Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenie o przetargu

Wójt Gminy Żyraków ogłasza I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność mienia komunalnego Gminy Żyraków położonej w Woli Wielkiej. Więcej ...

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Pół wieku razem

Pięćdziesiąt lat przeżyli ze sobą małżonkowie, którzy świętowali w gminie Żyraków złote gody. Jubileusz ślubu obchodziło 20 par. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną w kościele p.w. Trójcy Świętej w Żyrakowie, potem zaproszeni goście  świętowali w Zespole Szkół Publicznych w Żyrakowie. Wójt gminy Żyraków, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej, uhonorował Jubilatów medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Gratulując wzorowym żonom i mężom wieloletniego stażu, gospodarz gminy podkreślał znaczenie dobrego przykładu, który Jubilaci dają małżeństwom z krótszym stażem.

„Ten medal jest nagrodą za to, że wytrwaliście w miłości, że byliście wierni złożonej 50 lat temu przysiędze. Zapisaliście w ten sposób piękną kartę w historii swoich rodzin, ale i w historii naszej gminy. Z całą pewnością jesteście wzorem dla współczesnych małżeństw” – mówił wójt. Jaka jest recepta na długoletni związek?  Państwo Barbara i Stanisław Sikorowie podkreślają: „Tolerancja i zgoda, miłość i wzajemny szacunek – gwarantują, że małżeństwo przetrwa 50 lat”.

Wieczorem w Zespole Szkół Publicznych w Żyrakowie królowały: taniec i śpiew. Jubilaci i członkowie ich rodzin obejrzeli wzruszający występ dzieci z Zespołu Szkół Publicznych w Żyrakowie.

Uhonorowani Jubilaci to:

• z Bobrowej: JANINA i JAN JANOROWIE, HELENA I JAN DRYGASIOWIE, EMILIA I ZYGMUNT PIETRZYKOWIE, ALFREDA I LEONARD GRZYBOWIE,
  • z Korzeniowa: STANISŁAWA I STANISŁAW BUZIAKOWIE, ZOFIA I WŁADYSŁAW CISŁOWIE,
  • z Mokrego: STANISŁAWA I JÓZEF SROKOWIE, JANINA I STANISŁAW FLUDEROWIE,
  • z Nagoszyna: STEFANIA I JÓZEF GŁOWACCY, ZOFIA I MARIAN CIEMIORKOWIE,
  • ze Straszęcina: JANINA I STANISŁAW REGUŁOWIE, ZOFIA I LEON NYKLOWIE,
  • z Woli Wielkiej: MARIA I EDWARD CHMIELOWIE, KRYSTYNA I LUDWIK TYRPINOWIE,
  • z Zasowa: CZESŁAWA I JÓZEF SZLACHETKOWIE, MARIA I KAZIMIERZ DERLĘGOWIE,
  • z Zawierzbia: ŁUCJA I KAZIMIERZ KUBKOWIE,
  • z Żyrakowa: BARBARA I STANISŁAW SIKOROWIE, KAZIMIERA I ZDZISŁAW KUDRONIOWIE, ALINA I STANISŁAW KNYCHOWIE.

Złotym Jubilatom życzymy trwania w miłości, którą przyrzekali sobie na ślubnym kobiercu oraz doczekania w zdrowiu i pogodzie ducha brylantowych godów.