Informacja o rozpoczęciu działalności żłobka

W odpowiedzi na zapytania zainteresowanych uprzejmie informujemy co następuje:

• Żłobek w nowo powstałym budynku w Zawierzbiu rozpocznie działalność z dniem 1 luty 2019 r.
  • Rekrutację dzieci do żłobka przeprowadzi w styczniu nowo powołany dyrektor placówki lub osoba której te obowiązki zostaną powierzone.
  • Formularz zgłoszenia dziecka wraz z informacją dotyczącą zasad przyjmowania dziecka zostanie opublikowany w pierwszych dniach stycznia.

Projekt dla KGW

Informacja o projekcie dla Kół Gospodyń Wiejskich

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

W dniu 27 lutego 2015 r. w Dworku w Straszęcinie odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród laureatom eliminacji gminnych do XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2014/2015 pod hasłem „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga”. Organizatorem tego etapu konkursu w naszej gminie było Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. Komisja konkursowa w składzie: Agata Dziedzic – plastyk – przewodnicząca, Adam Strojek – Prezes Gminnego Zarządu OSP, Maria Czernik – Dyrektor CKiP w Żyrakowie oraz Krzysztof Pietrucha – pracownik CKiP w Żyrakowie po obejrzeniu 108 prac, które wpłynęły na konkurs, przyznała:

Kategoria I – klasy I – III (60 prac)

I miejsce – Kamil Dziedzic – kl. II – Świetlica Wiejska w Straszęcinie

II miejsce – Dawid Pleban – kl. III – PSP Wola Wielka

II miejsce – Martyna Kumiega – kl. I – PSP Korzeniów

III miejsce – Wiktoria Ladzińska – kl. I – Świetlica Wiejska w Straszęcinie

III miejsce – Wiktoria Stalec – kl. II – PSP Bobrowa

WYRÓŻNIENIA:

Katarzyna Gawlik – kl. III – ZSP Bobrowa

Oliwia Krystek – kl. I – PSP Straszęcin

Patrycja Kołodziej – kl. II – PSP Korzeniów

Sylwia Pietrucha – kl. II – PSP Straszęcin

Kamila Litwa – kl. I – PSP Wola Wielka

Faustyna Rysiewicz – kl. II – PSP Zasów

Kategoria II – klasy IV – VI (38 prac)

I miejsce – Julita Pleban – kl. VI – PSP Zasów

II miejsce – Jakub Kalita – kl. VI – PSP Żyraków

II miejsce – Gabriela Kułak – kl. IV – PSP Wola Wielka

III miejsce – Patryk Kulas – kl. VI – PSP Mokre

III miejsce – Karolina Ozga – kl. VI – PSP Wola Wielka

WYRÓŻNIENIE:

Gabriel Biduś – kl. VI – PSP Żyraków

Kategoria III – uczniowie gimnazjów (10 prac)

I miejsce – Gabriela Erazmus – kl. II – PG Wiewiórka

II miejsce – Sabina Bartoszek – kl. III – PG Zasów

III miejsce – Wiktoria Kędzior – kl. I – PG Wiewiórka

WYRÓŻNIENIA:

Anna Krawczyk – kl. III – PG Wiewiórka

Justyna Kot – kl. III – PG Wiewiórka

Prace nagrodzone miejscami, zostały wytypowane do etapu powiatowego. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, zaś laureatom gratulujemy, życząc jednocześnie powodzenia na szczeblu powiatowym.

Prace konkursowe:

Galeria zdjęć: