Składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Na stronach BIP w zakładce Wybory i Referenda opublikowano składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Stan realizacji projektu OZE

W dniu 7 września 2018 r. została podpisana umowa na wykonanie dostawy i montażu kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp napowietrznych do cwu. Obecnie przygotowywane są umowy pomiędzy Gminą a mieszkańcem. Planowany termin wpłaty II transzy (ostatniej) wkładu własnego: październik 2018 r. Niestety nie uda się w 2018 r. zamontować kotłów na biomasę. Planowany termin wykonania wszystkich instalacji - do połowy 2019 r.

Ogłoszenie wyników konkursu

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w spawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Oferta z bezpieczeństwa

Na stronach BIP ukazała się uproszczona oferta realizacja zadania publicznego z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ogłoszenie o naborze 2018

Na stronach BIP opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Na stronach NIP opublikowano ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 14 sierpnia 2018 r.

„Szczęśliwe dzieci w Gminie Żyraków”

Gmina Żyraków dzięki zaangażowaniu władz Gminy Żyraków - Wójta Gminy Żyraków oraz Dyrektora GZEAS Leszka Połomskiego a także Dyrektorów Przedszkoli w Żyrakowie, Korzeniowie, Zasowie, Wiewiórce, Górze Motycznej oraz w Woli Wielkiej realizuje projekt  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 – Oś priorytetowa IX jakość edukacji i kompetencji w regionie  pt.: „Szczęśliwe dzieci w Gminie Żyraków”. Realizacja projektu rozpoczęła się 1 listopada 2016 roku. Zaplanowane w projekcie działania odpowiadają na zdiagnozowane potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym i przyczynią się do wyrównania szans edukacyjnych oraz zmniejszą dysproporcje w osiągnięciach edukacyjnych.

Celem głównym projektu jest tworzenie nowych miejsc w istniejących ośrodkach wychowania przedszkolnego oraz rozszerzenie oferty ośrodka wychowania przedszkolnego o dodatkowe zajęcia wyrównujący szanse edukacyjne dzieci. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, jego realizacja trwać będzie  do 31 października 2017 roku. Oprócz atrakcyjnej formy zajęć dodatkowych w ramach projektu przedszkola te zostaną wyposażone w sprzęt komputerowy, tablice interaktywne, projektory oraz pomoce dydaktyczne i meble przedszkolne.