Składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Na stronach BIP w zakładce Wybory i Referenda opublikowano składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Stan realizacji projektu OZE

W dniu 7 września 2018 r. została podpisana umowa na wykonanie dostawy i montażu kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp napowietrznych do cwu. Obecnie przygotowywane są umowy pomiędzy Gminą a mieszkańcem. Planowany termin wpłaty II transzy (ostatniej) wkładu własnego: październik 2018 r. Niestety nie uda się w 2018 r. zamontować kotłów na biomasę. Planowany termin wykonania wszystkich instalacji - do połowy 2019 r.

Ogłoszenie wyników konkursu

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w spawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Oferta z bezpieczeństwa

Na stronach BIP ukazała się uproszczona oferta realizacja zadania publicznego z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ogłoszenie o naborze 2018

Na stronach BIP opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Na stronach NIP opublikowano ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 14 sierpnia 2018 r.

Korzeniów i Zasów znowu górą!

W niedzielę 15 marca br. w Zespole Szkół Publicznych w Korzeniowie odbyły się  rozgrywki  Otwartych Mistrzostw Gminy Żyraków w Tenisie Stołowym w ramach Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego. 4 zwycięstwa indywidualnie odnieśli tenisiści z Korzeniowa i 3  z Zasowa. W kategorii do 13 lat wśród chłopców pierwszy był Patryk Popiołek przed Norbertem Gąsiorkiem i Patrykiem Strączkiem (wszyscy Korzeniów). Wśród dziewcząt w tej kategorii wygrała Anna Lipa przed Agatą Łapą (obie Korzeniów) i Wiktorią Typer (Zasów). W kategorii 14-16 lat wygrała Alicja Przydzielska przed Izabelą Zygmunt (obie Zasów) i Natalią Szczęch (Korzeniów). Wśród chłopców pierwszy był Konrad Gąsiorek przed Damianem Łapą i Filipem Madejem (wszyscy Korzeniów).

W kategorii 17-19 lat wygrała Weronika Łapa przed Weroniką Leską i Moniką Lipą (wszystkie Korzeniów). W kategorii powyżej 20 lat wśród kobiet pierwsza była Magdalena Kurek przed Natalią Przydzielską (obie Zasów). W kategorii mężczyzn wygrał Kamil Tarała (Zasów) przed grającym w barwach Korzeniowa jednym z organizatorów mistrzostw – Bernardem Stecem i kolejnym reprezentantem Zasowa – Tomaszem Pietruchą. Mistrzostwa zakończył turniej deblowy jako tzw. Turniej pocieszenia. Wygrali go Dawid Łapa i Konrad Gąsiorek przed Kamilem Tarałą i Bernardem Stecem oraz Weroniką Łapą i Weroniką Leską. Organizatorem turnieju były kluby sportowe LUKS Zasów i UKS Korzeniów wraz z Prezesami Zdzisławem Rejem i Bernardem Stecem. Nagrody dla zwycięzców ufundował Wójt Gminy Żyraków. W jego imieniu najlepszym zawodnikom turnieju Z-ca Wójta Grzegorz Reguła wręczył puchary i dyplomy.

Gratulujemy zwycięzcom.

Zobacz pełną galerię zdjęć z gminnego turnieju tenisa stołowego