Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Żyrakowie - 2016 r.

W dniu 16 marca 2016 roku w Zespole Szkół Publicznych w Żyrakowie zorganizowano gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP) pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Poprzedzono je rozgrywkami na szczeblu szkolnym przeprowadzonymi w miesiącu lutym. W gminnych eliminacjach wzięło udział 36 uczniów z terenu Gminy Żyraków rywalizujących w trzech grupach wiekowych: I – grupa –uczniowie szkół podstawowych, II grupa – gimnazjaliści i III grupa – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorami OTWP byli: Urząd Gminy w Żyrakowie, Zarząd Oddziału Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Żyrakowie i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie wśród młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Dostarcza również wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Na podstawie regulaminu turnieju komisja konkursowa, po dokonaniu oceny testów pisemnych i wypowiedzi ustnych zakwalifikowała 6 uczniów (pierwsze i drugie miejsce z każdej grupy wiekowej) do udziału w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w dniu 7 kwietnia br. w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Dębicy.

I grupa wiekowa

1. Wojciech Świerk– ZSP w Straszęcinie
  2. Igor Litwa – SP w Woli Wielkiej
  3. Jakub Wałęga -  SP w Mokrem

II grupa wiekowa

1. Natalia Wrona - ZSP w Żyrakowie
  2. Maciej Fluder - ZSP w Straszęcinie
  3. Michał Persak –  ZSP w Straszęcinie

III grupa wiekowa:

1. Dominik Wrona – II LO im. ks. Jana Twardowskiego  w Dębicy
  2. Wiktoria Stryczek – Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy

Zwycięzcy konkursu oraz wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Żyraków. Wszystkim uczestnikom teleturnieju serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.