W skrócie

Informacja o rozpoczęciu działalności żłobka

W odpowiedzi na zapytania zainteresowanych uprzejmie informujemy co następuje:

  • Żłobek w nowo powstałym budynku w Zawierzbiu rozpocznie działalność z dniem 1 luty 2019 r.
  • Rekrutację dzieci do żłobka przeprowadzi w styczniu nowo powołany dyrektor placówki lub osoba której te obowiązki zostaną powierzone.
  • Formularz zgłoszenia dziecka wraz z informacją dotyczącą zasad przyjmowania dziecka zostanie opublikowany w pierwszych dniach stycznia.

 

Projekt dla KGW

Informacja o projekcie dla Kół Gospodyń Wiejskich

Gościmy

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Dożynki Gminne – Wiewiórka 20.08.2017 r.

W niedzielę 20 sierpnia 2017 r. w Wiewiórce odbyło się coroczne święto rolników – Dożynki Gminne. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą św., podczas której wszyscy zgromadzeni w Kościele Parafialnym św. Maksymiliana Marii Kolbego dziękowali za tegoroczne obfite plony. Następnie po przejściu na stadion sportowy nastąpiło oficjalne rozpoczęcie uroczystości. Po przywitaniu przez Pana Wójta Marka Rączkę - gospodarza tegorocznych Dożynek - wszystkich zgromadzonych gości i mieszkańców gminy przedstawieni zostali Starostwie Dożynek, którzy przekazali gospodarzowi chleb upieczony ze zbóż z tegorocznych plonów. W tym roku zaszczytną funkcję starostów pełnili Pani Aneta Mikrut z Wiewiórki oraz Pan Tomasz Duma z Żyrakowa. Następnie chleb dożynkowy został podzielony i rozdany pośród wszystkich zebranych.

Po ceremonii głos ponownie zabrał Pan Wójt oraz zaproszeni goście: Zdzisław Gawlik - Poseł na Sejm RP, Czesław Łączak – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Wiesław Lada – Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Andrzej Reguła – Starosta Powiatu Dębickiego.

Głównych punktem programu była prezentacja wieńców dożynkowych ze wszystkich 13 sołectw Gminy Żyraków. Odbyła się ona przy dźwiękach Kapeli Ludowej „RADOMYŚLANIE”. Wzięły one udział w konkursie na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”.  Wśród wszystkich 13 zaprezentowanych wieńców komisja w składzie Katarzyna Rokosz – Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy, Grażyna Pastuła – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Żyrakowie oraz Agata Dziedzic – Instruktor z Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie wybrała trzy: Zawierzbie – Polska jest w naszych sercach, Wola Wielka – Matka Boża Niepokalana, Zasów- Serce Pana Jezusa, które otrzymały tytuł Najpiękniejszego. Wszystkie grupy wieńcowe otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Tegoroczne święto plonów obfitowało w bogatą część artystyczną, którą rozpoczął Koncert Orkiestry Dętej wzbogacony występami  Zespołu Mażoretek ANTURJA ze Skrzyszowa. Uczniowie ZSP w Wiewiórce wraz z opiekunami przygotowali na ta okazję pełną humoru prezentację na wzór teleturnieju pt. „Kocham Cię Gmino!”. Nie zabrakło również występu formacji tanecznej RUBIKI, która działa przy Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie prowadzonej przez panią Agatę Lig- Saramę. Pozostała część wieczoru upłynęła pod znakiem pieśni i tańca ludowego za sprawą: Zespołu Tańca Ludowego „BOROWIACY” z Borowej, Zespołu Pieśni i Tańca z Gawłuszowic, Grupy Śpiewaczy Gminy Przecław. Natomiast o dobrą atmosferę podczas zabawy tanecznej zadbał zespół ATLANTIS.

O miłą i serdeczną atmosferę zadbała Pani Anna Czerniak oraz Pani Joanna Podraza, które poprowadziły to  wydarzenie, a także Pani Agata Dziedzic, która przygotowała piękną dekorację wprowadzającą zebranych w dożynkowy klimat.

Nie zabrakło również atrakcji dodatkowych, do których z pewnością zaliczyć można promocję potraw regionalnych, o którą zadbało: Koło Gospodyń Wiejskich „WOLANKI”, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej w Straszęcinie, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich „GÓRZANKI” z Góry Motycznej, a także stoiska promocyjne :  ekoArgo – Środki Ochrony Roślin Piotr Stalmach, FHU KiAN Aneta Niedzielska- Ubezpieczenia, Firma Kosmetyczna FOREVER- Agata Kmiecik, Eko Kłos Sp.z o.o. z Żyrakowa.  

O poczęstunek dla grup wieńcowych zadbało Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Wiewiórce.

Dziękujemy wszystkim gościom i mieszkańcom gminy, którzy pomimo niesprzyjającej, deszczowej aury zaszczycili nas swoją obecnością podczas tegorocznych obchodów święta  rolników.

Dziękujemy również wszystkim Sponsorom i Darczyńcom, którzy wsparli organizacje tego wydarzenia: Piekarnia Zbigniew Kaczor z Góry Motycznej, Sieć Sklepów Lewiatan – Stanisław Wróbel z Bobrowej, Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Drąg” s.c., - Krystyna Drąg z Góry Motycznej, FPH Malibu sp.j. - Marian Niedbalec , Delikatesy HIT-POL w Wiewiórce – Lidia i Grzegorz Tęcza, Firma Handlowo Usługowa SAM SAM Rafał i Aneta Tęcza z Góry Motycznej, Zaklad Mięsny Nowy Maxpol – Janusz Kizior, Zakład Usługowo – Handlowy Sprzedaż Piasku i Żwiru „RYŚKO” z Zasowa – Ryszard Szacik, Zakład Instalacyjno – Budowlany „SANID-BUD” s.c. - Jerzy i Andrzej Fido z Dąbrowy Tarnowskiej.

Dziękujemy również osobom prywatnym: Państwu Małgorzacie i Bogdanowi Niedbalec.

Ponadto podziękowania kierujemy do współorganizatorów i podmiotów prywatnych: Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wiewiórce, Zespołu Szkół Publicznych w Wiewiórce, jednostki OSP w Wiewiórce, Sołectwa Wiewiórka, Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej  w Żyrakowie, Pana Krzysztofa Typer z Zasowa, Gminnej Biblioteki Publicznej w Żyrakowie, Firmy Marco z Grabin, Zakładu Opieki Zdrowotnej w Żyrakowie, Zakładu Usług Miejskich w Dębicy, Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Pogotowie medyczne – Sebastian Radzik, Firmy ochroniarskiej Omega Now - Kolt Sp. z o.o.

Do zobaczenia za rok!

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia ...

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217