Informacja o rozpoczęciu działalności żłobka

W odpowiedzi na zapytania zainteresowanych uprzejmie informujemy co następuje:

• Żłobek w nowo powstałym budynku w Zawierzbiu rozpocznie działalność z dniem 1 luty 2019 r.
  • Rekrutację dzieci do żłobka przeprowadzi w styczniu nowo powołany dyrektor placówki lub osoba której te obowiązki zostaną powierzone.
  • Formularz zgłoszenia dziecka wraz z informacją dotyczącą zasad przyjmowania dziecka zostanie opublikowany w pierwszych dniach stycznia.

Projekt dla KGW

Informacja o projekcie dla Kół Gospodyń Wiejskich

Konkurs plastyczny - Odnawialne źródła energii

Związek Gmin Dorzecza Wisłoki zaprasza uczniów do udziału w projekcie z zakresu edukacji ekologicznej – konkurs plastyczny pn. „Pociąg współpracy Polsko-Szwajcarskiej” Odnawialne Źródła Energii w mojej okolicy w ramach projektu „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki” nr KIK/66, realizowanego ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z terenu 22 Gmin Związku, w  czterech kategoriach wiekowych: dzieci przedszkolne do 6 lat , I-III klasy szkoły podstawowej, IV-VI klasy szkoły podstawowej oraz uczniowie gimnazjów i szkół średnich.

Projekt ma na celu pokazywanie korzyści jakie niesie ze sobą ekologiczny sposób życia, a także propagowanie działań na rzecz ochrony środowiska i codziennego zachowania ekologicznego w najbliższy otoczeniu. Ponad to ma zwrócić uwagę na zwiększenie  wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii w najbliższej okolicy oraz  przekazywać wiedzę związaną z efektywnym zarządzaniem energią.

Szkoła zamierzająca uczestniczyć w projekcie potwierdza swój udział przesyłając do Związku formularz zgłoszeniowy do dnia 03.03.2017 r. Po wykonaniu prac nauczyciele - opiekunowie konkursu wyłaniają z każdej kategorii wiekowej po 2 najlepsze prace i przesyłają je do Związku. Następnie komisja konkursowa dokona oceny prac, autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody. Dodatkowo zostaną wyróżnione prace z każdej Gminy.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

Więcej na stronie Związku pod adresem www.wisloka.pl