Pół wieku razem

Pięćdziesiąt lat przeżyli ze sobą małżonkowie, którzy świętowali w gminie Żyraków złote gody. Jubileusz ślubu obchodziło 20 par. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną w kościele p.w. Trójcy Świętej w Żyrakowie, potem zaproszeni goście  świętowali w Zespole Szkół Publicznych w Żyrakowie. Wójt gminy Żyraków, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej, uhonorował Jubilatów medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Gratulując wzorowym żonom i mężom wieloletniego stażu, gospodarz gminy podkreślał znaczenie dobrego przykładu, który Jubilaci dają małżeństwom z krótszym stażem.

„Ten medal jest nagrodą za to, że wytrwaliście w miłości, że byliście wierni złożonej 50 lat temu przysiędze. Zapisaliście w ten sposób piękną kartę w historii swoich rodzin, ale i w historii naszej gminy. Z całą pewnością jesteście wzorem dla współczesnych małżeństw” – mówił wójt. Jaka jest recepta na długoletni związek?  Państwo Barbara i Stanisław Sikorowie podkreślają: „Tolerancja i zgoda, miłość i wzajemny szacunek – gwarantują, że małżeństwo przetrwa 50 lat”.

Wieczorem w Zespole Szkół Publicznych w Żyrakowie królowały: taniec i śpiew. Jubilaci i członkowie ich rodzin obejrzeli wzruszający występ dzieci z Zespołu Szkół Publicznych w Żyrakowie.

Uhonorowani Jubilaci to:

• z Bobrowej: JANINA i JAN JANOROWIE, HELENA I JAN DRYGASIOWIE, EMILIA I ZYGMUNT PIETRZYKOWIE, ALFREDA I LEONARD GRZYBOWIE,
  • z Korzeniowa: STANISŁAWA I STANISŁAW BUZIAKOWIE, ZOFIA I WŁADYSŁAW CISŁOWIE,
  • z Mokrego: STANISŁAWA I JÓZEF SROKOWIE, JANINA I STANISŁAW FLUDEROWIE,
  • z Nagoszyna: STEFANIA I JÓZEF GŁOWACCY, ZOFIA I MARIAN CIEMIORKOWIE,
  • ze Straszęcina: JANINA I STANISŁAW REGUŁOWIE, ZOFIA I LEON NYKLOWIE,
  • z Woli Wielkiej: MARIA I EDWARD CHMIELOWIE, KRYSTYNA I LUDWIK TYRPINOWIE,
  • z Zasowa: CZESŁAWA I JÓZEF SZLACHETKOWIE, MARIA I KAZIMIERZ DERLĘGOWIE,
  • z Zawierzbia: ŁUCJA I KAZIMIERZ KUBKOWIE,
  • z Żyrakowa: BARBARA I STANISŁAW SIKOROWIE, KAZIMIERA I ZDZISŁAW KUDRONIOWIE, ALINA I STANISŁAW KNYCHOWIE.

Złotym Jubilatom życzymy trwania w miłości, którą przyrzekali sobie na ślubnym kobiercu oraz doczekania w zdrowiu i pogodzie ducha brylantowych godów.