Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich

Przypominamy iż do dnia 10-01-2019 r Urząd Gminy w Żyrakowie przyjmuje zgłoszenia kandydatów na Sołtysów oraz kandydatów do Rad Sołeckich. Zgłoszenie należy składać w Urzędzie Gminy w Żyrakowie w godzinach 7.00-14.00. Przypominamy iż zgodnie z kalendarzem wyborczym wybory sołtysów i Rad Sołeckich w sołectwach gminy Żyraków odbędą się w dniu 17 lutego 2018 w godzinach od 8.00 do 16.00.

Informacja o rozpoczęciu działalności żłobka

W odpowiedzi na zapytania zainteresowanych uprzejmie informujemy co następuje:

• Żłobek w nowo powstałym budynku w Zawierzbiu rozpocznie działalność z dniem 1 luty 2019 r.
  • Rekrutację dzieci do żłobka przeprowadzi w styczniu nowo powołany dyrektor placówki lub osoba której te obowiązki zostaną powierzone.
  • Formularz zgłoszenia dziecka wraz z informacją dotyczącą zasad przyjmowania dziecka zostanie opublikowany w pierwszych dniach stycznia.

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Żyrakowie - 2016 r.

W dniu 16 marca 2016 roku w Zespole Szkół Publicznych w Żyrakowie zorganizowano gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP) pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Poprzedzono je rozgrywkami na szczeblu szkolnym przeprowadzonymi w miesiącu lutym. W gminnych eliminacjach wzięło udział 36 uczniów z terenu Gminy Żyraków rywalizujących w trzech grupach wiekowych: I – grupa –uczniowie szkół podstawowych, II grupa – gimnazjaliści i III grupa – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorami OTWP byli: Urząd Gminy w Żyrakowie, Zarząd Oddziału Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Żyrakowie i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie wśród młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Dostarcza również wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Na podstawie regulaminu turnieju komisja konkursowa, po dokonaniu oceny testów pisemnych i wypowiedzi ustnych zakwalifikowała 6 uczniów (pierwsze i drugie miejsce z każdej grupy wiekowej) do udziału w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w dniu 7 kwietnia br. w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Dębicy.

I grupa wiekowa

1. Wojciech Świerk– ZSP w Straszęcinie
  2. Igor Litwa – SP w Woli Wielkiej
  3. Jakub Wałęga -  SP w Mokrem

II grupa wiekowa

1. Natalia Wrona - ZSP w Żyrakowie
  2. Maciej Fluder - ZSP w Straszęcinie
  3. Michał Persak –  ZSP w Straszęcinie

III grupa wiekowa:

1. Dominik Wrona – II LO im. ks. Jana Twardowskiego  w Dębicy
  2. Wiktoria Stryczek – Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy

Zwycięzcy konkursu oraz wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Żyraków. Wszystkim uczestnikom teleturnieju serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.