W skrócie

Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Gościmy

Odwiedza nas 96 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

W gminie Żyraków królowała muzyka

Rękawica została rzucona przez organizatorów: Stowarzyszenie Razem Zdziałamy Więcej i Koło Gospodyń Wiejskich im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej w Straszęcinie. Podniósł ją Grzegorz Stec, dyrygent gminnej Orkiestry Dętej  w Straszęcinie. Razem z trzydziestoma siedmioma muzykami podjął się niebanalnego zadania – z pomocą muzyki stworzyć portret kobiety. Instrumentalne wersje Entertainer, Final Countdown, Serenade, What a wonderful Word, Y.M.C.A, Trombone  dreams, ale i „W zielonym gaju” i inne utwory sprostały temu zadaniu - pokazały kobiety niezależnej, romantycznej, rozsądnej, kobietę matkę, tę o duszy artystki czy ceniącą naturę …

Hala sportowa ZSP w Straszęcinie przeszła metamorfozę - w pogodny, marcowy wieczór stała się salą koncertową wypełnioną po brzegi publicznością. Najstarsza uczestniczka miała 95 lat, najmłodsza - kilka miesięcy. Koncert „Być kobietą” pod batutą Grzegorza Steca okraszony komentarzami organizatorów niewątpliwie był wyjątkowy. Nie da się zaprzeczyć, że charyzma sceniczna dyrygenta w połączeniu z niezwykłością muzyki zakończyła się owacjami na stojąco i trzema utworami zagranymi na bis. Koncert słuchany w atmosferze zaangażowanych, skupionych słuchaczy (Kto był, to wie, o czym mówię.) to wymarzony wymiar artysty. „Spać się nie dało, bo w duszy pobrzmiewały takty utworów wykonanych koncertowo” – komentowała Elżbieta Drąg, sołtys Straszęcina". Koncert okraszony odpowiednią dozą słowa był podróżą w głąb kobiecych serc" - podsumowała Krystyna Kania, jedna z organizatorek. Andrzej Wielgos, radny wsi Straszęcin czuł niedosyt spowodowany rolą mężczyzn w tworzeniu przedsięwzięcia. „Byliśmy w mniejszości” – mówił. Szczególnym punktem programu było wspomnienie kobiet ze Straszęcina, które od 1931 roku tworzą KGW, w tym roku przypada 85 rocznica ich powstania.

 

„Cieszę się, że mogę po raz kolejny uczestniczyć w tak ważnym dla gminy Żyraków wydarzeniu. Gminna Orkiestra Dęta jest jedną z wizytówek naszej gminy” - mówił Grzegorz Reguła.

 

„Już w maju park  dworski w Straszęcinie ponownie ożywi orkiestra podczas wiosennego plenerowego koncertu” – zapraszał na kolejne muzyczne wydarzenie Grzegorz Stec.

 

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217