Gościmy

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka


W sobotę 28.11.2015r. odbyła się III kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna z Góry Motycznej przegrała z drużyną z Żyrakowa 0:3. Każdy z setów pokazał zacięta walkę o każdy punkt i dał kibicom dobre widowisko. Drużyna z Żyrakowa kontrolowała wynik i pewnie triumfowała w tym spotkaniu awansując na II miejsce w tabeli. W drugim meczu drużyna z Cieszęcin pewnie pokonała drużynę Woli Wielkiej 3:0. Goście tylko w pierwszym secie nawiązali walkę , drugi i trzeci set pokazał wyższość drużyny z Cieszęcin. Gospodarze zdobyli cenne 3 punkty w tym spotkaniu co pozwoliło awansować  na fotel  lidera GALPS. Dziękujemy drużynom za piękne widowisko w III kolejce Ligi GALPS.

Czytaj więcej o GALPS.

Drużyna Cieszęciny

Maksymilian Pazdan(k),  Wiktor Wójcik, Adam Wójcik, Piotr Kalita, Jakub Kalita, Łukasz Węgrzyn.

 

W sobotę 28.11.2015r. odbyła się III kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna z Góry Motycznej przegrała z drużyną z Żyrakowa 0:3. Każdy z setów pokazał zacięta walkę o każdy punkt i dał kibicom dobre widowisko. Drużyna z Żyrakowa kontrolowała wynik i pewnie triumfowała w tym spotkaniu awansując na II miejsce w tabeli. W drugim meczu drużyna z Cieszęcin pewnie pokonała drużynę Woli Wielkiej 3:0. Goście tylko w pierwszym secie nawiązali walkę , drugi i trzeci set pokazał wyższość drużyny z Cieszęcin. Gospodarze zdobyli cenne 3 punkty w tym spotkaniu co pozwoliło awansować  na fotel  lidera GALPS. Dziękujemy drużynom za piękne widowisko w III kolejce Ligi GALPS.

Wójt Gminy Żyraków informuje zainteresowanych mieszkańców, że w związku z możliwością uzyskania dofinansowania na usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Żyraków przewidzianych do realizacji w roku 2016, zainteresowani mieszkańcy winni wypełnić formularze wniosku dostępne w Urzędzie Gminy Żyraków pok. nr 15 i wraz z wymaganymi załącznikami doręczyć do Urzędy Gminy Żyraków pok. nr 15 w terminie od 1 do 11 grudnia 2015 r. 

Formularz wniosku o uzyskanie dofinansowania znajduje się na stronie internetowej gminy, adres: www.zyrakow.pl/bip oraz w pok. nr 15. Informacje dodatkowe są możliwe do uzyskania w Urzędzie Gminy Żyraków od 7.00-15.00 lub telefonicznie pod nr 146807115

Wójt Gminy Żyraków
(-) Marek Rączka

Tradycją stało się, że corocznie w Gminie Żyraków organizowane są obchody Złotych Godów. Ta niecodzienna uroczystość odbyła się w sobotę 21 listopada 2015 roku. Rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w Kościele p. w.  Trójcy Świętej w przez księdza Józefa Jasiurkowskiego. Druga część uroczystości odbyła się na sali teatralnej w Zespole Szkół Publicznych  w Żyrakowie. Oprócz dostojnych Jubilatów i ich rodzin zagościli na niej również p. Marek Rączka Wójt Gminy Żyraków, p. Krystyna Kania kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, p. Lucyna Szymaszek z–ca kierownika USC, p. Elżbieta Ulak dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Żyrakowie.  Zebranych na uroczystości powitała kierownik USC pani Krystyna Kania.

Te słowa towarzyszyły uroczystości, jaką przeżywała społeczność Zespołu Szkół Publicznych w Górze Motycznej: przekazanie sztandaru im. Stanisława Mroczki Patrona Publicznej Szkoły Podstawowej oraz okolicznościowa akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Sztandar został ufundowany przez siostry Patrona Szkoły: Katarzynę Kopalę, Stanisławę Piękoś i Eugenię Majkę. Poświęcenie i przekazanie sztandaru miało miejsce w Kościele Parafialnym, po czym została odprawiona Msza Święta. Następnie pani dyrektor Małgorzata Żabicka zaprosiła wszystkich uczestników uroczystości na okolicznościową akademię.

