w Żyrakowie; dwóch uczniów uzyskało tytuł laureata w Wojew. Konkursie z Historii, jedna uczennica – w Konkursie Języka Niemieckiego, a  kolejnych dwóch – finalisty w Konkursie z Języka Angielskiego. Uczennicami tej Szkoły są również finalistki Międzynarodowego Konkursu Edukacyjnego dla Szkół „Dzień Współpracy Europejskiej 2019”: Wiktoria Występek, Julia Knych, Kinga Rachwał i Olga Wójtowicz.


Indywidualnie „mistrzem nauki” został Michał Michoń, uczeń Szkoły Podstawowej w Straszęcinie, laureat Wojewódzkiego Konkursu z Biologii, laureat Wojewódzkiego Konkursu z Chemii i finalista Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego.
Straszęcin tradycyjnie przedstawił też najliczniejszą grupę sportowców, specjalistów przede wszystkim w badmintonie; Arkadiusz Dydyński to siedmiokrotny medalista mistrzostw i turniejów,  6 medali ma w swojej kolekcji Emilia Skrzek. Niewiele mniej liczne drużyny przedstawiły Szkoły z Góry Motycznej (specjalizującej się w lekkiej atletyce) i Korzeniowie (tenis stołowy). Nowością stała się międzyszkolna drużyna piłki nożnej, która - prowadzona przez panów Adama Wójcika i Bernarda Steca – uzyskała tytuł finalisty wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion”.


Pan Marek Rączka, Wójt Gminy, pogratulował wyróżnionym uczniom, podziękował nauczycielom – opiekunom i promotorom nagrodzonych. Złożył też życzenia udanych, a nade wszystko bezpiecznych wakacji.
O piękną oprawę artystyczną uroczystości zadbali Gospodarze, w tym grupa teatralna z Zespołu Szkół w Nagoszynie, która, pod kierunkiem pani Diany Wójcik i pani Bożeny Chorąży, przygotowała i wystawiła fragmenty arcydramatu Adama Mickiewicza „Dziady cz. II”; grupa - Emilia Bielawa, Wiktoria Glica, Aleksandra Kołodziej, Kamila Kołodziej, Sylwia Kurzeja, Julia Łanucha, Paulina Łączak, Aleksandra Mazur, Natalia Mazur, Klaudia Sak, Patrycja Sak, Aleksandra Sąsiadek i Amelia Strączek – należy także do stypendystek nagrody Wójta za tytuł finalisty ogólnopolskich XXI Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form „ANTRAKT” w Przemyślu.
Widniejące na aktach stypendialnych życzenia, by nagrodzone sukcesy stały się wstępem do dalszych, jeszcze większych osiągnięć, będzie trudne do spełnienia. Ale możliwe!

     

 Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

Gminny Żłobek w Żyrakowie: tel. 146876317, zlobek@zyrakow.pl, www.zlobekzyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217