Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich

Przypominamy iż do dnia 10-01-2019 r Urząd Gminy w Żyrakowie przyjmuje zgłoszenia kandydatów na Sołtysów oraz kandydatów do Rad Sołeckich. Zgłoszenie należy składać w Urzędzie Gminy w Żyrakowie w godzinach 7.00-14.00. Przypominamy iż zgodnie z kalendarzem wyborczym wybory sołtysów i Rad Sołeckich w sołectwach gminy Żyraków odbędą się w dniu 17 lutego 2018 w godzinach od 8.00 do 16.00.

Informacja o rozpoczęciu działalności żłobka

W odpowiedzi na zapytania zainteresowanych uprzejmie informujemy co następuje:

• Żłobek w nowo powstałym budynku w Zawierzbiu rozpocznie działalność z dniem 1 luty 2019 r.
  • Rekrutację dzieci do żłobka przeprowadzi w styczniu nowo powołany dyrektor placówki lub osoba której te obowiązki zostaną powierzone.
  • Formularz zgłoszenia dziecka wraz z informacją dotyczącą zasad przyjmowania dziecka zostanie opublikowany w pierwszych dniach stycznia.

Wykaz przedsiębiorstw z terenu Gminy Żyraków

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i masz siedzibę firmy na terenie Gminy Żyraków, Urząd Gminy w Żyrakowie zaprasza do zamieszczenia wizytówki graficznej na witrynie Gminy Żyraków www.gminazyrakow.pl. Pod adresem tym będzie prowadzony wykaz przedsiębiorstw, spółek, organizacji, stowarzyszeń i jednostek organizacyjnych z terenu Gminy Żyraków. W celu zmieszczenia wizytówki wyślij grafikę  na adres administratora serwisu www Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .  Zamieszczane będą grafiki tylko i wyłącznie o wymiarach 350x350 px w formatach jpg, png, gif, optymalizowane pod kątem zamieszczenia na serwisach www.  W treści wizytówki dopuszczalne są logo, dane jawne przedsiębiorcy  tj.: adres siedziby głównej, imię i nazwisko, nazwa firmy, dane kontaktowe: telefon, email, adres serwisu www przedsiębiorcy oraz zakres wykonywanej przez przedsiębiorcę działalności gospodarczej np. usługi koparką, usługi transportowe.

Nadesłane wizytówki będą weryfikowane pod kątem istnienia wpisu przedsiębiorcy w CEIDG lub innych odpowiednich rejestrach. Celem prowadzenia  wykazu jest udostępnienie informacji o przedsiębiorcach z tereny Gminy Żyraków dla odwiedzających naszą witrynę.  Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy w Żyrakowie pod numerem telefonu 146807116. Zapraszamy do nadsyłania grafik, pojawią się w wykazie niebawem.