Informacja o rozpoczęciu działalności żłobka

W odpowiedzi na zapytania zainteresowanych uprzejmie informujemy co następuje:

• Żłobek w nowo powstałym budynku w Zawierzbiu rozpocznie działalność z dniem 1 luty 2019 r.
  • Rekrutację dzieci do żłobka przeprowadzi w styczniu nowo powołany dyrektor placówki lub osoba której te obowiązki zostaną powierzone.
  • Formularz zgłoszenia dziecka wraz z informacją dotyczącą zasad przyjmowania dziecka zostanie opublikowany w pierwszych dniach stycznia.

Projekt dla KGW

Informacja o projekcie dla Kół Gospodyń Wiejskich

Powiatowy Konkurs na Pisankę Ludową

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową w hali sportowej przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy odbył się Powiatowy Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową, któremu towarzyszył kiermasz wielkanocny. Główną atrakcją niedzielnego popołudnia były pokazy ciekawych stroików wielkanocnych oraz tradycyjnych potraw, które zainteresowani mogli zakupić. Konkurs obejmował 3 kategorie: I Pisanka Tradycyjna, II Pisanka Współczesna, III Ozdoby Wielkanocne, IV Stół Wielkanocny. Oceniała komisja w składzie: Maria Czernik, Mariola Zając, Ryszard Pajura.

Do udziału w imprezie zgłosiło się ponad 40 wystawców, wśród nich Koła Gospodyń Wiejskich, Warsztaty Terapii Zajęciowej, wystawcy indywidualni. Jak mówią organizatorzy (Starostwo Powiatowe w Dębicy), dziewiąta już edycja konkursu świadczy o jego rosnącej popularności i dużym zainteresowaniu mieszkańców.

Wśród wystawianych towarów nie zabrakło kolorowych pisanek ozdabianych na wydmuszkach, zajączków, czy plecionych i wykonywanych na szydełku koszyczków wielkanocnych.

WYNIKI KONKURSU:

w kategorii "Pisanka tradycyjna":

• I miejsce: Halina Komórek
  • dwa II miejsca: Dorota Szalwa, Kinga Cebulska

w kategorii "Pisanka współczesna":

• I miejsce: Małgorzata Tabasz
  • II miejsce: Joanna Bernat
  • III miejsce: ZSZ Specjalnych w Dębicy

wyróżnienie: Koło Gospodyń Wiejskich w Stasiówce

w kategorii "Współczesne ozdoby wielkanocne":

• I miejsce: Stowarzyszenie Radość w Dębicy
  • II miejsce: Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębicy