W skrócie

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Komunikaty

KOMUNIKAT
Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy skierowany do Właścicieli, Zarządców i Administratorów obiektów budowlanych w związku z koniecznością dostosowania obiektów budowlanych do wymagań sezonu jesienno-zimowego Więcej


KOMUNIKAT
Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy skierowany do Właścicieli, Zarządców i Administratorów obiektów budowlanych w sprawie nałożenia obowiązku usuwania śniegu i lodu Więcej


KOMUNIKAT
Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy skierowany do Właścicieli, Zarządców i Administratorów obiektów budowlanych o kontrolach obiektów wielkopowierzchniowych Więcej


 

Gościmy

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka


Nr rachunku bankowego:

38 9478 0000 0000 0228 2000 0660

Adres: Gmina Żyraków

39-204 Żyraków 137

Tytułem:  I RATA PROJEKT PARASOLOWY, ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII W GMINACH PARTNERSKICH

BIANKA

ELVIS

APACZ

DOLAR

W sobotę 30.01.2016r. odbyła się IX kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna z Żyrakowa przegrała z drużyna Cieszęcin 1:3. Pierwszy set to przewaga gości w wielu elementach gry ,efektowne ataki i mocna zagrywka pozwoliły wygrać seta. W drugim secie drużyna z Żyrakowa poprawiła grę w przyjęciu i dzięki efektownej grze blokiem  wygrała drugą partie. Trzeci i czwarty set to już dominacja drużyny z Cieszęcin , która wygrała obie te partie i całe spotkanie 3:1 umacniając się na fotelu lidera GALPS. W drugim meczu drużyna z Nagoszyna wygrała z drużyna z Woli Wielkiej 3:1. Pierwszy set to walka obu drużyn o każdy punkt, ciekawe akcje jednak końcówka seta należała do gospodarzy i to oni prowadzili w tym spotkaniu. Drugi set to bardzo dobra gra gości, piękne obrony i duża przewaga w ataku pozwoliły na wygranie drugiej partii. Trzeci i czwarty set to walka o każdy punkt , dużo efektownych  ataków ,ciekawych akcji pozwoliły oglądać fajne widowisko zakończone wygraną gospodarzy. Dziękuje wszystkim drużynom za piękne widowisko  w IX kolejce Ligi GALPS.

W sobotę 23.01.2016r. odbyła się VIII kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna z Woli Wielkiej wygrała po bardzo emocjonującym spotkaniu 3:2  z drużyną  Cieszęcin. Pierwszy set łatwo wygrany przez gospodarzy nieco zaskoczył drużynę gości dzięki bardzo dobremu przyjęciu i grze blokiem to Wola Wielka prowadziła po 1 secie. Drugi set to również zacięta walka o każdy punkt , jednak drużyna z Cieszęcin swoim doświadczeniem wygrała go w końcówce i już było wiadomo że będzie to zacięte spotkanie. Trzeci set obfitował w efektowne obrony i  długie akcje wygrany przez gospodarzy pozwolił myśleć zwycięstwie w tym spotkaniu. Czwarty set był jednak pod dyktando drużyny z Cieszęcin.

Drużyna Żyraków

Żyraków: Krystian Mróz(k), Sebastian Książek, Dominik Patla, Mateusz Marć, Daniel Moskal, Robert Moskal, Piotr Moskal, Anna Ząbek, Bernadetta Skóra.

 

NESKA

MYSZKA

EMIL

APACZ

AGA

Chętnych do adopcji prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 146807102 lub 696767597

W sobotę 16.01.2016r. odbyła się VII kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna z Żyrakowa wygrała z drużyną Woli Wielkiej 3:0. Pierwszy set pewnie wygrany przez gospodarzy dzięki dobrej zagrywce i grze w obronie. W drugim secie goście nieco poprawili grę w obronie i do samego końca walczyli o wyrównanie wyniku jednak doświadczenie drużyny z Żyrakowa pozwoliło na wygranie tego seta. Trzeci set to już dominacja gospodarzy, kilka efektownych ataków i dobra gra blokiem dały cenne trzy punkty w tym meczu. 

W sobotę odbyła się VI kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna z Cieszęcin wygrała z drużyną z Góry Motycznej 3:1. Pierwsze dwa pewnie wygrane sety przez gospodarzy  pozwalały myśleć o łatwej wygranej w tym meczu jednak goście po poprawieniu przyjęcia i lepszej zagrywce urwali seta drużynie z Cieszęcin . Czwarty set był bardzo zacięty i dopiero w samej końcówce gospodarze przechylili szale zwycięstwa na swoją korzyść utrzymując tym samym pozycje lidera GALPS. W drugim meczu drużyna z Nagoszyna po bardzo emocjonującym spotkaniu przegrała z drużyną z Żyrakowa 2:3. Pierwszy set padł łupem gospodarzy dzięki dobrej zagrywce i walce o każdą piłkę.

 Tabela po XI kolejcie GALPS:

      

Witam z powodu braków kadrowych drużyny ze Straszęcina , zamienie ulegają poszczególne mecze tj . Straszęcin - Cieszęciny godz 15:00 zostaje przełożony na dzień 31.01.2015 natomiast w tą sobotę tj. 17.01.2015 odbędzie się mecz Żyraków - Cieszęciny godz 15:00

Zapraszamy na hale w Żyrakowie.

 Tabela po X kolejcie GALPS:

Wyniki z ósmej kolejki:

Góra Motyczna   -    Żyraków   0-3  (16:25, 15:25, 20:25)

Cieszęciny   -   Nagoszyn  3-2  ( 22:25, 25:16, 21:25,25:16,15:13)

 

 Tabela po XIII kolejcie:

      

Pieski są w miejscu czasowego pobytu: Bobrowa 215. Tel. 696767597.

Gminny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Żyrakowie informuje, że 19.01.2018 r. jest dniem wolnym od pracy za dzień 06.01.2018 r. Dyżur pełni Opieka Świąteczna ZOZ Dębica. Natomiast Gabinety Rehabilitacji w Żyrakowie i w Straszęcinie w tym dniu będą pracować ze względu na rozpoczęte serie zabiegów.

Kierownik GSPZOZ
(-) mgr Damian Działo

W sobotę 28.01.2017 r. rozegrana została X kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna z Żyrakowa wygrała z drużyną OSP Żyraków 3:0 dzięki czemu awansowała na fotel lidera GALPS. W drugim meczu drużyna z Nagoszyna przegrała po zaciętym spotkaniu z drużyną Cieszęcin 2:3. O zwycięstwie w tym meczu musiał zadecydować tie-break w którym lepsi okazali się goście.

Żyraków  – OSP  Żyraków 3:0 (25:9, 25:17, 25:13)

Nagoszyn - Cieszęciny 2:3 (25:20,19:25,25:22,21:25,12:15)

Wójt Gminy Żyraków przypomina:

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT 

 • w terminie od 1 lutego 2017 r. do 28 lutego 2017 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2016 r. do 31 stycznia 2017 r.,

W sobotę 21.01.2017 r. odbyła się IX kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna Ciacho przegrała z drużyną Nagoszyna 0:3 co pozwoliło gościom awansować  na trzecie miejsce w tabeli. W drugim meczu drużyna z Góry Motycznej wygrała z drużyną OSP Żyraków 3:0 i zdobyła cenne 3 punkty w walce o faze play off. 

Ciacho    -    Nagoszyn   0:3 (22:25,18:25,15:25)

Ciacho: Tomasz Sujdak(k), Rafał Kawa, Barbara Kawa, Paweł Rokita, Damian Duś, Dominik Mazur, Jan Moskal, Karolina Działo, Mateusz Marć.

Nagoszyn: Łukasz Ćwik(k), Sebastian Kocon, Tomasz Sak, Marcin Osocha, Daniel Wilk, Mariusz Ligęzka.

MVP : Łukasz Ćwik 

Poważne kary finansowe grożą hodowcom drobiu za wypuszczanie kur na świeże powietrze. W czasie walki z ptasią grypą nikt nie powinien wypuszczać ptaków, nawet rolnicy, którzy hodują je na własne potrzeby. O wysokich karach finansowych rozmawiają zaniepokojeni rolnicy na forach internetowych. –Słyszeliście, że za wypuszczenie kur z kurnika 8 tys. zł kary? – napisał jeden z użytkowników profilu „Rozmowy o rolnictwie” na Facebooku. Sprawdziliśmy – i rzeczywiście, kary mogą być nakładane ze względu na trwającą walkę z ptasią grypą, na podstawie Ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt oraz rozporządzenia Ministra Rolnictwa z 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Kolejna kolejka Gminnej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej została rozstrzygnięta w sobotę 07.01.2017 r. W pierwszym meczu drużyna Ciacho wygrała z drużyną Cieszęcin 3:2. W drugim meczu drużyna z Nagoszyna przegrała z drużyną Żyrakowa 0:3.

Na strona Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2017 roku. Kliknij aby otworzyć zarządzenie. 

W sobotę 28.01.2017 r. rozegrana została X kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna z Żyrakowa wygrała z drużyną OSP Żyraków 3:0 dzięki czemu awansowała na fotel lidera GALPS. W drugim meczu drużyna z Nagoszyna przegrała po zaciętym spotkaniu z drużyną Cieszęcin 2:3. O zwycięstwie w tym meczu musiał zadecydować tie-break w którym lepsi okazali się goście.

Żyraków  – OSP  Żyraków 3:0 (25:9, 25:17, 25:13)

Nagoszyn - Cieszęciny 2:3 (25:20,19:25,25:22,21:25,12:15)

W dniu 21 stycznia 2017 roku w Zespole Szkół Publicznych w Korzeniowie odbyło się IX Spotkanie Opłatkowe Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Dębickiego, które co roku odbywa się w innej gminie. W tym roku organizatorem spotkania było Stowarzyszenie „Nasz Korzeniów”. Licznie przybyli goście dziękowali za zaangażowanie i pomoc pań z Kół Gospodyń Wiejskich w organizacji wielu cennych przedsięwzięć na terenie każdej gminy Powiatu Dębickiego, jednocześnie życząc wielu kolejnych wspólnych działań i inicjatyw.

Lokalna Grupa Działania PROWENT działająca na terenie gmin: Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Przecław, Radomyśl Wielki, Wadowice Górne, Żyraków, Dąbrowa Tarnowska, Szczucin, Radgoszcz, informuje o możliwości składnia wniosków o udzieleniu wsparcia w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie podejmowania i rozwijania działalności gospodarczej. 

W sobotę 21.01.2017 r. odbyła się IX kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna Ciacho przegrała z drużyną Nagoszyna 0:3 co pozwoliło gościom awansować  na trzecie miejsce w tabeli. W drugim meczu drużyna z Góry Motycznej wygrała z drużyną OSP Żyraków 3:0 i zdobyła cenne 3 punkty w walce o faze play off. 

Ciacho    -    Nagoszyn   0:3 (22:25,18:25,15:25)

Ciacho: Tomasz Sujdak(k), Rafał Kawa, Barbara Kawa, Paweł Rokita, Damian Duś, Dominik Mazur, Jan Moskal, Karolina Działo, Mateusz Marć.

Nagoszyn: Łukasz Ćwik(k), Sebastian Kocon, Tomasz Sak, Marcin Osocha, Daniel Wilk, Mariusz Ligęzka.

MVP : Łukasz Ćwik 

Celem konkursu jest wsparcie projektów organizacji pozarządowych, których celem ma być rozwój umiejętności społecznych młodych ludzi z miejscowości do 20 tys. mieszkańców, przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu. O dotacje do 40 000 zł na działania trwające 15 miesięcy realizowane pomiędzy  1 lipca 2017 r., a 30 listopada 2018 r. (prowadzone ze stałą, minimum 20-osobową grupą młodzieży w wieku 13-19 lat) mogą ubiegać się organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń lub fundacji) z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców. Ogólnopolski Konkurs Grantowy składa się z dwóch etapów.

Załóż firmę przez telefon!

Ministerstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017 można już zarejestrować własną firmę przez telefon. Kolejnym udogodnieniem jest telefoniczne powiadamianie o zbliżających się, ważnych terminach i zmianach w przepisach. Nowe usługi to kolejny krok w kierunku przyjaznej e-administracji. Usługa telefonicznej rejestracji działalności gospodarczej dostępna jest pod numerem 801 055 088. Załóż firmę przez telefon - Jak to działa? W trakcie rozmowy telefonicznej konsultant wyjaśnia zasady rejestracji działalności gospodarczej, przyjmuje dane niezbędne do wypełnienia wniosku i wprowadza je do systemu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Po rozmowie, klient otrzyma sms z numerem wniosku, z którym może udać się do dowolnego urzędu gminy. 

Mamy przyjemność przedstawić podsumowanie zbiórki pieniędzy podczas 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Żyraków. W tym roku orkiestra grała dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Zbiórki prowadzone były we wszystkich szkołach i przedszkolach na terenie gminy Żyraków przez cały tydzień poprzedzający wielki finał. Do zbiórki przyłączyły się również: Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie oraz Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. W dniu finału tj. 15 stycznia 2017 r. kwestowali również wolontariusze, którymi byli: Gabriela Chwiej, Paulina Nowak i Angelika Wiktor - uczniowie PG w Żyrakowie. Zbierali oni pieniądze podczas Koncertu Noworocznego, który odbył się w Zespole Szkół Publicznych w Żyrakowie.

Starosta Powiatu Dębickiego serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu powiatu dębickiego do udziału w szkoleniu z zakresu nowych wzorów ofert, umów i sprawozdań, które odbędzie się 3 lutego 2017 r. o godzinie 15.00 na Sali Obrad Rady Powiatu Dębickiego, ul. Parkowa 28, 39-200 Dębica. Szkolenie poprowadzi Pan Artur Gluziński były pracownik Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, specjalista w zakresie przyznawania i rozliczania dotacji. Chętnych, prosimy o potwierdzenie udziału w szkoleniu do dnia 31 stycznia 2017 roku pod numerem telefonu: 146803122 lub mailowo: k.rokosz@powiatdebicki.pl . 

Wójt Gminy Żyraków przypomina:

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT 

 • w terminie od 1 lutego 2017 r. do 28 lutego 2017 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2016 r. do 31 stycznia 2017 r.,

W dniu 7 stycznia 2017 roku w świetlicy remizy OSP w Wiewiórce na zaproszenie Prezesa Zarządu Gminnego OSP w Żyrakowie – Marka Rączki oraz Prezesa OSP w Wiewiórce –  Stanisława Kani przybyli przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Żyraków oraz licznie zaproszeni goście. Uroczystość była okazją do złożenia wzajemnych życzeń świąteczno-noworocznych, tradycyjnego przełamania się opłatkiem, jak również wspólnego śpiewania kolęd. Podczas uroczystości Wójt Gminy Żyraków złożył podziękowania wszystkim strażakom za kolejny rok bezinteresownej służby ludziom oraz obecność we wszystkich dziedzinach życia społecznego w których jednostki OSP znajdują swoje miejsce i realizują zadania. 

Wojewoda podkarpacki przypomina, iż w związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków  na terenie całego kraju obowiązują zakazy i nakazy, które należy bezwzględnie przestrzegać. W szczególności należy zwrócić uwagę na nakaz odosobnienia drobiu lub innych ptaków w gospodarstwie, w szczególności w zamkniętych obiektach budowlanych lub innych miejscach, w sposób uniemożliwiający kontakt z drobiem lub innymi ptakami utrzymywanymi w innych gospodarstwach oraz ograniczający ich kontakt z dzikimi ptakami. Na terenie województwa wystąpiły już dwa ogniska wirusa grypy ptaków, dlatego skuteczna realizacja ww. zadań ma na celu przeciwdziałanie szerzenia się wirusa na terytorium RP, w tym również na terenie województwa podkarpackiego. Nieprzekazywanie informacji o obowiązujących przepisach oraz ich nierozpowszechnianie wśród hodowców drobiu skutkuje nieprzestrzeganiem przez nich nakazów i zakazów, co w przypadku wystąpienia wirusa grypy ptaków może być przyczyną nakładania kar pieniężnych oraz w konsekwencji niewypłaceniem im odszkodowań w przypadku wystąpienia zakażeń w ich gospodarstwie.

