W skrócie

Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Gościmy

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Dwa medale dla „Orbitka” na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w badmintonie

W dniach 26-28.05.2017 roku w Babimoście odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych – U17) w badmintonie. W zawodach udział wzięło 119 zawodników wyłonionych wcześniej na podstawie listy klasyfikacyjnej Polskiego Zwiazku Badmintona oraz w eliminacjach międzywojewódzkich. UKS „Orbitek” Straszęcin reprezentowali: Jakub Kufel i Magdalena Golenia. Był to bardzo udany start, gdyż zarówno Kuba jak i Magda z Mistrzostw wrócili z brązowymi medalami. W grze mieszanej wystąpił Jakub Kufel w parze z Pauliną Hankiewicz z Warszawy. Z racji rozstawienia w pierwszej rundzie nasza para miała wolny los. W drugiej rundzie spotkali się z mikstem Kałwiński/Wietecka (UKS Gawra Niedźwiedź). Kuba z Pauliną mecz ten wygrali w dwóch setach (21:14;21:14) awansując do ćwierćfinału.

W meczu o „czwórkę” przeciwnikami okazali się zawodnicy z Nowej Dęby –para Rafał Lejko/ Natalia Róg. Po trzech dramatycznych setach (22:20; 21:23;21:17) wygrała nasza para, tym samym awansując do półfinału. W meczu o finał spotkali się z mikstem Trecki/Bujak (Bieruń/Bytów). Niestety w tym meczu lepsi okazali się rywale i nasz mikst przegrał w dwóch setach (12:21;15:21). Tym samym ostatecznie Jakub Kufel wraz ze swoją partnerką mikstową  Pauliną Hankiewicz zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w grze mieszanej w badmintonie. W grze podwójnej dziewcząt Straszęcin reprezentowała Magdalena Golenia w parze z Natalią Róg z Nowej Dęby. Z racji wysokiego miejsca na liście klasyfikacyjnej nasza para była rozstawiona i w pierwszej rundzie miała wolny los. W drugiej rundzie rywalkami okazały się Błoch/Wietecka (UKS Niedźwiedź). Po dwóch wygranych setach (21:13;21:17) nasze badmintonistki z kortu zeszły zwycięskie awansując do ćwierćfinału. W meczu o półfinał nasz debel spotkał się z wyżej notowana parą ze śląska Pękała/Szymańska (Pszczyna/Lubliniec). Po bardzo dobrym meczu w wykonaniu naszego debla zwycięstwo okazało się faktem. Para Golenia/Róg wygrała w dwóch setach (21:14;21:18) awansując do pierwszej czwórki Mistrzostw. W walce o finał rywalkami okazały się Mycek/Pająk (Nowa Dęba/Suchedniów). Niestety tym razem po trzysetowym boju (18:21;21:12;8:21)  nasze dziewczyny zeszły z kortu pokonane. Ostatecznie Magdalena Golenia wraz ze swoją partnerką deblową Natalią Róg zdobyły brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w grze podwójnej dziewcząt w badmintonie.

Ponadto Jakub Kufel w parze z Rafałem Lejko z Nowej Dęby w grze podwójnej chłopców zajęli bardzo dobre miejsce 5/8, natomiast Magdalena Golenia w grze pojedynczej dziewcząt sklasyfikowana została na miejscach 9/16.

 

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217