Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

25 Lat PSP - eliminacje gminne

Leciała mucha z Łodzi do Zgierza,

Po drodze patrzy: strażacka wieża,

Na wieży strażak zasnął i chrapie,

W dole pod wieżą gapią się gapie.

...

Od wiersza Jana Brzechwy "Pali się" rozpoczęło się ogłoszenie wyników etapu gminnego XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Organizatorem oraz fundatorem nagród w tym konkursie jest Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, zaś honorowy patronat objął Wójt Gminy Żyraków pełniący jednocześnie funkcję Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Pan Marek Rączka. Pan Wójt przemawiając do przybyłych gości odniósł się do przytoczonego na wstępie wiersza, podkreślając że obecnie strażacy są bardziej profesjonalni, sprawni, pomocni i sytuacje, w których strażak "Zawisł na gwoździu i rozdarł spodnie" już się nie zdarzają.

W tym roku na konkurs zgłoszone zostało 110 prac plastycznych w trzech kategoriach wiekowych. Komisja konkursowa wyróżniła 31, wszystkie te prace wezmą udział w etapie powiatowym konkursu.

Poniżej przestawiamy szczegółowe wyniki, laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie.

Kategoria I (6 – 9 lat):

• I miejsce – Zuzanna Marucha l.9 – PSP Korzeniów
  • I miejsce – Piotr Jarosz l.6 – PP Bobrowa
  • II miejsce – Natalia Cholewa l.9 – ZSP Nagoszyn
  • II miejsce – Katarzyna Osuch l. 7,5 – ZSP Żyraków
  • III miejsce – Kacper Cygan l. - ZSP Bobrowa
  • III miejsce - Jakub Bała l.9 – PSP Wola Wielka
  • III miejsce – Amelia Lisak l.8 – PSP Bobrowa

Wyróżnienia:

• Karolina Niemiec l.8 PSP Wola Wielka
  • Mateusz Miler l.8 PSP Bobrowa
  • Wiktoria Kukułka l.9 PSP Korzeniów