Składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Na stronach BIP w zakładce Wybory i Referenda opublikowano składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Stan realizacji projektu OZE

W dniu 7 września 2018 r. została podpisana umowa na wykonanie dostawy i montażu kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp napowietrznych do cwu. Obecnie przygotowywane są umowy pomiędzy Gminą a mieszkańcem. Planowany termin wpłaty II transzy (ostatniej) wkładu własnego: październik 2018 r. Niestety nie uda się w 2018 r. zamontować kotłów na biomasę. Planowany termin wykonania wszystkich instalacji - do połowy 2019 r.

Ogłoszenie wyników konkursu

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w spawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Oferta z bezpieczeństwa

Na stronach BIP ukazała się uproszczona oferta realizacja zadania publicznego z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ogłoszenie o naborze 2018

Na stronach BIP opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Na stronach NIP opublikowano ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 14 sierpnia 2018 r.

ELEKTROŚMIECI TO NIE ZABAWA ALE POWAŻNA SPRAWA

W Zespole Szkół Publicznych w Górze Motycznej realizowany jest Ogólnopolski Program Edukacyjny „Moje miasto bez elektrośmieci”. Patronatami tego programu są najważniejsze instytucje tj. Ministerstwo Środowiska, Minister Edukacji Narodowej oraz Związek Miast Polskich. Celem programu jest podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Projekt ten pełni funkcję edukacyjno - społeczną poprzez budowanie świadomości oraz kształtowanie prawidłowych postaw obywatelskich, co do właściwego postępowania ze zużytym sprzętem.

W ramach realizowanego projektu uczniowie klasy IV i VI ze ZSP w Górze Motycznej pod opieką pani Barbary Hajdon wykonali filmik edukacyjny o tematyce elektrośmieci pt.”Elektrośmieci to nie zabawa ale poważna sprawa”. Zapraszamy wszystkich do oglądania na Facebooku na profilu Elektrośmieci – ElektroEko i głosowania poprzez polubienie. Filmik ten bierze udział w III edycji konkursu "Szkoła w mieście bez elektrośmieci".