Życzliwości - nigdy dość!

Działali razem, bo wierzą, że każdy mały gest może spowodować lawinę dobrych uczynków, a zwykły uśmiech obudzić dobro. Z pewnością jedna akcja to za mało, ale od czegoś trzeba zacząć. Wolontariusze z gminy Żyraków (Stowarzyszenie Razem Zdziałamy Więcej, Stowarzyszenie Nagoszyn otwarty na zmiany, Stowarzyszenie Inicjatyw "Dębina" z Bobrowej Woli, Stowarzyszenie Razem w Przyszłość z Woli Żyrakowskiej, Stowarzyszenie Mój Straszęcin.

Koło Gospodyń Wiejskich ze Straszęcina, Ochotnicza Straż Pożarna z Zasowa, Bobrowej Woli, Woli Żyrakowskiej, Zespół Szkół Publicznych w Straszęcinie, ZSP w Nagoszynie, ZSP w Bobrowej, PSP w Mokrem, sołectwo Korzeniów, Cieszęciny, przedszkola w: Bobrowej, Straszęcinie, Nagoszynie) rozdawali jabłka potrzebującym z przesłaniem ŻYCZLIWOŚĆ. PODAJ DALEJ. „Nie spodziewaliśmy się, że tyle osób zaangażuje się w działania – podsumowała przedsięwzięcie Krystyna Kania, prezes Stowarzyszenia RZW - Jedni drugich wspierali, jedni drugich motywowali.”

„Myślę się, że zrealizowaliśmy zadanie najlepiej jak umieliśmy – mówi Stefania Grzyb, liderka Stowarzyszenia Nagoszyn otwarty na zmiany – ludzie chętnie korzystali z takiego wsparcia. Zachęcamy innych do takich działań, bo my przecież nie mamy monopolu na dobre uczynki.” „Trzeba to powtórzyć” - zgadzał się ze wszystkimi liderami przedsięwzięcia wójt gminy Żyraków, Marek Rączka, który sprawował patronat honorowy nad akcją.

Nie byłoby akcji, gdyby nie spotkanie z radnymi powiatowymi: Markiem Jaskółką i Danutą Klabachą. Kolejne przedsięwzięcie, które udowodniło, że warto działać razem zakończyło się.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM.

Galeria zdjęć: