W skrócie

Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich

Przypominamy iż do dnia 10-01-2019 r Urząd Gminy w Żyrakowie przyjmuje zgłoszenia kandydatów na Sołtysów oraz kandydatów do Rad Sołeckich. Zgłoszenie należy składać w Urzędzie Gminy w Żyrakowie w godzinach 7.00-14.00. Przypominamy iż zgodnie z kalendarzem wyborczym wybory sołtysów i Rad Sołeckich w sołectwach gminy Żyraków odbędą się w dniu 17 lutego 2018 w godzinach od 8.00 do 16.00.

Informacja o rozpoczęciu działalności żłobka

W odpowiedzi na zapytania zainteresowanych uprzejmie informujemy co następuje:

  • Żłobek w nowo powstałym budynku w Zawierzbiu rozpocznie działalność z dniem 1 luty 2019 r.
  • Rekrutację dzieci do żłobka przeprowadzi w styczniu nowo powołany dyrektor placówki lub osoba której te obowiązki zostaną powierzone.
  • Formularz zgłoszenia dziecka wraz z informacją dotyczącą zasad przyjmowania dziecka zostanie opublikowany w pierwszych dniach stycznia.

 

Gościmy

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Korzeniów i Zasów znowu górą!

  

W niedzielę 15 marca br. w Zespole Szkół Publicznych w Korzeniowie odbyły się  rozgrywki  Otwartych Mistrzostw Gminy Żyraków w Tenisie Stołowym w ramach Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego. 4 zwycięstwa indywidualnie odnieśli tenisiści z Korzeniowa i 3  z Zasowa. W kategorii do 13 lat wśród chłopców pierwszy był Patryk Popiołek przed Norbertem Gąsiorkiem i Patrykiem Strączkiem (wszyscy Korzeniów). Wśród dziewcząt w tej kategorii wygrała Anna Lipa przed Agatą Łapą (obie Korzeniów) i Wiktorią Typer (Zasów). W kategorii 14-16 lat wygrała Alicja Przydzielska przed Izabelą Zygmunt (obie Zasów) i Natalią Szczęch (Korzeniów). Wśród chłopców pierwszy był Konrad Gąsiorek przed Damianem Łapą i Filipem Madejem (wszyscy Korzeniów). 

W kategorii 17-19 lat wygrała Weronika Łapa przed Weroniką Leską i Moniką Lipą (wszystkie Korzeniów). W kategorii powyżej 20 lat wśród kobiet pierwsza była Magdalena Kurek przed Natalią Przydzielską (obie Zasów). W kategorii mężczyzn wygrał Kamil Tarała (Zasów) przed grającym w barwach Korzeniowa jednym z organizatorów mistrzostw – Bernardem Stecem i kolejnym reprezentantem Zasowa – Tomaszem Pietruchą. Mistrzostwa zakończył turniej deblowy jako tzw. Turniej pocieszenia. Wygrali go Dawid Łapa i Konrad Gąsiorek przed Kamilem Tarałą i Bernardem Stecem oraz Weroniką Łapą i Weroniką Leską. Organizatorem turnieju były kluby sportowe LUKS Zasów i UKS Korzeniów wraz z Prezesami Zdzisławem Rejem i Bernardem Stecem. Nagrody dla zwycięzców ufundował Wójt Gminy Żyraków. W jego imieniu najlepszym zawodnikom turnieju Z-ca Wójta Grzegorz Reguła wręczył puchary i dyplomy.

Gratulujemy zwycięzcom.  

Zobacz pełną galerię zdjęć z gminnego turnieju tenisa stołowego

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217