Ogłoszenie o przetargu

Wójt Gminy Żyraków ogłasza I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność mienia komunalnego Gminy Żyraków położonej w Woli Wielkiej. Więcej ...

Wyniki konkursu ofert na realizację zadań publicznych

Na strona Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie w sprawie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Sukces zawodniczek z UKS Korzeniów

Zawodniczki UKS SP Korzeniów Gąsiorek Anna, Grabiec Aleksandra i Strączek Kinga wzięły udział Finale Ogólnopolskim Uczniowskich Klubów Sportowych Drużynowo w tenisie stołowym, który odbył się w Warszawie. W Finale wzięło udział 16 najlepszych drużyn z kraju wyłonionych wcześniejszymi eliminacjami. W tym finale zagrała również nasza drużyna z UKS SP Korzeniów, która reprezentowała podkarpacie. Turniej został zorganizowany przez PZTS i dofinansowany przez MSiT. Dziewczęta z Korzeniowa podjęły zacięta walkę. W pierwszych meczu grupowym z SP 3 Lubartów uległy 1:3, następnie rozegrały decydujący mecz o wyjście z grupy z UKS Skoczek Sopot wygrywając 3:1, awansując tym samym do pierwszej ósemki.

W meczu ćwierćfinałowym trafiły na zespół  z KS Bronowianka Kraków przegrywając 3:0. Ostatecznie drużyna zakończyła rywalizację na 7 miejscu.  Poziom był bardzo wyrównany i o wyniku często decydowało szczęście i dyspozycja dnia.