Kolejna kolejka Gminnej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej została rozstrzygnięta w sobotę 07.01.2017 r. W pierwszym meczu drużyna Ciacho wygrała z drużyną Cieszęcin 3:2. W drugim meczu drużyna z Nagoszyna przegrała z drużyną Żyrakowa 0:3.

Wójt Gminy Żyraków 

przypomina: 

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT

 • w terminie od 1 lutego 2016 r. do 29 lutego 2016 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2015 r. do 31 stycznia 2016 r., 

W sobotę 23.01.2016r. odbyła się VIII kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna z Woli Wielkiej wygrała po bardzo emocjonującym spotkaniu 3:2  z drużyną  Cieszęcin. Pierwszy set łatwo wygrany przez gospodarzy nieco zaskoczył drużynę gości dzięki bardzo dobremu przyjęciu i grze blokiem to Wola Wielka prowadziła po 1 secie. Drugi set to również zacięta walka o każdy punkt , jednak drużyna z Cieszęcin swoim doświadczeniem wygrała go w końcówce i już było wiadomo że będzie to zacięte spotkanie. Trzeci set obfitował w efektowne obrony i  długie akcje wygrany przez gospodarzy pozwolił myśleć zwycięstwie w tym spotkaniu. Czwarty set był jednak pod dyktando drużyny z Cieszęcin.

Czytaj więcej o VIII kolejce GALPS ...

W dniu 16 stycznia 2016 roku w świetlicy remizy OSP w Wiewiórce na zaproszenie Wójta Gminy Żyraków - Marka Rączki, Prezesa Zarządu Gminnego OSP w Żyrakowie – Adama Strojka oraz Prezesa OSP w Wiewiórce – Stanisława Kani przybyli przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Żyraków oraz licznie zaproszeni goście. Uroczystość była okazją do złożenia wzajemnych życzeń świąteczno-noworocznych, tradycyjnego przełamania się opłatkiem jak również wspólnego śpiewania kolęd. Podczas uroczystości Wójt Gminy Żyraków złożył podziękowania wszystkim strażakom za codzienną ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu obowiązków, za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego.

W sobotę 16.01.2016r. odbyła się VII kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna z Żyrakowa wygrała z drużyną Woli Wielkiej 3:0. Pierwszy set pewnie wygrany przez gospodarzy dzięki dobrej zagrywce i grze w obronie. W drugim secie goście nieco poprawili grę w obronie i do samego końca walczyli o wyrównanie wyniku jednak doświadczenie drużyny z Żyrakowa pozwoliło na wygranie tego seta. Trzeci set to już dominacja gospodarzy, kilka efektownych ataków i dobra gra blokiem dały cenne trzy punkty w tym meczu. 

Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Rzeszowie zaprasza do udziału w spotkaniu informacyjno – konsultacyjnym dla rolników i producentów artykułów rolno – spożywczych z terenu województwa podkarpackiego zainteresowanych uczestnictwem w działaniach realizowanych przez ARR oraz innych instytucji okołorolniczych. Spotkanie odbędzie się 20 stycznia 2016 r. o godz.11.00 w Sali Narad  Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku, 36-001 Trzebownisko 615A.

Podsumowanie finansowe 24 Finału WOŚP w Gminie Żyraków: 

 • ZSP w Bobrowej 109,88 zł
 • ZSP w Górze Motycznej 166,84 zł
 • ZSP w Korzeniowie 444,15 zł
 • PSP w Mokrem 241,51 zł
 • ZSP w Nagoszynie 205,50 zł
 • ZSP w Straszęcinie 395,00 zł ., 10 centów
 • ZSP w Wiewiórce 84,20 zł
 • PSP w Woli Wielkiej 156,31 zł
 • ZSP w Zasowie 287,00 zł
 • ZSP w Żyrakowie 160,00 zł
 • PP w Bobrowej 160,67 zł
 • PP w Nagoszynie 70,00 zł
 • PP w Straszęcinie 252,50 zł
 • Pracownicy Urzędu Gminy w Żyrakowie 400,00 zł
 • Pracownicy GBP w Żyrakowie 80,00 zł
 • Pracownicy CKiP w Żyrakowie 110,00 zł
 • OSP w Żyrakowie 220,00 zł
 • Osoba prywatna 200,00 zł

