Składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Na stronach BIP w zakładce Wybory i Referenda opublikowano składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Stan realizacji projektu OZE

W dniu 7 września 2018 r. została podpisana umowa na wykonanie dostawy i montażu kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp napowietrznych do cwu. Obecnie przygotowywane są umowy pomiędzy Gminą a mieszkańcem. Planowany termin wpłaty II transzy (ostatniej) wkładu własnego: październik 2018 r. Niestety nie uda się w 2018 r. zamontować kotłów na biomasę. Planowany termin wykonania wszystkich instalacji - do połowy 2019 r.

Ogłoszenie wyników konkursu

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w spawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Oferta z bezpieczeństwa

Na stronach BIP ukazała się uproszczona oferta realizacja zadania publicznego z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ogłoszenie o naborze 2018

Na stronach BIP opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Na stronach NIP opublikowano ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 14 sierpnia 2018 r.

Podkarpacka Pielgrzymka Strażaków

W pierwszą niedzielę maja 2017 roku odbyła się 23 Podkarpacka Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej. Podkarpaccy strażacy uroczyście świętowali Dzień Strażaka oddając się w opiekę Maryi i św. Floriana. Poczty sztandarowe jednostek Straży Pożarnych z terenu Podkarpacia wypełniły plac przed galerią Sanktuarium, na której sprawowana była Eucharystia pod przewodnictwem abpa Józefa Michalika.

Gminę Żyraków reprezentowali strażacy ochotnicy wraz z pocztami sztandarowymi z jednostek OSP Bobrowa, Góra Motyczna, Straszęcin, Żyraków, Nagoszyn-Cieszęciny, Wola Wielka, Wola Żyrakowska, Korzeniów i Nagoszyn na czele z Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego dh Markiem Rączką, Wiceprezesem Zarządu Oddziału Gminnego dh Adamem Strojkiem oraz Komendantem Gminnym OSP dh Marcinem Świerkiem. W uroczystości wzięli również udział Kapelanem Powiatowy Strażaków ks. Józef Jasiurkowski oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego dh Władysław Radzik.

Z okazji Dnia Strażaka wszystkim strażakom, zarówno zawodowym jak i  ochotnikom  życzymy  wszelkiej pomyślności i sukcesów w życiu zawodowym i osobistym, a także bezpiecznych powrotów z akcji oraz satysfakcji z pełnionej służby.