Składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Na stronach BIP w zakładce Wybory i Referenda opublikowano składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Stan realizacji projektu OZE

W dniu 7 września 2018 r. została podpisana umowa na wykonanie dostawy i montażu kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp napowietrznych do cwu. Obecnie przygotowywane są umowy pomiędzy Gminą a mieszkańcem. Planowany termin wpłaty II transzy (ostatniej) wkładu własnego: październik 2018 r. Niestety nie uda się w 2018 r. zamontować kotłów na biomasę. Planowany termin wykonania wszystkich instalacji - do połowy 2019 r.

Ogłoszenie wyników konkursu

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w spawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Oferta z bezpieczeństwa

Na stronach BIP ukazała się uproszczona oferta realizacja zadania publicznego z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ogłoszenie o naborze 2018

Na stronach BIP opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Na stronach NIP opublikowano ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 14 sierpnia 2018 r.

25 Lat PSP - eliminacje gminne

Leciała mucha z Łodzi do Zgierza,

Po drodze patrzy: strażacka wieża,

Na wieży strażak zasnął i chrapie,

W dole pod wieżą gapią się gapie.

...

Od wiersza Jana Brzechwy "Pali się" rozpoczęło się ogłoszenie wyników etapu gminnego XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Organizatorem oraz fundatorem nagród w tym konkursie jest Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, zaś honorowy patronat objął Wójt Gminy Żyraków pełniący jednocześnie funkcję Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Pan Marek Rączka. Pan Wójt przemawiając do przybyłych gości odniósł się do przytoczonego na wstępie wiersza, podkreślając że obecnie strażacy są bardziej profesjonalni, sprawni, pomocni i sytuacje, w których strażak "Zawisł na gwoździu i rozdarł spodnie" już się nie zdarzają.

W tym roku na konkurs zgłoszone zostało 110 prac plastycznych w trzech kategoriach wiekowych. Komisja konkursowa wyróżniła 31, wszystkie te prace wezmą udział w etapie powiatowym konkursu.

Poniżej przestawiamy szczegółowe wyniki, laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie.

Kategoria I (6 – 9 lat):

• I miejsce – Zuzanna Marucha l.9 – PSP Korzeniów
  • I miejsce – Piotr Jarosz l.6 – PP Bobrowa
  • II miejsce – Natalia Cholewa l.9 – ZSP Nagoszyn
  • II miejsce – Katarzyna Osuch l. 7,5 – ZSP Żyraków
  • III miejsce – Kacper Cygan l. - ZSP Bobrowa
  • III miejsce - Jakub Bała l.9 – PSP Wola Wielka
  • III miejsce – Amelia Lisak l.8 – PSP Bobrowa

Wyróżnienia:

• Karolina Niemiec l.8 PSP Wola Wielka
  • Mateusz Miler l.8 PSP Bobrowa
  • Wiktoria Kukułka l.9 PSP Korzeniów