System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE został stworzony dla ochrony osób, które utraciły swoje dokumenty tożsamości (dowody osobiste, paszporty, prawa jazdy i wiele innych, w tym także karty płatnicze i dowody rejestracyjne).

Każdego dnia zdarza się kilkadziesiąt prób posłużenia się cudzym dokumentem!

Tylko w 2008 r. Policja zanotowała ponad 19 tysięcy przypadków posługiwania się dokumentami innej osoby i ponad 30 tysięcy przypadków podrabiania dokumentów tożsamości.

Wyłudzanie kredytów, zakładanie fikcyjnych firm, wynajem nieruchomości w celu kradzieży wyposażenia czy nielegalnego podnajmu, oszustwa w hotelach albo kradzieże wypożyczanych samochodów to tylko kilka przykładów z możliwych sposobów wykorzystania kradzionych czy zagubionych dokumentów tożsamości! Wszystko to odbywa się w imieniu niewinnej osoby, która często dopiero po wielu miesiącach, czy nawet latach dowiaduje się o tym np. poprzez wezwanie do zapłaty, czy wezwanie do stawienia się w prokuraturze...

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Mielcu prowadzi nabór ochotników do odbywania kursów oficerskich i podoficerskich w ramach kursowego przeszkalania kadr. Do ich odbycia kieruje się żołnierzy rezerwy, którzy odbywali już czynną służbę wojskową (zasadniczą służbę wojskową, służbę przygotowawczą, przeszkolenie studentów, absolwentów itp.) i którzy zgłoszą się ochotniczo (złożą wniosek do Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Mielcu - wniosek do pobrania poniżej). Więcej na stronie internetowej WKU w Mielcu.

Drużyna Nagoszyn

Łukasz Ćwik(k), Piotr Kurpiel, Sebastian Kocon, Tomasz Sak, Marcin Osocha, Piotr Łanucha.

W sobotę 21.11.2015r. odbyła się II kolejka ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna z Góry Motycznej przegrała po bardzo emocjonującym spotkaniu z drużyna z Nagoszyna 2:3. W pierwszym secie Góra Motyczna zdominowała drużynę gości jednak Ci szybko wyrównali. Walka trwała o każdy punkt. Nagoszyn wygrał trzeciego seta i wydawało się ze wygrana już jest bliska, nic mylnego Góra Motyczna pokazała charakter w czwartym secie i łatwo go wygrała. Tie-break musiał rozstrzygnąć wynik tego meczu. Kibice zgromadzeni na hali w Żyrakowie przecierali oczy ze zdumienia ile walki i zaangażowania pokazały obie drużyny w piątym secie. Ostatecznie Nagoszyn wygrał spotkanie 3:2 i utrzymał fotel lidera GALPS. W drugim meczu drużyna z Woli Wielkiej przegrała z drużyną z Żyrakowa 0:3. Wola Wielka rozgrywała swój pierwszy mecz w sezonie gdzie pokazała dobra siatkówkę jednak drużyna z Żyrakowa swoim doświadczeniem przechyliła szale zwycięstwa na swoją stronę i wygrała mecz awansując na 3 miejsce w tabeli. Dziękujemy wszystkim drużynom za udział w II kolejce Ligi GALPS.

Miło nam poinformować iż Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie po raz piąty wzięła udział w Rankingu Bibliotek zorganizowanym przez Instytut Książki i „Rzeczpospolitą”, w którym znalazła się na 100 pozycji z wynikiem 240,59 punktów podnosząc ją o 45 miejsc w stosunku do roku ubiegłego. Rozesłano ponad 2300 ankiet do wszystkich gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz małych miast mających mniej niż 15 tys. mieszkańców. Uzyskano około 800 odpowiedzi. Na ocenę bibliotek brano pod uwagę  jakość i komfort obsługi czytelników, poziom czytelnictwa, liczbę kupowanych nowości oraz wydatki samorządu na utrzymanie placówki. Zobacz szczegółowe informacje dotyczące podsumowania statystycznego Rankingu Bibliotek 2015

Od 01 sierpnia 2015 r. Stowarzyszenie Szkółka Piłkarska Straszęcin realizuje inicjatywę pod nazwą „ Zdrowa alternatywa dla komputera – to zabawa na świeżym powietrzu” w ramach projektu Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne. Projekt ten skierowany jest do dzieci i młodzieży z terenu Gminy Żyraków i Gminy Czarna. 

