Dla Gminy Żyraków

za zajęcie I miejsca

w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Gmin w kategorii najlepsza gmina wiejska za realizację programu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2016/2017.

Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy skierowany do Właścicieli, Zarządców i Administratorów obiektów budowlanych w związku z koniecznością dostosowania obiektów budowlanych do wymagań sezonu jesienno-zimowego Więcej

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy skierowany do Właścicieli, Zarządców i Administratorów obiektów budowlanych w sprawie nałożenia obowiązku usuwania śniegu i lodu Więcej

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy skierowany do Właścicieli, Zarządców i Administratorów obiektów budowlanych o kontrolach obiektów wielkopowierzchniowych Więcej

Ogólnopolski Turniej Dzieci, Żaków i Młodzików Młodszych

9 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół w Żyrakowie rozegrany został Ogólnopolski Turniej Dzieci, Żaków i Młodzików Młodszych Podkarpacki CUP 2017. Tak jak to miało miejsce w poprzednich turniejach wystąpili zawodnicy  z województw: świętokrzyskiego, opolskiego, śląskiego i podkarpackiego i małopolskiego. Cykl czterech turniejów był dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. W ostatnim turnieju wystąpiło 147 zawodników z 25 klubów. Organizator, Podkarpacki Związek Badmintona ufundował dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach nagrody w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę i zawodnika cyklu turniejów Podkarpacki CUP 2017. Natomiast nagrody rzeczowe ufundowała Firma Olimp Labs Nagawczyna.

Podsumowano również rywalizację klubową po rozegranych czterech turniejach. Uczestnikom nagrody wręczył Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka oraz przedstawiciele zarządu Piotr Surowiec i Andrzej Rachwał.  Obsługę sędziowską cyklu turniejów oraz klasyfikację zawodników i klubów prowadził Piotr Skrzek z Dębicy za którą zarząd PZBad bardzo dziękuje.

Klasyfikacja generalna najlepszych zawodników i zawodniczek po czterech turniejach przedstawia się następująco:
Kategoria Dzieci – Dziewczęta:

• 1 miejsce – Biel Marietta (UKS Unia Bieruń)
  • 2 miejsce – Surowiec Oliwia (Zalesie)
  • 3 miejsce – Bobowski Anna (Spartakus Niepołomice)

Kategoria Dzieci – Chłopcy:

• 1 miejsce – Michalik Mateusz (Tarnów)
  • 2 miejsce – Chuchro Maciej (UKS Start Widełka)
  • 3 miejsce – Janczyk Hubert (MKS Spartakus Niepołomice)

Kategoria Żaków – dziewczęta:

• 1 miejsce – Rzeszutek Klaudia (UKS Start Widełka)
  • 2 miejsce – Kozicka Agata (UKS Unia Bieruń)