Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka


W dniu 27 kwietnia 2016 r. w Centrum Kultury i Promocji w Woli Żyrakowskiej odbył się Gminny Turniej Recytatorski Poezji Dziecięcej im. Jana Brzechwy. Wzięło w nim udział 59 recytatorów ze szkół podstawowych i przedszkoli z terenu gminy Żyraków. Mogli oni przedstawić dwa utwory, w tym przynajmniej jeden autorstwa Jana Brzechwy. Uczestnicy turnieju zaskoczyli jurorów zarówno różnorodnością prezentowanych utworów jak i umiejętnościami recytatorskimi.

Komisja w składzie: Stefania Szuba – przewodnicząca, Grażyna Pastuła – Dyrektor GBP w Żyrakowie – członek oraz Agnieszka Piecuch – członek, przyznała:

w kategorii 1 – klasy 0 - 2

  • I miejsce – Joanna Bunar – kl. „0”, PP w Bobrowej
  • I miejsce – Milena Pasek kl. „0”, PP w Straszęcinie
  • II miejsce – Zuzanna Stachowicz – kl. II, PSP w Mokrem
  • II miejsce – Klaudia Ciszek – kl. I, PSP w Straszęcinie
  • III miejsce – Oliwia Kot – kl. II, PSP w Woli Wielkiej
  • III miejsce – Kamila Węgrzyn kl. „0”, PP w Nagoszynie Woli
  • III miejsce - Jakub Wiercioch – kl. I, PSP w Zasowie

W niedzielę 24 kwietnia 2016 r. w Hotelu Grand Chotowa odbyły się wybory Miss Podkarpacia 2016. Jednym z partnerów samorządowych tego prestiżowego konkursu była Gminy Żyraków. Konkurs był jednym z etapów w wyborach Miss Polski 2016, a jego laureatki zakwalifikowały się do konkursu ćwierćfinałowego.

Poniżej przedstawiamy wyniki wyborów Miss Podkarpacia 2016.

  • Miss Internetu – kandydatka nr 3 – Katarzyna Sadowska
  • Miss Publiczności – kandydatka nr 1 – Patrycja Mastaj

                   

16 maja upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok.

Aby otrzymać dopłaty bezpośrednie trzeba wypełnić wniosek wraz z załącznikami i złożyć go w Biurze powiatowym ARiMR. Wniosek można złożyć osobiście lub przez upoważniona osobę, wysłać zarejestrowaną przesyłką pocztową lub poczta elektroniczną. Każdy rolnik, który ubiegał się o przyznanie płatności bezpośrednich w zeszłym roku, otrzymał z Agencji wstępnie wypełniony tzw. Wniosek spersonalizowany. Wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok można pobrać także na stronie internetowej ARiMR www.arimr.gov.pl lub wypełnić e-wniosek.

Gmina Żyraków bierze udział w konkursie Nestle porusza Polskę! W konkursie do wygrania jest 16 siłowni na świeżym powietrzu. Nestle wybuduje je w wybranych przez gminy lokalizacjach. Warunkiem zwycięstwa w konkursie i otrzymania nagrody jest uzyskanie jak największej ilości głosów na daną lokalizację. Do konkursu Gmina Żyraków wskazała działkę rekreacyjną w Straszęcinie, w sąsiedztwie Drewnianej Altany (w pobliżu szkoły i Zespołu dworsko-parkowego). W kolejnych edycjach tego typu konkursów wskazywane będą inne tereny rekreacyjne z terenu gminy Żyraków.

Każdy z Państwa może przyczynić się do tego, aby to właśnie na terenie naszej gminy wybudowano siłownię na wolnym powietrzu. 

Wystarczy, codziennie wchodzić na stronę internetową www.nestleporusza.pl i oddać głos na Straszęcin dz. ew 684/96. Naszą lokalizację najłatwiej odnaleźć poprzez wpisanie w wyszukiwarce lokalizacji kodu pocztowego 39-218. Głosowanie potrwa od 5 kwietnia do 6 lipca 2016 r. Szansę na nagrodę ma 16 lokalizacji z największą ilością zdobytych głosów.

