W skrócie

Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej

Informujemy iż z dniem dzisiejszym na platformie BIP pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego:

"Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej"

Oferta realizacji zadania publicznego

Informujemy iż z dniem dzisiejszym na platformie BIP pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego:

"Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu dzieci i młodzieży w 2019 roku z różnych dyscyplin sportowych"

Gościmy

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

   

Dni Gminy Żyraków już za nami - podsumowanie.

Dni Gminy Żyraków 2017 zorganizowane przez Wójta Gminy Żyraków oraz Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie dzięki bogatemu programowi i wymarzonej pogodzie upłynęły pod znakiem dobrej zabawy. Wydarzenie to o charakterze kulturalno-rekreacyjnym cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Gminy i nie tylko. Ma na celu zarówno promocję tradycji, jak i prezentację walorów Gminy. Wspaniale aktywizuje i integruje mieszkańców. 

W sobotę 24 czerwca Wójt Gminy Żyraków pan Marek Rączka rozpoczął blok sportowy od powitania i otwarcia Meczu Koszykówki na kółkach o Puchar Wójta Gminy Żyraków, w którym zagrali zawodnicy: TEAM ŻYRAKÓW vs TEAM ACTIVE RZESZÓW. Mecz odbył się na hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Żyrakowie. Ogromne emocje drużynom zapewniła gorąco kibicująca publiczność, której ochotnicy – po pierwszej połowie meczu - mieli okazję spróbować swoich sił w jeździe na wózkach. Mecz uświetniły pokazy tańca sportowego przygotowane przez formację LIDERKI z Zielonek – podwójnych Mistrzyń Polski Polskiej Federacji Tańca.

Po ciężkiej walce, ale i zdrowej rywalizacji zwyciężył TEAM ŻYRAKÓW. Uroczyste wręczenie Pucharów, dyplomów, a także nagród ufundowanych przez Sponsora Głównego Firmę OLIMP, odbyło się na Rynku w Żyrakowie. Po rozdaniu nagród animatorzy ze SCENY JUNO z Lublina zaprosili do wspólnej zabawy wszystkie dzieci, na które czekała moc zabaw, konkursów i niespodzianek. Kolejnymi sobotnimi atrakcjami były występy Zespołów Artystycznych działających przy Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. Zarówno na scenie jak i przed sceną zaprezentowały się:  RUBIKI (gr. młodsza i gr. starsza) pod kierownictwem pani Agaty Lig-Saramy, formacje HIP-HOP: Angels-FIT oraz Dance-FIT, których trenerem jest pan Bogdan Sorokhman, zespół taneczny Soul Dance DZIKUSY z Nagoszyna, ćwiczący pod okiem pani Ewy Nowak. Umiejętności wokalne  zgromadzonej publiczności zaprezentowała Patrycja Wolska, której instruktorem jest pan Krzysztof  Prokop. Różne gatunki muzyczne na scenie zaprezentował Młodzieżowy Zespół RBP.  Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół SŁOWIANY, który własnymi energicznymi kompozycjami muzycznymi rozgrzał publiczność, wprowadzając wszystkich w taneczny nastrój, następnie kontynuowany przez DJ-a PIKERA oraz Zespół SNIKERS podczas zabawy tanecznej Pod Gwiazdami.

Niedzielę 25 czerwca również rozpoczęliśmy na sportowo - Biegiem o Puchar Wójta Gminy Żyraków, który w tym roku zgromadził rekordową jak do tej pory liczbę uczestników - 60 osób. Po raz pierwszy w biegu wzięły udział osoby niepełnosprawne. Zwycięzcą tegorocznego biegu został pan Tomasz Jachym, II miejsce zdobył pan Jakub Herba, III miejsce pan Wojciech Gawle. Zwycięzcami w 5 kategoriach wiekowych zostali pani Natalia Klimek, pan Mikołaj Wójcik, pani Kinga Zator, pan Tomasz Jachym, pani Bernadetta Zawojowska, pan Łukasz Gola, pani Halina Zaborowska, pan Lucjan Weselak, pan Grzegorz Sujdak. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale za ukończenie biegu. O uzupełnienie elektrolitów i utraconych witamin zadbała Firma OLIMP. 

Najmłodszych mieszkańców gminy do zabawy zaprosiły animatorki ze STUDIA FAMA oraz do swojego stoiska na spotkanie z Misią Marysią - Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Żyrakowie. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się koncert Orkiestry Dętej Gminy Żyraków, która zaprezentowała zgromadzonej publiczności szeroki wachlarz umiejętności muzyczno-wokalnych. Gościnnie wystąpił Zespół Ludowy „Jodłowianie”, którego repertuar nawiązuje do tradycji pieśni biesiadnych przyciągnął pierwsze taneczne pary. Występ taneczny formacji SIMPLY SWAGG, którego choreografką jest Natalia Barańska – Miss Podkarpacia 2017 - wprowadził wszystkich w przedkoncertowy klimat i następne występy Zespołu FAJTERS oraz gwiazdy wieczoru KORDIANA. Artyści podczas wieczornych występów zapewnili publiczności potężną dawkę pozytywnej energii i świetny kontakt z publicznością.

Organizatorzy w imieniu własnym, jak również w imieniu mieszkańców Gminy Żyraków składają szczególne podziękowania Sponsorowi Głównemu: Firmie OLIMP z Nagawczyny, a także Bankowi Spółdzielczemu w Żyrakowie, Sieci Sklepów Lewiatan z Bobrowej, a także Sklepowi Sportowemu Soccer z Dębicy – za dobre serce i wsparcie organizacji imprezy „Dni Gminy Żyraków”. 

Dziękujemy również Zakładowi Aktywizacji Zawodowej z Żyrakowa – działającemu przy Stowarzyszeniu RADOŚĆ, księdzu Proboszczowi i księdzu Wikariuszowi z Parafii Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie, Gminnemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej, Zespołowi Szkół Publicznych w Żyrakowie, jednostce OSP z Żyrakowa, Policji, panu Piotrowi Typer z Zasowa, Zakładowi Opieki Zdrowotnej z Żyrakowa, a także Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Dębicy, Gminnej Amatorskiej Ligii Siatkowej - za pomoc w przygotowaniu i sprawnym przebiegu imprezy. Paniom ze Stowarzyszenia „Razem w Przyszłość” z Woli Żyrakowskiej, Stowarzyszenia Kobiet na Rzecz Środowiska Wiejskiego z Żyrakowa, Stowarzyszenia „Nasz Korzeniów”, Stowarzyszenia „Nagoszyn otwarty na zmiany” oraz Stowarzyszenia „Zasowianki” z Zasowa - dziękujemy za przygotowanie smacznych i apetycznych stoisk z potrawami regionalnymi, będących zapewne w przyszłości świetną inspiracją kuchennych wyzwań dla innych. 

Ponadto dziękujemy Stowarzyszeniu RADOŚĆ za prezentację rękodzieła artystycznego, Paniom uczestniczącym w "Warsztatach Tkackich" w Centrum Kultury i Promocji w Woli Żyrakowskiej na czele z instruktorem panią Agatą Dziedzic za prezentację na żywo sztuki tkackiej oraz Gospodarstwu Pszczelarskiemu z Pilzna panu Jackowi Babiczowi za przygotowanie stoiska z miodem i wyrobami pszczelarskimi.

Dziękujemy mieszkańcom i gościom za tak liczną obecność. 

Do zobaczenia za rok! 

Zobacz glorię zdjęć z Dni Gminy Żyraków 

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217