Dla Gminy Żyraków

za zajęcie I miejsca

w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Gmin w kategorii najlepsza gmina wiejska za realizację programu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2016/2017.

Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy skierowany do Właścicieli, Zarządców i Administratorów obiektów budowlanych w związku z koniecznością dostosowania obiektów budowlanych do wymagań sezonu jesienno-zimowego Więcej

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy skierowany do Właścicieli, Zarządców i Administratorów obiektów budowlanych w sprawie nałożenia obowiązku usuwania śniegu i lodu Więcej

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy skierowany do Właścicieli, Zarządców i Administratorów obiektów budowlanych o kontrolach obiektów wielkopowierzchniowych Więcej

Kurs Bezpieczeństwa od Maluszka do Staruszka

Dzięki inicjatywie p. Renaty Przydzielskiej prezes Stowarzyszenia Zasowianki i współpracy z dyrektorem szkoły p. Bożeną Osochą w piątek 08.09.2017 roku odbył się kilku godziny kurs pod hasłem "Kurs Bezpieczeństwa od Maluszka do Staruszka". Na boisku przy Szkole Podstawowej w Zasowie na tle parku, przy słonecznej pogodzie przedszkolak, uczniowie, dorośli pod fachowym okiem ratowników medycznych ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy. Celem szkolenia było poznanie przez jak największą liczbę mieszkańców powiatu dębickiego zasad niesienia pierwszej pomocy osobom znajdującym się w stanie zagrożenia życia lub zdrowia. Wyszkoleni instruktorzy ratownictwa medycznego uczyli właściwego postępowania podczas ratowania życia na fantomach osoby dorosłej, dziecka i niemowlęcia.

Uczestnictwo w kursie było bezpłatne. Fundusze na ten cel zostały pozyskane z Zarządu Powiatu Dębickiego, gdzie "ZASOWIANKI" złożyły ofertę realizacji zadania publicznego pt. "Działanie na rzecz upowszechniania zasad prawa ruchu drogowego i wspierania bezpieczeństwa publicznego". Dodatkowo Dyrektor szkoły Bożena Osocha zorganizowała pogadankę z policjantem aspirantem sztabowym p. Pawłem Prokopem na temat bezpiecznego korzystania z dróg publicznych. Dodatkowo każdy przedszkolak dziecku został wyposażony w kamizelkę odblaskową zakupioną z funduszy pozyskanych z realizacji zadania "Kurs Bezpieczeństwa od Maluszka do Staruszka". Wśród osób dorosłych szkolących się był Wójt Gminy Żyraków p. Marek Rączka.