Składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Na stronach BIP w zakładce Wybory i Referenda opublikowano składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Stan realizacji projektu OZE

W dniu 7 września 2018 r. została podpisana umowa na wykonanie dostawy i montażu kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp napowietrznych do cwu. Obecnie przygotowywane są umowy pomiędzy Gminą a mieszkańcem. Planowany termin wpłaty II transzy (ostatniej) wkładu własnego: październik 2018 r. Niestety nie uda się w 2018 r. zamontować kotłów na biomasę. Planowany termin wykonania wszystkich instalacji - do połowy 2019 r.

Ogłoszenie wyników konkursu

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w spawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Oferta z bezpieczeństwa

Na stronach BIP ukazała się uproszczona oferta realizacja zadania publicznego z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ogłoszenie o naborze 2018

Na stronach BIP opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Na stronach NIP opublikowano ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 14 sierpnia 2018 r.

Życzliwości - nigdy dość!

Działali razem, bo wierzą, że każdy mały gest może spowodować lawinę dobrych uczynków, a zwykły uśmiech obudzić dobro. Z pewnością jedna akcja to za mało, ale od czegoś trzeba zacząć. Wolontariusze z gminy Żyraków (Stowarzyszenie Razem Zdziałamy Więcej, Stowarzyszenie Nagoszyn otwarty na zmiany, Stowarzyszenie Inicjatyw "Dębina" z Bobrowej Woli, Stowarzyszenie Razem w Przyszłość z Woli Żyrakowskiej, Stowarzyszenie Mój Straszęcin.

Koło Gospodyń Wiejskich ze Straszęcina, Ochotnicza Straż Pożarna z Zasowa, Bobrowej Woli, Woli Żyrakowskiej, Zespół Szkół Publicznych w Straszęcinie, ZSP w Nagoszynie, ZSP w Bobrowej, PSP w Mokrem, sołectwo Korzeniów, Cieszęciny, przedszkola w: Bobrowej, Straszęcinie, Nagoszynie) rozdawali jabłka potrzebującym z przesłaniem ŻYCZLIWOŚĆ. PODAJ DALEJ. „Nie spodziewaliśmy się, że tyle osób zaangażuje się w działania – podsumowała przedsięwzięcie Krystyna Kania, prezes Stowarzyszenia RZW - Jedni drugich wspierali, jedni drugich motywowali.”

„Myślę się, że zrealizowaliśmy zadanie najlepiej jak umieliśmy – mówi Stefania Grzyb, liderka Stowarzyszenia Nagoszyn otwarty na zmiany – ludzie chętnie korzystali z takiego wsparcia. Zachęcamy innych do takich działań, bo my przecież nie mamy monopolu na dobre uczynki.” „Trzeba to powtórzyć” - zgadzał się ze wszystkimi liderami przedsięwzięcia wójt gminy Żyraków, Marek Rączka, który sprawował patronat honorowy nad akcją.

Nie byłoby akcji, gdyby nie spotkanie z radnymi powiatowymi: Markiem Jaskółką i Danutą Klabachą. Kolejne przedsięwzięcie, które udowodniło, że warto działać razem zakończyło się.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM.

Galeria zdjęć: