W skrócie

Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Gościmy

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Uroczyste otwarcie Budynku Wielofunkcyjnego w Bobrowej

30 września 2017 r. w Bobrowej odbyło się uroczyste otwarcie Budynku Wielofunkcyjnego połączone z prezentacją książki Pani Haliny Niziołek pt. „Pola zielone, wciąż widzę je…”. Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Żyraków, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, Gminna Publiczna Biblioteka w Żyrakowie oraz Sołectwo Bobrowa: Rada Sołecka, Bobrowskie Stowarzyszenie Aktywnych „Łączymy Pokolenia”, Publiczna Szkoła Podstawowa w Bobrowej oraz Jednostka OSP w Bobrowej.

Uroczystość rozpoczęła się przecięciem wstęgi przez Wójta Gminy Żyraków Pana Marka Rączkę, Przewodniczącą Rady Gminy w Żyrakowie Panią Marię Bodzioch, Przedstawiciela Firmy PRZEMBUD realizującej inwestycję Pana Romana Nykla oraz Sołtysa wsi Bobrowa Pana Tadeusza Orłowskiego.

 

Po przecięciu wstęgi budynek poświęcony został przez Proboszcza Parafii p.w. św.  Antoniego Padewskiego w Nagoszynie - ks. dr hab. Kazimierza Talarka. Następnie prowadząca Pani Marzena Marzec – Radna Gminy Żyraków zaprosiła wszystkich do środka budynku. Zgromadzonych powitał Wójt Gminy Żyraków. Po powitaniu głos zabrał Sołtys Tadeusz Orłowski, które podziękował mieszkańcom za pracę na rzecz lokalnego środowiska wręczając szczególnie zasłużonym pamiątkowe dyplomy. Za wsparcie i zaangażowanie w realizację przedsięwzięcia szczególne Podziękowania od mieszkańców Bobrowej otrzymali: Wójt Marek Rączka oraz jego Zastępca Grzegorz Reguła, wykonawca budynku Firma Przembud oraz Rada Gminy, które w jej imieniu odebrała Przewodnicząca Maria Bodzioch.  

Nie zabrakło również części artystycznej przygotowanej przez uczniów PSP w Bobrowej. Przy akompaniamencie Pana Waldemara Rudy, uczennice Agata Kujbida oraz Wiktoria Węgrzyn wykonały utwory „Szukaj mnie” oraz „Wsiąść do pociągu”. 

Otwarcie było połączone z prezentacją książki pt „ Pola zielone, wciąż widzę je...”, której Autorką jest pochodząca z Bobrowej Pani Halina Niziołek - emerytowany nauczyciel języka polskiego z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły. Sylwetkę autorki przedstawił Pan Leszek Klabacha – Dyrektor I LO w Dębicy. Następnie sama Autorka przybliżyła wszystkim kulisy powstawania ksiązki dziękując przy okazji ks. Dr Kazimierzowi Talarkowi za podjęcie się roli głównego recenzenta oraz mieszkańcom Bobrowej za pomoc w gromadzeniu materiałów. 

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Sołecką oraz Bobrowskie Stowarzyszenie Aktywnych „Łączymy Pokolenia” przy dźwiękach muzyki Zespołu „Colorado Band” i zaproszeniem do zwiedzania budynku oraz przygotowanej na tę okoliczność wystawy zdjęć mieszkańców Bobrowej. Organizatorzy oraz mieszkańcy składają serdeczne podziękowania Sponsorom (Firma Przembud, Sklep DIKO, Sieć Sklepów Lewiatan, Sklep Spożywczo-Przemysłowy – A. Dziurgot, Zakład Kamieniarski Marmopol, Firma Rolmax 2, Firma Andrex) oraz osobom prywatnym za wsparcie przy organizacji imprezy.

 

 

 

 

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217