W skrócie

Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej

Informujemy iż z dniem dzisiejszym na platformie BIP pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego:

"Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej"

Oferta realizacji zadania publicznego

Informujemy iż z dniem dzisiejszym na platformie BIP pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego:

"Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu dzieci i młodzieży w 2019 roku z różnych dyscyplin sportowych"

Gościmy

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Straszęcinie

W dniu 14 października 2014r. w Zespole Szkół Publicznych w Straszęcinie odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Zebranych gości powitała gospodarz szkoły pani Alicja Błońska. Następnie zabrał głos pan Marek Rączka Wójt Gminy Żyraków i jednocześnie współorganizator uroczystości. Ciepłe słowa wszystkim pracownikom oświaty przekazała pani Danuta Klabacha Prezes Banku Spółdzielczego w Żyrakowie. Dalszą część spotkania poprowadził pan Leszek Połomski – dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Żyrakowie. Jako pierwsi, nowi  nauczyciele mianowani złożyli ślubowanie i otrzymali dokumenty potwierdzające nadanie im tego stopnia awansu. Również nauczyciele dyplomowani otrzymali akty dokumentujące ich status zawodowy. Wyróżnieni pedagodzy, za szczególne zaangażowanie i osiągnięcia w pracy z dziećmi oraz za zaangażowanie i efekty pracy na rzecz szkoły i środowiska,  otrzymali nagrody wójta. 

Prowadzenie dalszej części uroczystości przekazano w ręce uczniów ze szkoły w Straszęcinie. Poprowadzono ją  zgodnie z kanonem Gali Oskarowej. Szkoły z terenu gminy nominowane były w różnych kategoriach. Po wyłonieniu zwycięzcy, jak na prawdziwą galę przystało, rozdane zostały Gminne Oskary:

 • Wola Wielka - w kategorii: „Szkoła o silnej woli”
 • Mokre – w kategorii: „Bez wody nie ma życia”
 • Wiewiórka – w kategorii: „Rude jest piękne”
 • Nagoszyn - w kategorii: „Na krańcach gminy”
 • Góra Motyczna - w kategorii: „Szkoła na szczycie” 
 • Zasów - w kategorii: „Owocowy i kwiatowy raj”
 • Bobrowa - w kategorii: „Chłopaki nie płaczą”
 • Żyraków - w kategorii: „Najbliżej dowództwa”
 • Korzeniów - w kategorii: „Solidna podstawa”
 • Straszęcin - w kategorii: „Blondynki rządzą i straszą”
 • Wójt Gminy Żyraków - w kategorii: „Dowódca sztabu”

Oprawę artystyczną imprezie nadali: soliści, chór szkolny, kabaret  i przedszkolaki swoim tanecznym występem. Wszyscy goście otrzymali pamiątki - „anioły na wszystko co najważniejsze”.  Na zakończenie odbyło się spotkanie okolicznościowe.  

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia...  

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217