Zapraszamy Państwa do udziału w głosowaniu na Straszęcin dz. ew. 684/96 oraz rozpropagowania akcji wśród jak największej ilości mieszkańców Gminy: rodziny, znajomych, sąsiadów.

Prosimy o włączenie się do akcji i systematyczne oddawanie głosów. Bardzo ważna jest ilość oddanych głosów. Sprawdźmy poprzez ten konkurs naszą determinację i chęć działania na rzecz naszej małej ojczyzny - Gminy Żyraków.

 

Organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z powiatu dębickiego mogą składać wnioski o dofinansowanie swoich pomysłów, które realizowane będą dla społeczności powiatu dębickiego w ramach programu „Działaj Lokalnie IX” edycja 2016, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanej we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce. Wnioski do 9 maja 2016 roku, przyjmuje funkcjonujący na terenie powiatu dębickiego Ośrodek Działaj Lokalnie - Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu - program realizowany jest w partnerstwie z gminą Dębica, Pilzno, Żyraków oraz firmą TIKKURILA POLSKA S.A.

Dyżur poselski Posła na Sejm RP Kazimierza Moskala w Urzędzie Gminy w Żyrakowie w dniu 11 kwietnia 2016 r. jest odwołany z powodu wykonywaniu innych ważnych obowiązków poselskich

W sobotę 09.04.2016 odbył się w hali sportowej Zespołu Szkół w Żyrakowie Turniej Mistrzów GALPS 2016. Organizatorami turnieju byli Krystian Mróz i Maksymilian Pazdan pod Patronatem Wójta Gminy Żyrakow. W turnieju brało udział 8 drużyn Żyrakow, Cieszeciny, Nagoszyn, Rojan Latoszyn, Orły Paszczyna , Perełka Nagawczyna, Sokół Dobrkow, Kępa Dębica (juniorzy). Zespoły zostały podzielone na dwie grupy po 4 zespoły systemem każdy z każdym. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów do 25 pkt a tie-break do 15 pkt. Zwycięzcy danej grupy czyli Żyraków z grupy B a Orły Paszczyna z grupy A automatycznie awansowali do finału rozgrywek a zespoły które zajęły drugie miejsce w swoich grupach czyli Cieszęciny z grupy A i Kępa Dębica (juniorzy) z grupy B zagrały o 3 miejsce w turnieju.

Biblioteki Gminy Żyraków po raz V zorganizowały NOC Z ANDERSENEM. Jest to impreza organizowana dla dzieci z okazji kolejnych urodzin Hansa Christiana Andersena. W tym roku odbyła się ona 1 kwietnia w bibliotekach: w Żyrakowie, w Bobrowej i w Nagoszynie. I tak w Bibliotece Publicznej w Żyrakowie noc ta odbyła się pod hasłem „Bal u Królowej Śniegu”.

Czytaj więcej na strona BGP w Żyrakowie

W dniu 30.03.2016 r. przy budynku remizy OSP w Nagoszynie odbyło się  uroczyste poświęcenie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. W uroczystości uczestniczyli: Wójt Gminy Żyraków - Marek Rączka, Z-ca Wójta Gminy Żyraków Grzegorz Reguła, Prezes Zarządu Gminnego OSP w Żyrakowie - dh Adam Strojek, Komendant Gminny OSP w Żyrakowie - dh Marek Piękoś,  Radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego Pan Czesław Łączak oraz Pan Wiesław Lada, Radni Rady Powiatu Dębickiego Pani Danuta Klabacha oraz Pan Paweł Jarosz, Rada Gminy Żyraków na czele z Przewodniczącą Panią Marią Bodzioch, Sołtysi sołectw z terenu gminy,  Proboszcz Parafii Nagoszyn ksiądz Kazimierz Talarek oraz Prezes OSP Wola Żyrakowska dh Przemysław Stachnik.

INFORMACJA

o osiągniętych przez Gminę Żyraków w 2015 roku poziomach recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazanych do składowania:

Pobierz dokument ....

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217