Zajęcia sportowe organizowane są od miesiąca września w Zespole Szkół Publicznych w Straszęcinie dwa razy w tygodniu. Projektem objętych jest 20 dzieci w różnym wieku. Zawodnicy aktywnie uczestniczą w grach i zabawach organizowanych na świeżym powietrzu. Chętnie wykonują polecenia trenera, uczą się współpracy w grupie oraz zawierają nowe przyjaźnie.

W niedzielę 15 listopada 2015 roku o godz. 16.00 w kościele parafialnym w Żyrakowie  Mszą Św. rozpoczęto uroczystości poświecenia odnowionej kapliczki w Żyrakowie stojącej na posesji państwa Bieniaszów, którzy byli inicjatorami całego przedsięwzięcia. Gruntowny remont kapliczki udało się wykonać dzięki licznym sponsorom i ofiarodawcom  oraz „Stowarzyszeniu na rzecz odnowy kapliczki w Żyrakowie”, na czele którego stoi pani Bernadetta Bieniasz-Erazmus i wsparciu LGD Prowent w Mielcu. W poświęceniu wzięli udział  zaproszeni goście oraz sponsorzy i mieszkańcy gminy. 

Jak podkreśliła pani Maria Bieniasz – „Dzięki staraniom i ofiarom fundatorów udało się „ocalić od zapomnienia” jeden z zabytków naszej miejscowości”.

Również wkład w tę niezwykłą uroczystość mieli uczniowie gimnazjum, którzy pod kierunkiem pani Joanny Dziadowiec, przygotowali program artystyczny wzbogacony prezentacją multimedialną pod tytułem „Perły polskiego krajobrazu – przydrożne kapliczki”. Natomiast o oprawę plastyczną zadbała pani – Lucyna Czernicka.

Sprawozdanie z konsultacji projektu uchwały w sprawie uchwalenia "Rocznego Programu współpracy Gminy Żyraków z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego 2016 rok.

W sobotę 14.11.2015r. odbyła się I kolejka Ligi GALPS. Ligę uroczyście otworzył pan Grzegorz Reguła Wicewójt Gminy Żyraków. W pierwszym meczu drużyna z Żyrakowa przegrała z drużyną z Nagoszyna 0:3. Wyrównana gra obu zespołów mogła podobać się kibicom. Mecz stał na wysokim poziomie, obie drużyny pokazały kilka ciekawych zagrań i w każdym z setów walka trwała do ostatniej  piłki.  W drugim meczu drużyna z Góry Motycznej przegrała z drużyna z Cieszęcin  1:3. Cieszęciny po łatwo wygranym pierwszym secie liczyły na łatwe zwycięstwo jednak gospodarze nie mieli zamiaru się poddawać , szybko wyrównali a w kolejnych setach walczyli do samego końca o zwycięstwo w tym meczu jednak drużyna z Cieszęcin okazała się mocniejsza wygrywając cały mecz i zdobywając cenne 3 punkty. Dziękuje wszystkim drużynom za walkę w I kolejce GALPS oraz przypominam o zachowaniu zasad FAIR PLAY.

