Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

I kolejka GALPS rostrzygnięta

W sobotę 04.11.2017r. odbyła się I kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna z Żyrakowa wygrała po ciężkim i emocjonującym spotkaniu z drużyną Ciacho 3:2. Pierwsze dwa sety wygrane przez gospodarzy mogły dać nadzieje na szybką wygraną drużyny z Żyrakowa, jednak charakter i walka o każdy punkt drużyny gości pozwoliły  na doprowadzenie do wyniku 2:2 wiec o końcowym sukcesie musiał zadecydować  tie-break. W nim lepsi okazali się gospodarze wygrywając tym samym całe spotkanie 3:2. W drugim meczu drużyna z Nagoszyna przegrała z drużyną Cieszęcin 1:3. Pierwsze dwa sety pokazały dominacje broniącej tytułu drużyny gospodarzy jednak w trzecim secie goście poprawili grę w kilku elementach  i wygrali go dając sobie szanse na wygarną w tym meczu.

Czwarty set pokazał ze mimo iż drużyna gości prowadziła i miała przewagę to w końcówce  gospodarze przechylili szale zwycięstwa na swoją korzyść  wygrywając całe spotkanie 3:1 i tym samym objęli prowadzenie w tabeli GALPS.

Dziękujemy wszystkim drużynom i kibicom za piękne widowisko w I kolejce GALPS.

Prezentacja drużyn GALPS:

DRUŻYNA NAGOSZYN