Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Powiatowy Konkurs na Pisankę Ludową

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową w hali sportowej przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy odbył się Powiatowy Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową, któremu towarzyszył kiermasz wielkanocny. Główną atrakcją niedzielnego popołudnia były pokazy ciekawych stroików wielkanocnych oraz tradycyjnych potraw, które zainteresowani mogli zakupić. Konkurs obejmował 3 kategorie: I Pisanka Tradycyjna, II Pisanka Współczesna, III Ozdoby Wielkanocne, IV Stół Wielkanocny. Oceniała komisja w składzie: Maria Czernik, Mariola Zając, Ryszard Pajura.

Do udziału w imprezie zgłosiło się ponad 40 wystawców, wśród nich Koła Gospodyń Wiejskich, Warsztaty Terapii Zajęciowej, wystawcy indywidualni. Jak mówią organizatorzy (Starostwo Powiatowe w Dębicy), dziewiąta już edycja konkursu świadczy o jego rosnącej popularności i dużym zainteresowaniu mieszkańców.

Wśród wystawianych towarów nie zabrakło kolorowych pisanek ozdabianych na wydmuszkach, zajączków, czy plecionych i wykonywanych na szydełku koszyczków wielkanocnych.

WYNIKI KONKURSU:

w kategorii "Pisanka tradycyjna":

• I miejsce: Halina Komórek
  • dwa II miejsca: Dorota Szalwa, Kinga Cebulska

w kategorii "Pisanka współczesna":

• I miejsce: Małgorzata Tabasz
  • II miejsce: Joanna Bernat
  • III miejsce: ZSZ Specjalnych w Dębicy

wyróżnienie: Koło Gospodyń Wiejskich w Stasiówce

w kategorii "Współczesne ozdoby wielkanocne":

• I miejsce: Stowarzyszenie Radość w Dębicy
  • II miejsce: Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębicy