Informacja o rozpoczęciu działalności żłobka

W odpowiedzi na zapytania zainteresowanych uprzejmie informujemy co następuje:

• Żłobek w nowo powstałym budynku w Zawierzbiu rozpocznie działalność z dniem 1 luty 2019 r.
  • Rekrutację dzieci do żłobka przeprowadzi w styczniu nowo powołany dyrektor placówki lub osoba której te obowiązki zostaną powierzone.
  • Formularz zgłoszenia dziecka wraz z informacją dotyczącą zasad przyjmowania dziecka zostanie opublikowany w pierwszych dniach stycznia.

Projekt dla KGW

Informacja o projekcie dla Kół Gospodyń Wiejskich

Gminne obchody Dnia Kobiet w Zasowie

Na zaproszenie Stowarzyszenia „Zasowianki” w sobotę 11 marca 2017 roku do Zespołu Szkół Publicznych w Zasowie przybyły przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Żyraków oraz zaproszeni goście, którzy wspólnie świętowali Dzień Kobiet. Wszystkich przybyłych powitała Pani Bożena Osocha – Dyrektor ZSP w Zasowie oraz Pani Renata Przydzielska – Prezes Stowarzyszenia „Zasowianki”. Spotkanie swoją obecnością uświetnili Pan Wiesław Lada - Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Pani Danuta Klabacha - Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Dębickiego, Pan Paweł Jarosz - Radny Powiatu Dębickiego, Pani Maria Bodzioch - Przewodnicząca Rady Gminy w Żyrakowie, Pani Marta Erazmus – Sekretarz Gminy oraz Pan Zbigniew Waśko – Radny Gminy Żyraków. Na uroczystość zaproszono również seniorki Stowarzyszenia „Zasowianki” Panią Marię Krzystyniak – wieloletnią Przewodniczącą Koła oraz Janinę Wałęga, a także zaprzyjaźnione Stowarzyszenie "CASTOR" z Bobrownik Małych.

Nie zabrakło życzeń zdrowia, szczęścia i radości na każdy dzień roku, nie tylko od święta oraz podziękowań za pracę na rzecz gminy, za wszelką pomoc we wspólnej organizacji gminnych spotkań i uroczystości zaadresowanych do wszystkich zgromadzonych Pań. Spotkanie było również okazją do zaprezentowania zgromadzonym części artystycznej w wykonaniu uczniów z klas 0-III Zespołu Szkół Publicznych w Zasowie pod kierunkiem nauczycieli Pani Marzeny Falarz, Pani Zofii Wałęga, Pani Anny Król, Pani Marii Bartoszek i Pan Krzysztofa Rogowskiego.