W skrócie

Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenie o przetargu

Wójt Gminy Żyraków ogłasza I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność mienia komunalnego Gminy Żyraków położonej w Woli Wielkiej. Więcej ...

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Gościmy

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

,,Życie przeżyć, to jak drzwi otworzyć i zamknąć”.

Tradycją stało się, że corocznie w Gminie Żyraków organizowane są obchody Złotych Godów. Ta niecodzienna uroczystość odbyła się w sobotę 21 listopada 2015 roku. Rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w Kościele p. w.  Trójcy Świętej w przez księdza Józefa Jasiurkowskiego. Druga część uroczystości odbyła się na sali teatralnej w Zespole Szkół Publicznych  w Żyrakowie. Oprócz dostojnych Jubilatów i ich rodzin zagościli na niej również p. Marek Rączka Wójt Gminy Żyraków, p. Krystyna Kania kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, p. Lucyna Szymaszek z–ca kierownika USC, p. Elżbieta Ulak dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Żyrakowie.  Zebranych na uroczystości powitała kierownik USC pani Krystyna Kania.

 Uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Wójt Gminy pan Marek Rączka wraz z  kierownikiem USC. Medale, listy gratulacyjne i kwiaty za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali:

 1. P. Janina Ryszard Gil –  Bobrowa                                
 2. P.  Wanda i Edward Kopera – Bobrowa                       
 3. P.  Janina i Mieczysław Żak – Bobrowa                        
 4. P. Stanisława i Roman Czaja – Góra Motyczna           
 5. P.  Emilia i Karol Finor –  Góra Motyczna                 
 6. P. Helena i Władysław Hajdon – Góra Motyczna      
 7. P. Zuzanna i Stanisław Micek – Góra Motyczna       
 8. P. Teresa i Edward Partacz – Korzeniów            
 9. P.  Maria i Bronisław Bartkowicz – Mokre                  
 10. P. Krystyna i Stanisław Kuciemba – Mokre       
 11. P. Władysława i Stanisław Mytych – Mokre       
 12. P. Helena i Kazimierz Cyran – Nagoszyn 
 13. P. Maria i Józef Kobos – Nagoszyn 
 14. P. Zenobia i Stanisław Kurzeja – Nagoszyn 
 15. P. Dorota i Jan Węgrzyn – Nagoszyn  
 16. P. Irena i Józef Matejek – Wiewiórka 
 17. P. Zofia i Stanisław Sroka – Wiewiórka 
 18. P. Stefania i Grzegorz Bystrek – Wola Wielka
 19. P. Helena i Mieczysław Gliwa–Wola Żyrakowska  
 20. P. Danuta i Stanisław Żurawscy – Zasów  
 21. P. Janina i Bronisław Książek – Żyraków 
 22. P. Janina i Czesław Sak – Żyraków  

Po przemówieniach, gratulacjach i życzeniach goście zjedli obiad i słodki poczęstunek. O miłą   atmosferę   na uroczystości zadbały p. Lucyna Czernicka i p. Marta  Łączak, które przygotowały ze swoimi wychowankami część artystyczną i drobne upominki specjalnie na tą okazję oraz p. Maria Czernik z CKiP która przygotowała oprawę muzyczną. Złotym Jubilatom życzymy trwania w tej pięknej miłości, którą przyrzekali sobie  na  ślubnym kobiercu oraz doczekania w zdrowiu i pogodzie ducha Brylantowych Godów.  

 

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217