Dla Gminy Żyraków

za zajęcie I miejsca

w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Gmin w kategorii najlepsza gmina wiejska za realizację programu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2016/2017.

Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie


W skrócie

Programu współpracy gminy Żyraków z organizacjami

Ogłoszenie w sprawie konsultacji projektu "Rocznego programu współpracy gminy Żyraków z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi a art. 3. Ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na 2018 rok". Wójt Gminy Żyraków zaprasza do konsultacji projektu uchwały Rady Gminy Żyraków w sprawie uchwalenia "Rocznego programu współpracy gminy Żyraków z organizacjami pozarządowymi". Więcej ...

Gościmy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Uroczyste otwarcie Budynku Wielofunkcyjnego w Bobrowej

30 września 2017 r. w Bobrowej odbyło się uroczyste otwarcie Budynku Wielofunkcyjnego połączone z prezentacją książki Pani Haliny Niziołek pt. „Pola zielone, wciąż widzę je…”. Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Żyraków, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, Gminna Publiczna Biblioteka w Żyrakowie oraz Sołectwo Bobrowa: Rada Sołecka, Bobrowskie Stowarzyszenie Aktywnych „Łączymy Pokolenia”, Publiczna Szkoła Podstawowa w Bobrowej oraz Jednostka OSP w Bobrowej.

Uroczystość rozpoczęła się przecięciem wstęgi przez Wójta Gminy Żyraków Pana Marka Rączkę, Przewodniczącą Rady Gminy w Żyrakowie Panią Marię Bodzioch, Przedstawiciela Firmy PRZEMBUD realizującej inwestycję Pana Romana Nykla oraz Sołtysa wsi Bobrowa Pana Tadeusza Orłowskiego.

 

Po przecięciu wstęgi budynek poświęcony został przez Proboszcza Parafii p.w. św.  Antoniego Padewskiego w Nagoszynie - ks. dr hab. Kazimierza Talarka. Następnie prowadząca Pani Marzena Marzec – Radna Gminy Żyraków zaprosiła wszystkich do środka budynku. Zgromadzonych powitał Wójt Gminy Żyraków. Po powitaniu głos zabrał Sołtys Tadeusz Orłowski, które podziękował mieszkańcom za pracę na rzecz lokalnego środowiska wręczając szczególnie zasłużonym pamiątkowe dyplomy. Za wsparcie i zaangażowanie w realizację przedsięwzięcia szczególne Podziękowania od mieszkańców Bobrowej otrzymali: Wójt Marek Rączka oraz jego Zastępca Grzegorz Reguła, wykonawca budynku Firma Przembud oraz Rada Gminy, które w jej imieniu odebrała Przewodnicząca Maria Bodzioch.  

Nie zabrakło również części artystycznej przygotowanej przez uczniów PSP w Bobrowej. Przy akompaniamencie Pana Waldemara Rudy, uczennice Agata Kujbida oraz Wiktoria Węgrzyn wykonały utwory „Szukaj mnie” oraz „Wsiąść do pociągu”. 

Otwarcie było połączone z prezentacją książki pt „ Pola zielone, wciąż widzę je...”, której Autorką jest pochodząca z Bobrowej Pani Halina Niziołek - emerytowany nauczyciel języka polskiego z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły. Sylwetkę autorki przedstawił Pan Leszek Klabacha – Dyrektor I LO w Dębicy. Następnie sama Autorka przybliżyła wszystkim kulisy powstawania ksiązki dziękując przy okazji ks. Dr Kazimierzowi Talarkowi za podjęcie się roli głównego recenzenta oraz mieszkańcom Bobrowej za pomoc w gromadzeniu materiałów. 

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Sołecką oraz Bobrowskie Stowarzyszenie Aktywnych „Łączymy Pokolenia” przy dźwiękach muzyki Zespołu „Colorado Band” i zaproszeniem do zwiedzania budynku oraz przygotowanej na tę okoliczność wystawy zdjęć mieszkańców Bobrowej. Organizatorzy oraz mieszkańcy składają serdeczne podziękowania Sponsorom (Firma Przembud, Sklep DIKO, Sieć Sklepów Lewiatan, Sklep Spożywczo-Przemysłowy – A. Dziurgot, Zakład Kamieniarski Marmopol, Firma Rolmax 2, Firma Andrex) oraz osobom prywatnym za wsparcie przy organizacji imprezy.

 

 

 

 

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217