Składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Na stronach BIP w zakładce Wybory i Referenda opublikowano składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Stan realizacji projektu OZE

W dniu 7 września 2018 r. została podpisana umowa na wykonanie dostawy i montażu kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp napowietrznych do cwu. Obecnie przygotowywane są umowy pomiędzy Gminą a mieszkańcem. Planowany termin wpłaty II transzy (ostatniej) wkładu własnego: październik 2018 r. Niestety nie uda się w 2018 r. zamontować kotłów na biomasę. Planowany termin wykonania wszystkich instalacji - do połowy 2019 r.

Ogłoszenie wyników konkursu

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w spawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Oferta z bezpieczeństwa

Na stronach BIP ukazała się uproszczona oferta realizacja zadania publicznego z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ogłoszenie o naborze 2018

Na stronach BIP opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Na stronach NIP opublikowano ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 14 sierpnia 2018 r.

Wykaz przedsiębiorstw z terenu Gminy Żyraków

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i masz siedzibę firmy na terenie Gminy Żyraków, Urząd Gminy w Żyrakowie zaprasza do zamieszczenia wizytówki graficznej na witrynie Gminy Żyraków www.gminazyrakow.pl. Pod adresem tym będzie prowadzony wykaz przedsiębiorstw, spółek, organizacji, stowarzyszeń i jednostek organizacyjnych z terenu Gminy Żyraków. W celu zmieszczenia wizytówki wyślij grafikę  na adres administratora serwisu www Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .  Zamieszczane będą grafiki tylko i wyłącznie o wymiarach 350x350 px w formatach jpg, png, gif, optymalizowane pod kątem zamieszczenia na serwisach www.  W treści wizytówki dopuszczalne są logo, dane jawne przedsiębiorcy  tj.: adres siedziby głównej, imię i nazwisko, nazwa firmy, dane kontaktowe: telefon, email, adres serwisu www przedsiębiorcy oraz zakres wykonywanej przez przedsiębiorcę działalności gospodarczej np. usługi koparką, usługi transportowe.

Nadesłane wizytówki będą weryfikowane pod kątem istnienia wpisu przedsiębiorcy w CEIDG lub innych odpowiednich rejestrach. Celem prowadzenia  wykazu jest udostępnienie informacji o przedsiębiorcach z tereny Gminy Żyraków dla odwiedzających naszą witrynę.  Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy w Żyrakowie pod numerem telefonu 146807116. Zapraszamy do nadsyłania grafik, pojawią się w wykazie niebawem.