W sobotę odbyła się VI kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna z Cieszęcin wygrała z drużyną z Góry Motycznej 3:1. Pierwsze dwa pewnie wygrane sety przez gospodarzy  pozwalały myśleć o łatwej wygranej w tym meczu jednak goście po poprawieniu przyjęcia i lepszej zagrywce urwali seta drużynie z Cieszęcin . Czwarty set był bardzo zacięty i dopiero w samej końcówce gospodarze przechylili szale zwycięstwa na swoją korzyść utrzymując tym samym pozycje lidera GALPS. W drugim meczu drużyna z Nagoszyna po bardzo emocjonującym spotkaniu przegrała z drużyną z Żyrakowa 2:3. Pierwszy set padł łupem gospodarzy dzięki dobrej zagrywce i walce o każdą piłkę.

Od 1 stycznia do 31 grudnia 2016 roku, na terenie całej Polski zaczęła funkcjonować organizowana przez powiaty darmowa pomoc prawna. W Gminie Żyraków porady prawne udzielane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8-­12, w lokalu biurowym Centrum Kultury i Promocji w Woli Żyrakowskiej.

Ustawa zakłada, że darmową pomoc prawną (po przedstawieniu odpowiednich dokumentów), otrzymają następujące osoby:

 1. młodzież do 26. roku życia (wymagane dokumenty: dowód osobisty lub dowód stwierdzający tożsamość)
 2. osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny (wymagane dokumenty: ważna Karta Dużej Rodziny)
 3. seniorzy po ukończeniu 65 lat (wymagane dokumenty: dowód osobisty lub dowód stwierdzający tożsamość),
 4. osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej (wymagane dokumenty oryginał albo odpis decyzji o przyznaniu świadczenia o pomocy społecznej lub zaświadczenia o udzieleniu świadczenia)
 5. kombatanci, weterani (wymagane dokumenty: zaświadczenie lub legitymacja kombatanta, ważna legitymacja weterana lub weterana poszkodowanego)
 6. zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną – (oświadczenie).

Uniwersytet Medyczny w Lublinie zaprasza Państwa do udziału w bezpłatnym projekcie  Dzieciństwo bez próchnicy. Projekt skierowany jest do przedszkoli publicznych i niepublicznych, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, publicznych i niepublicznych punktów przedszkolnych oraz zespołów wychowania przedszkolnego, które prowadzą edukację przedszkolna dzieci. stomatologicznej dla małych dzieci. Dzieciństwo bez próchnicy to największy ogólnopolski program profilaktyki i edukacji  Od stycznia ruszyła III runda naboru przedszkoli. Projekt skierowany jest do dzieci, rodziców, nauczycieli. Serdecznie zapraszamy przedszkola/oddziały przedszkolne do udziału w projekcie. Udział w nim jest bezpłatny.

Pieski zostałe wyłapane w miejscowości Zawierzbie. Z powodu braku informacji o właścicielu pieski zostały przekazane do azylu w Bobrowej. Właściciel piesków lub chętny  na adopcję proszony jest o kontakt na nr tel. 696767597 lub do Urzędu Gminy w Żyrakowie na nr tel. 14 6807102 lub 146831221

OSTATNIA SZANSA NA UZYSKANIE DOTACJI NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ – WEŹ 40 TYS. NA START !

Firma Work & Training Service ogłasza, iż w dniach od 4 do 10 lutego 2015 r. odbędzie się nabór projektów na bezzwrotne dotacja na założenie własnej firmy. W ramach projektu „POŚREDNIK ZAMIAST POŚREDNIAKA – ŚWIADOMY WYBÓR” łączna kwota przeznaczona na wsparcie finansowane zakładanych firm wynosi ponad 1 060 500 złotych.