W sobotę 14.11.2015r. odbyła się I kolejka Ligi GALPS. Ligę uroczyście otworzył pan Grzegorz Reguła Wicewójt Gminy Żyraków. W pierwszym meczu drużyna z Żyrakowa przegrała z drużyną z Nagoszyna 0:3. Wyrównana gra obu zespołów mogła podobać się kibicom. Mecz stał na wysokim poziomie, obie drużyny pokazały kilka ciekawych zagrań i w każdym z setów walka trwała do ostatniej  piłki.  W drugim meczu drużyna z Góry Motycznej przegrała z drużyna z Cieszęcin  1:3. Cieszęciny po łatwo wygranym pierwszym secie liczyły na łatwe zwycięstwo jednak gospodarze nie mieli zamiaru się poddawać , szybko wyrównali a w kolejnych setach walczyli do samego końca o zwycięstwo w tym meczu jednak drużyna z Cieszęcin okazała się mocniejsza wygrywając cały mecz i zdobywając cenne 3 punkty. Dziękuje wszystkim drużynom za walkę w I kolejce GALPS oraz przypominam o zachowaniu zasad FAIR PLAY.

Ogłoszenie

W dniu 21 listopada 2015 roku na terenie Gminy Żyraków w miejscowościach:

Zawierzbie, Straszęcin, Żyraków, Wola Żyrakowska, Zasów, Mokre, Góra Motyczna

zostanie przeprowadzona zbiórka doraźna w ramach, której odbierane będą następujące rodzaje odpadów:

  • odpady wielkogabarytowe (sofy, szafy, stoły, fotele, krzesła)
  • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (komputery, telewizory, sprzęt RTV i AGD)
  • zużyte opony,

Podczas zbiórki nie będą odbierane odpady budowlano – remontowe, odpady samochodowe oraz żużle i popioły

 Prosimy o wystawienie odpadów do godz. 7.00 do drogi przejazdu samochodu.

Ogłoszenie

W dniu 28 listopada 2015 roku na terenie Gminy Żyraków w miejscowościach:

Wola Wielka, Bobrowa, Bobrowa Wola, Korzeniów, Wiewiórka, Nagoszyn

zostanie przeprowadzona zbiórka doraźna w ramach, której odbierane będą następujące rodzaje odpadów:

  • odpady wielkogabarytowe (sofy, szafy, stoły, fotele, krzesła)
  • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (komputery, telewizory, sprzęt RTV i AGD)
  • zużyte opony,

Podczas zbiórki nie będą odbierane odpady budowlano – remontowe, odpady samochodowe oraz żużle i popioły

 

Prosimy o wystawienie odpadów do godz. 7.00 do drogi przejazdu samochodu.

Terminarz rozgrywek

GALPS 2014/2015

I faza rozgrywek

 

W najbliższą sobotę (14.11.2015r.) rusza nowy sezon rozgrywek Gminnej Amatorskiej Ligii Piłki Siatkowej (GALPS). Jest to już IV edycja tych rozgrywek. Rozgrywki patronowane przez Wójta Gminy Żyraków Marka Rączkę rozpoczną się w sobotę o godzinie 15.00 meczem drużyn z Żyrakowa i Nagoszyna. W drugim meczu o godzinie 16.30 rywalizować będą drużyny z Góry Motycznej i Cieszęcin. Wszystkich miłośników piłki siatkowej zapraszamy do wspólnego kibicowania do hali sportowej przy ZSP w Żyrakowie.

W najbliższą sobotę (14.11.2015r.) rusza nowy sezon rozgrywek Gminnej Amatorskiej Ligii Piłki Siatkowej (GALPS). Jest to już IV edycja tych rozgrywek. Rozgrywki patronowane przez Wójta Gminy Żyraków Marka Rączkę rozpoczną się w sobotę o godzinie 15.00 meczem drużyn z Żyrakowa i Nagoszyna. W drugim meczu o godzinie 16.30 rywalizować będą drużyny z Góry Motycznej i Cieszęcin. Wszystkich miłośników piłki siatkowej zapraszamy do wspólnego kibicowania do hali sportowej przy ZSP w Żyrakowie.

26 października w sali widowiskowo-kinowej WDK w Rzeszowie odbyło się Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół, Gmin, Powiatów i Klubów za rok 2014/2015. Kolejny rok z rzędu świetny wynik uzyskała Gmina Żyraków, która zajęła I miejsce we współzawodnictwie sportowym gmin za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2014/2015 w kategorii gmin wiejskich. W tym miejscu wszystkim uczniom i ich opiekunom należą się słowa podziękowania za włożony trud.

Serdecznie gratulujemy tego niewątpliwego sukcesu.

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217