Dla Gminy Żyraków

za zajęcie I miejsca

w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Gmin w kategorii najlepsza gmina wiejska za realizację programu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2016/2017.

Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy skierowany do Właścicieli, Zarządców i Administratorów obiektów budowlanych w związku z koniecznością dostosowania obiektów budowlanych do wymagań sezonu jesienno-zimowego Więcej

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy skierowany do Właścicieli, Zarządców i Administratorów obiektów budowlanych w sprawie nałożenia obowiązku usuwania śniegu i lodu Więcej

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy skierowany do Właścicieli, Zarządców i Administratorów obiektów budowlanych o kontrolach obiektów wielkopowierzchniowych Więcej

Projekt pt ” „Akademia strażaka pomysł na bezpieczeństwo - aktywność bez  komputera/telefonu”

Współfinansowany w ramach programu „Działaj Lokalnie X” edycja 2017, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanej we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodek Działaj Lokalnie - Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu - i Lokalnych Partnerów: Jednostki Samorządu Terytorialnego: gminę Dębica, Pilzno, Żyraków oraz firmy: TIKKURILA POLSKA S.A. i FIRMA OPONIARSKA DĘBICA S.A. Tak to się zaczęło. A czy się zakończy? Grupa inicjatywna rodziców ze Straszęcina napisała projekt do programu „Działaj Lokalnie X” edycja 2017, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodek Działaj Lokalnie - Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu - i Lokalnych Partnerów: Jednostki Samorządu Terytorialnego: gminę Dębica, Pilzno, Żyraków oraz firmy: TIKKURILA POLSKA S.A. i FIRMA OPONIARSKA DĘBICA S.A.

Realizacja projektu rozpoczęła się w lipcu 2017 roku. Zajęcia w okresie wakacyjnym odbywały się dwa razy w tygodniu natomiast od września raz w tygodniu. Zajęcia były urozmaicone, na każdych robiliśmy coś innego: to zawody na boisku sportowym przy szkole, w parku Jordanowskim, na placu przy remizie, na boisku LKSU nawet jak deszcz padał to my rywalizowaliśmy w świetlicy, warsztaty pierwszej pomocy. Ale dzieciom najbardziej podobały się chwile kiedy odwiedzała nas zaprzyjaźniona akademia. Kiedy zorganizowaliśmy wspólne zawody, następnie wspólną grę wiejską, następnie gra w podchody, która zakończyła się ogniskiem oraz noclegiem w świetlicy. Na zakończenie sezonu zorganizowaliśmy zawody oraz grilla. W miesiącu wrześniu zaczęliśmy zajęcia manualno - ruchowe w świetlicy, również odwiedziliśmy park linowy w hotelu Grand Chotowa, gdzie dzieci pokonywały swoje lęki. Była sprawność fizyczna, zręczność, siła, szybkość, poczucie rytmu. Uczyliśmy dzieci zdrowej i przyjemnej rywalizacji oraz wzmacnia wiary w siebie. Poprzez nasze zajęcia rozwijaliśmy umiejętności interpersonalne dzieci, poprzez zabawę uczyli się współpracy w grupie, przestrzegania zasad, czekania na swoją kolej czy tak ważnej umiejętności słuchania innych osób. Poza tym interakcje z innymi dziećmi właśnie w postaci zabaw w grupie uczyli się rywalizacji oraz przydatnej umiejętności przegrywania, której tak trudno nauczyć się będąc tylko w domu i grając z na telefonie czy komputerze. Wspólne zabawy rozwijały ich inteligencję emocjonalną, uczyli się empatii oraz tego, że nie każda osoba w tej samej sytuacji zachowuje się tak samo. Pomimo tego, że realizacja projektu zakończyła się w listopadzie my dalej działamy. Efektem działań dnia 9 grudnia 2017 roku wystąpiliśmy dla społeczności  lokalnej w przedstawieniu "Jak Wojtek został strażakiem". Poprzez liczne, kreatywne działania powstała w Gminie Żyraków „AKADEMIA MAŁEGO STRAŻAKA”.