Ludzie są największym kapitałem naszej firmy! Często słyszymy taką deklarację ze strony kadry zarządzającej zarówno dużych, jak i mniejszych przedsiębiorstw. Czy tak jest w rzeczywistości? I co to właściwie miałoby znaczyć?Często jest to frazes, który oznacza tyle, że bez ludzi firma nie mogłaby funkcjonować i rozwijać się. Sformułowanie takie pojawia się na etapie rekrutacji i ma przyciągać najlepszych kandydatów. Tymczasem zrekrutowanie utalentowanych pracowników to tylko pierwszy krok, kto wie, czy nie najłatwiejszy. Zatrzymanie talentów w firmie może okazać się znacznie trudniejsze. 

  

III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski wybranych fragmentów epopei narodowej „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza pod hasłem „W Pana Tadeusza świecie czarownym”

10 grudnia 2014 r. w Dniu Patrona odbył się w PSP im. Adama Mickiewicza w Mokrem III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski wybranych fragmentów epopei narodowej„ Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza pod hasłem „W Pana Tadeusza świecie czarownym”. Dyrektor Szkoły Pani Bożena Madej serdecznie przywitała wszystkich gości, którzy swoją obecnością uświetnili  uroczystość; jurorów konkursu: Wójta Gminy Żyraków Pana Marka Rączkę, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Żyrakowie Panią Grażynę  Pastułę , Panią Stefanię Szubę – nauczycielkę języka polskiego, Sołtysa wsi Mokre Panią Agnieszkę Czapigę, Radę Rodziców w PSP w Mokrem, nauczycieli i uczniów z terenu gminy Żyraków.

 Tabela po X kolejcie GALPS:

      

  

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację WOŚP. Odbywa się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia. 23. Finał przebiegał pod hasłem: „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”. Równocześnie w całej Polsce blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbierało pieniądze. 11 stycznia 2015 r. orkiestra zagrała również w Gminie Żyraków. Centrum Kultury i Promocji w Woli Żyrakowskiej było głównym organizatorem gminnego finału, podczas którego podsumowana została zbiórka pieniędzy z terenu naszej gminy. Prowadzona była licytacja przedmiotów, przekazanych przez instytucje, m.in. WTZ w Bobrowej Woli i osoby prywatne, zaś na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież ze szkół, zespół taneczny RUBIKI i zespół muzyczny z CKiP oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu druhów OSP z Żyrakowa. W orkiestrę włączyły się również Panie ze Stowarzyszenia Kobiet na Rzecz Środowiska Wiejskiego w Żyrakowie oraz Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich „Górzanki” w Górze Motycznej, które oferowały przygotowane przez siebie słodkości za dobrowolne datki.

W związku z obowiązującymi od 1 stycznia 2015 r. nowymi obowiązkami nałożonymi na płatników podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie elektronicznego przesyłania do urzędów skarbowych deklaracji, informacji i rocznych obliczeń podatku za osoby fizyczne, prezentujemy list ministerstwa finansów w tej sprawie.

INFORMACJA

Jeżeli po 1 stycznia 2015 r. gabinet Twojego lekarza rodzinnego będzie zamknięty, można skorzystać z innych przychodni POZ dostępnych w pobliżu miejsca zamieszkania, gdzie każdy pacjent może liczyć na niezbędną pomoc.

Ponadto:

 1. Niezbędną pomoc medyczną świadczą inne POZ, które podpisały umowy, szpitalne izby przyjęć, SOR-y oraz punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (całodobowo). 
 2. Każdy ubezpieczony może wybrać lekarza, pielęgniarkę i położną POZ. Nie obowiązuje rejonizacja. Ubezpieczony ma prawo do bezpłatnej zmiany trzy razy w roku.
 3. Informacje dotyczące dostępu do świadczeń lekarza podstawowej opieki zdrowotnej można uzyskać całodobowo (do odwołania) pod numerem infolinii 800 804  009 funkcjonującym w Podkarpackim Oddziale Wojewódzkim NFZ w Rzeszowie. 
 4. W Biurze Rzecznika Praw Pacjenta działa bezpłatna infolinia: 800 190 590 (czynna od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 21.00). 
 5. W ww. punktach informacyjnych można także zgłaszać trudności w dostępie do kart pacjenta znajdujących się w dotychczasowych POZ.

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217