W skrócie

Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Gościmy

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

IDĄ ŚWIĘTA!

W radosnej i świątecznej atmosferze spędziliśmy niedzielne popołudnie 17 grudnia 2017 r. Życzeniami zainspirowania się Gminą Żyraków na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia - w Zespole Szkół w Straszęcinie - rozpoczęła się impreza pod nazwą „IDĄ ŚWIĘTA”. Prowadząca Elżbieta Drąg (Sołtys Straszęcina) w imieniu organizatorów (Wójta Gminy Żyraków, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, Sołectwa Straszęcin, Zespołu Szkół w Straszęcinie oraz Stowarzyszenia „Mój Straszęcin”) wprowadziła bardzo licznie zgromadzoną publiczność w ten niezwykły przedświąteczny nastrój – życząc, aby ta wyjątkowa nadchodząca noc była pełna życzliwości, ludzkiej wrażliwości i wszechobecnej miłości otulonej chwilą spokoju, magicznego ukojenia i świątecznego uniesienia. Mieszkańców oraz zaproszonych Gości powitał Radny Gminy Żyraków Pan Andrzej Wielgos. Następnie Wójt Gminy Żyraków – Pan Marek Rączka złożył wszystkim zgromadzonym serdeczne Życzenia z okazji zbliżających się Świąt oraz Nowego Roku 2018. 

 

Organizatorzy zadbali o moc atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie „i dla ciała, i dla ducha”. Dzięki zaangażowaniu Pań ze Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich „GÓRZANKI” z Góry Motycznej, Bobrowskiego Stowarzyszenia Aktywnych „Łączymy Pokolenia”, Stowarzyszenia „Nagoszyn Otwarty na Zmiany”, Koła Gospodyń Wiejskich „Wolanki” z Woli Wielkiej,  Stowarzyszenia „Razem w Przyszłość” z Woli Żyrakowskiej, Stowarzyszenia „Nasz Korzeniów” oraz Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej ze Straszęcina - zostały zaprezentowane przepiękne aranżacje stołów wigilijnych wraz z degustacją potraw świątecznych inspirując innych do przygotowania potraw w domowych kuchniach. Na stołach królowały zarówno dania w wersji tradycyjnej, jak również dania w nowych odsłonach. Wójt Gminy podziękował Paniom za to, że cały czas swoją pracą ocalają od zapomnienia piękne żyrakowskie tradycje.

Apetyty zaostrzały się podczas występu ponad 80-osobowego Chóru działającego przy Zespole Szkół w Straszęcinie, którego opiekunem i instruktorem jest Pan Grzegorz Stec. Wspólny śpiew podczas Koncertu Kolęd i Pastorałek przypomniał kolejną świąteczną tradycję.  Radość śpiewania wpłynęła na pozytywną energię towarzyszącą imprezie.

Szkoły, osoby prywatne, biblioteki oraz pozostałe Stowarzyszenia działające na terenie Gminy wystawiły na swoich stanowiskach arcydzieła rękodzielnictwa. Całe rodziny, dzieci, młodzież wzięły udział w ogłoszonych przez Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie konkursach: X Gminnym Konkursie Plastycznym na Kartkę Bożonarodzeniową lub Noworoczną, XXII Gminnych Eliminacji do Powiatowego Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową, Konkursie na ozdoby choinkowe i stroiki świąteczne, czego wynikiem była zorganizowana podczas imprezy Wystawa Szopek Bożonarodzeniowych, prezentacja multimedialna z Kartkami Świątecznymi oraz przygotowane zostały prace w Konkursie na Stroik i Ozdobę Bożonarodzeniową. Niespotykane w sklepach wytwory zachwycały pomysłami. Prace oceniała Komisja w składzie: Pani Marzena Marzec – Radna Gminy Żyraków oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty, Pani Agata Dziedzic – Instruktor plastyki w CKiP oraz Pan Grzegorz Reguła – Wicewójt Gminy Żyraków. Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy wręczył Wójt Gminy Żyraków Pan Marek Rączka.

Panie wraz z dziećmi ze świetlic oraz zajęć plastycznych z Woli Wielkiej, Nagoszyna, Wiewiórki i Straszęcina włączyły się w przystrojenie Drzewek Bożonarodzeniowych w ramach happeningu wieńczącego warsztaty szkółkarskie organizowane przez Adeptów Szkółkarstwa w ramach projektu „Jeżeli wyrosło, to będzie rosło” z Działaj Lokalnie.

Najmłodszych uczestników imprezy Święty Mikołaj zaprosił do pamiątkowego zdjęcia, jego Śnieżynki ze Stowarzyszenia „Mój Straszęcin” w Magicznym Kąciku Plastycznym zachęcały do zdobienia bombek według własnego pomysłu. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się znowu w jeszcze większym gronie!

 

View the embedded image gallery online at:
http://gminazyrakow.pl/index.php/998-ida-swieta#sigFreeId1aae4a8d16

 

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217