Gościmy

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Oddając krew ratujesz życie. Krwiodawstwo w Straszęcinie.

Krew jest jednym z najcenniejszych darów jaki człowiek może dać drugiemu człowiekowi. Pragnąć wdrożyć w życie szlachetne idee honorowego krwiodawstwa i chcąc pozyskać nowych krwiodawców w niedzielę 20 listopada br. w Zespole Szkół Publicznych w Straszęcinie, po raz pierwszy, odbyła się akcja oddawania krwi. Została ona objęta patronatem Wójta Gminy Żyraków Pana Marka Rączki, Sołtysa Wsi Straszęcin Pani Elżbiety Drąg, OSP w Straszęcinie, Zespołu Szkół Publicznych w Straszęcinie oraz Stowarzyszenia „Mój Straszęcin”. Współorganizatorem przedsięwzięcia było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. W krwiodawstwie udział wzięły 32 osoby. Tym bezcennym darem (po 450ml krwi) mogło podzielić się 10 osób, natomiast 22 osoby z uwagi na przeciwwskazania lekarskie nie zostało zakwalifikowanych do donacji. 

 Oddającymi krew byli mieszkańcy Straszęcina, nauczyciele, druhowie strażacy, a także osoby  z terenu gminy i spoza. Oddawanie krwi przebiegało sprawnie organizacyjnie, a efekt końcowy jest satysfakcjonujący dla organizatorów, gdyż pozyskano jej rzadkie grupy. Krwiodawstwo jest to szczególnie ważna inicjatywa, ponieważ na krew czekają setki chorych ludzi. Oddając „cząstkę siebie” nie tylko ratujemy życie innych, ale także dajemy przykład otoczeniu. Sprawą równie  ważną jest to, że poświęcając odrobinę swojego czasu, zyskujemy osobistą satysfakcję i poczucie spełnienia dobrego uczynku. W imieniu organizatorów, Wszystkim honorowym krwiodawcom i uczestnikom akcji, składamy wyrazy podziękowania za postawę i wkład w realizację szczytnych i humanitarnych idei, mających na celu ochronę największej wartości jaką jest ludzkie życie. Pamiętajmy, że  okazane serce i dobro, zawsze do nas wraca. Zapraszamy do udziału w kolejnym akcjach krwiodawstwa. 

 

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217