W skrócie

Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenie o przetargu

Wójt Gminy Żyraków ogłasza I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność mienia komunalnego Gminy Żyraków położonej w Woli Wielkiej. Więcej ...

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Gościmy

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Nie tylko słowa mówią…

    

W Nagoszynie Stowarzyszenie Razem Zdziałamy Więcej z licznymi partnerami przygotowało promocję albumu „OJCOWIZNA FOTOGRAFIĄ MALOWANA, CZYLI NIEZWYKŁE MIEJSCA W GMINIE ŻYRAKÓW”. W 2013 roku zrodził się pomysł, aby udowodnić, że gmina Żyraków to nie tylko aktywni mieszkańcy, ale również urokliwe miejsca, a tym samym pokazać ludziom, że to, co najpiękniejsze jest obok nich i warto przez pryzmat tych miejsc budować wizerunek Małej Ojczyzny. Stąd koncepcja projektu "Rowerem po gminie Żyraków w poszukiwaniu magii miejsc".

Wówczas w ramach działań Stowarzyszenia Razem Zdziałamy Więcej mieszkańcy gminy Żyraków przemierzyli wzdłuż i wszerz na rowerach jej tereny a najwytrwalsi uczestnicy odwiedzili 13 sołectw: Bobrową, Górę Motyczną, Mokre, Cieszęciny, Wolę Wielką, Wolę Żyrakowską, Bobrową Wolę, Zasów, Straszęcin, Korzeniów, Nagoszyn, Zawierzbie, Żyraków. Biorący udział w rajdach rowerowych uczestniczyli w warsztatach fotograficznych oraz konkursie fotograficznym, zaś całość projektu zakończyła ekspozycja zdjęć w Dworku w Straszęcinie. Wystawa została zdjęta, a fotografie uwydatniające walory przyrodnicze, dorobek kulturowy żyrakowskiej ziemi trafiły do szuflad. 

Członkowie Stowarzyszenia Razem Zdziałamy Więcej postanowili utrwalić zgromadzony materiał w postaci publikacji. „Chociaż pomysłodawcą publikacji są członkowie Stowarzyszenia Razem Zdziałamy Więcej, to jej realizacja nie byłaby możliwa bez zaangażowania mieszkańców gminy Żyraków” podkreślają Diana Wójcik, Krystyna Kania, Aneta Ćwik, autorki przedsięwzięcia. Album utrwala urokliwe miejsca gminy Żyraków będące największym bogactwem tego regionu. Promocja książki była lekcją patriotyzmu pozbawioną patosu, a nauczycielami stali się uczniowie, którzy w montażu słowno-muzycznym pt. „Powrócisz tu…”, wprowadzając w klimat albumu, wyrazili zachwyt nad rodzinnymi stronami i przywiązanie do ponadczasowych prawd moralnych budujących obraz Ojczyzny i ludzi, dla których ojcowizna nie jest pustym słowem, ale najpiękniejszym wspomnieniem, powrotem do korzeni, tęsknotą, Itaką, bo każdy z nas bywał Odysem wracającym w ojczyste progi. Album powstał dzięki pozyskaniu przez stowarzyszenie środków zewnętrznych z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217