Informacja o rozpoczęciu działalności żłobka

W odpowiedzi na zapytania zainteresowanych uprzejmie informujemy co następuje:

• Żłobek w nowo powstałym budynku w Zawierzbiu rozpocznie działalność z dniem 1 luty 2019 r.
  • Rekrutację dzieci do żłobka przeprowadzi w styczniu nowo powołany dyrektor placówki lub osoba której te obowiązki zostaną powierzone.
  • Formularz zgłoszenia dziecka wraz z informacją dotyczącą zasad przyjmowania dziecka zostanie opublikowany w pierwszych dniach stycznia.

Projekt dla KGW

Informacja o projekcie dla Kół Gospodyń Wiejskich

ELEKTROŚMIECI TO NIE ZABAWA ALE POWAŻNA SPRAWA

W Zespole Szkół Publicznych w Górze Motycznej realizowany jest Ogólnopolski Program Edukacyjny „Moje miasto bez elektrośmieci”. Patronatami tego programu są najważniejsze instytucje tj. Ministerstwo Środowiska, Minister Edukacji Narodowej oraz Związek Miast Polskich. Celem programu jest podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Projekt ten pełni funkcję edukacyjno - społeczną poprzez budowanie świadomości oraz kształtowanie prawidłowych postaw obywatelskich, co do właściwego postępowania ze zużytym sprzętem.

W ramach realizowanego projektu uczniowie klasy IV i VI ze ZSP w Górze Motycznej pod opieką pani Barbary Hajdon wykonali filmik edukacyjny o tematyce elektrośmieci pt.”Elektrośmieci to nie zabawa ale poważna sprawa”. Zapraszamy wszystkich do oglądania na Facebooku na profilu Elektrośmieci – ElektroEko i głosowania poprzez polubienie. Filmik ten bierze udział w III edycji konkursu "Szkoła w mieście bez elektrośmieci".